Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

hlučnost převodovky IB5
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jank



Joined: 18 Feb 2008
Posts: 3
Location: Ústí nad Labem CZ

PostPosted: Wed Feb 20, 2008 3:11 pm    Post subject: hlučnost převodovky IB5 Reply with quote

Vlastnim vuz od 11/2007 a uz po ujeti 1500km se projevila zvysena hlucnost prevodovky pri behu na neutral.Pri seslapnuti spojky je ticho, jen klasicky zvuk motoru, pri uvolneni spojky bez zařazeného rychl.stupne se objevi zvuk jako hlucneho loziska.Po zahrati se hlucnost mirne snizi a pri jizde se ukryva za ostatni ruchy.Dle pruzkumu na netu neni tento problem ojedinely viz.:ostatní Fo fora a dokonce presne video na http://www.youtube.com/watch?v=Tm25iSvwNEY&eurl= Centrala Fordu v CR mě odkazala na prodejce a tomu pri dotazu ozrejmila ze to neni zavada ze je to bezny stav.Servisni technici prodejcu v kraji kolisaji od tvrzeni ze se s necim podobnym jeste nesetkali az po nazor ze to delaji vsechny prevodovky u FoFu.K pripadne reklamaci se stavi od odmitave az po prohlaseni ze loziska vymeni ale po kratkem case se hluk objevi znovu(zjevne tedy neznaji pricinu a odstranují jen dusledek).Vzhledem k tomu ze mam prodlouzenou zaruku na 3 roky zajima me to zatim spis z technickeho hlediska tj. jak se hluk dal vyviji, zda to jiz nekde resili a co na to servisy jinde.
_________________
FORD Fusion 1.4 Duratec / r.v.2007 / colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Petr



Joined: 13 Sep 2007
Posts: 20
Location: PARDUBICE

PostPosted: Wed Feb 20, 2008 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

ahoj to video je moje, mám skoro 9000 km a zvuk je stále stejný, nechával jsem to přes noc v servisu, aby to mechanik slyšel při studeným motoru - mám vydržet do první garančky, kdyžtak to pak prý budem řešit. Takže uvidíme, už jsem si zvykl.
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Wed Feb 20, 2008 8:26 pm    Post subject: Re: hlučnost převodovky IB5 Reply with quote

jank wrote:
Vlastnim vuz od 11/2007 a uz po ujeti 1500km se projevila zvysena hlucnost prevodovky pri behu na neutral.Pri seslapnuti spojky je ticho, jen klasicky zvuk motoru, pri uvolneni spojky bez zařazeného rychl.stupne se objevi zvuk jako hlucneho loziska.Po zahrati se hlucnost mirne snizi a pri jizde se ukryva za ostatni ruchy.Dle pruzkumu na netu neni tento problem ojedinely viz.:ostatní Fo fora a dokonce presne video na http://www.youtube.com/watch?v=Tm25iSvwNEY&eurl= Centrala Fordu v CR mě odkazala na prodejce a tomu pri dotazu ozrejmila ze to neni zavada ze je to bezny stav.Servisni technici prodejcu v kraji kolisaji od tvrzeni ze se s necim podobnym jeste nesetkali az po nazor ze to delaji vsechny prevodovky u FoFu.K pripadne reklamaci se stavi od odmitave az po prohlaseni ze loziska vymeni ale po kratkem case se hluk objevi znovu(zjevne tedy neznaji pricinu a odstranují jen dusledek).Vzhledem k tomu ze mam prodlouzenou zaruku na 3 roky zajima me to zatim spis z technickeho hlediska tj. jak se hluk dal vyviji, zda to jiz nekde resili a co na to servisy jinde.


Myslim ze sa to tu uz niekde rozoberalo. Po zosliapnuti to nehuci lebo spojka oddeluje motor od prevodovky, preto vsetko v prevodovke stoji. K tej hlucnosti kedze to nemas od vyroby, ale az po odjazdeni 1500 km mozno predpokladat ze ta prevodovka bola OK. Kazda prevodovka je testovana na funkcnost aj na hlucnost, ak nebol ten co to testoval hluchy tak to musi pocut. Cize najpravdepodobnejsie moze byt ze tam nieco povolilo, potom to dlho nevydrzi, alebo sa nieco dostalo medzi ozubenie aj mierne poskodenie sposobuje velky hluk, alebo sa ozubenie poskodilo v dosledku napr. zleho tepelneho spracovania (Ale to by bol riadny hluk a zvysoval by sa Smile Kazdopadne by sa tym mali zaoberat. Iste je ze huci kazda prevodovka niektora viac niektora menej, napr. zalezi aj v akom aute je. Nasa 6st. prevodovka v jednom type auta huci v druhom nie. Je to dane aj konstrukciou auta na kolko sa tlmia vibracie.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Daho



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 123
Location: Jablonec nad Nisou (CZ)

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 8:51 pm    Post subject: hlučná převodovka Reply with quote

Zdravím, tak mě se tenhle jev, že je převodovka na volnoběh hlučná začalo projevovat až po návštěvě servisu Ford, když měli převodovku kvůli spojce vyndanou. Dělá mi to ale jen ráno, když je zima a asi po 3 minutách hlučnost pozvolna zmizí. Nevím, čím to je, když před zásahem techniků jsem si tohoto jevu nevšimnul. Asi nechám vyměnit olej a uvidíme. Nebo víte o jiných příčinách, co by to mohlo být ? Přiznám se, dost mě to štve. Díky David
_________________
Ford Fusion 1,6 16V 10/2002
Ford Ka 1,3 44Kw 02/1998
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mib



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 24
Location: Praha

PostPosted: Tue Aug 19, 2008 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

ohledne hlucici prevodovky mam stejne poznatky, nejvic to huci v zime , to je prim kraval , hlucnost se stehuje k vyssim tonum pri zvyseni otacek prevodovky , nejvic slyset je to na 1 a 2 rychlostni stupen. `v lete to polevilo , ale slyset to je .

jdu na kontrlolu po 20tisicich , tak uvidime , ale mam obavy , ze se to bude v zime nemlich to samy
_________________
Fusion 1.4 Ebony+ Colorado Red , 2007
Mondeo 2.2TDCI Titianium S Black, 2010
Mondeo 1.8i Dark Red Saloon, 1999 ( z nostalgie)
Back to top
View user's profile Send private message
prochybike



Joined: 19 Apr 2008
Posts: 11
Location: Hořovice

PostPosted: Thu Aug 21, 2008 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

Mam najeto neco pres 3300km a pred nekolika dny sem si taky vsiml huceni z prevodovky nebo spis spojky pri neutralu Sad Po seslapnuti spojky je ticho. Zatim ten zvuk neni nejak extra hlucny ,ale celkem to na novem aute otravuje a urcite az pojedu na odstraneni vyrzani sedacky do servisu tak jim reknu at se na to podivaji. Snad to nebude zavada typu to je normalni stim nic nezmuzem.
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4Duratec, Stribrna Tonic, vyroba 07/2008
Back to top
View user's profile Send private message
mib



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 24
Location: Praha

PostPosted: Thu Aug 21, 2008 10:36 pm    Post subject: Reply with quote

takze jsem zpet ze servisu / odpoved je predvidatelna = servisman rekl, ze je to u FoFu normalni a ze se s tim neda nic delat atd.... Sic jsem opacil, ze mi o tohle pred par mesici , kdyz mi auto prodavali , o Fusionu nerekli a v zadnym, i desetiletym Fordu jsem se s tim nesetkal - tak odpoved byla , ze jsem si nemel kupovat tak levny auto ... no proste NO comment

no nic , fusion je v zaruce , pustim nahlas radio a jedeem , pokud se to bude zhorsovat, jdu jinam nebo rovnou na importera

ale jedno vim jiste, na jare kupuju novy mondeo, ale ve Ford Auto Motol Beni to ROZHODNE nebude
_________________
Fusion 1.4 Ebony+ Colorado Red , 2007
Mondeo 2.2TDCI Titianium S Black, 2010
Mondeo 1.8i Dark Red Saloon, 1999 ( z nostalgie)
Back to top
View user's profile Send private message
Craken



Joined: 26 Apr 2007
Posts: 56
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Aug 22, 2008 11:20 am    Post subject: Reply with quote

no tiez mam ten problem.... myslite ze pomoze vymena oleja v prevodovke?
Back to top
View user's profile Send private message
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Fri Aug 22, 2008 5:44 pm    Post subject: Reply with quote

mne taky v servise rekli, ze je to vlastnost toho typu prevodovky, ze ten typ je starej uz 25 let
_________________
Ford Fusion Ebony, 1.4, 07/07
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Fri Aug 22, 2008 6:27 pm    Post subject: Reply with quote

Je tady někdo, komu by se už převodovka ve Fusionu rozsypala? Question
Máte pravdu, jednička je trochu slyšet, ale to opravdu jezdíte jedničkou tak daleko, že to musíte řešit zesilováním rádia? ikoala A v kterým typu Fordu ta převodovka byla před 25 lety ti neřekli? Docela by mě to zajímalo.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Fri Aug 22, 2008 6:38 pm    Post subject: Reply with quote

nemysleli tim ze uz je v nejakym typu, ale ten druh, proste design a to kdy byla vymyslena Smile
_________________
Ford Fusion Ebony, 1.4, 07/07
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Aug 22, 2008 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

ikoala wrote:
nemysleli tim ze uz je v nejakym typu, ale ten druh, proste design a to kdy byla vymyslena Smile

Aha, takže před čtvrt stoletím vymysleli design a teprve teď ho aplikovali v praxi Twisted Evil ? To by nám mohl vysvětlti Getrag, ale IMHO to tak nechodí Wink

S tou hlučností - pokud to nedělají všechny fusiony, a pokud je to opravdu tak výrazné, tak bych zkusil reklamaci. Asi ve stylu "když to nedělá támhle to auto, tak ať to nedělá ani to moje - nebo mi dejte písemné (na to máte nárok, žádné ústně " to je v pořádku") vyjádření, že ta objektivně zjištěná hlučnost převodovky je normální - a já se s tím rád pochlubím v televizi/v novinách /na netu, ať má kvalitní výrobek zaslouženou reklamu.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Black storm



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 133
Location: Piestany

PostPosted: Sat Aug 23, 2008 5:46 pm    Post subject: Reply with quote

Ziadna hlucnost ani pazvuky z prevodovky ani po 110 000 km.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 12/2004,
Mercedes Benz C 200 CDI Avantgarde, T model 5/2006,
Mercedes Benz 300 CE r.v. 1992, momentalne v renovacii
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
prochybike



Joined: 19 Apr 2008
Posts: 11
Location: Hořovice

PostPosted: Sat Aug 23, 2008 9:44 pm    Post subject: Reply with quote

S tou hlucnosti je to nejaky divny co sem dneska mluvil s kamaradem tak u nej v praci maji 3 Fusiony firemni 2x 1,2 a 1x 1,4 benzin asi 1rok stare a rikal, ze ani u jednoho si huceni prevodovky na neutral bez seslaple spojky nevsim .. takze to vypada , ze v servisech na to proste kaslou :/ Pristi tyden jedu do Ford motor Pribram tak schvalne co mi reknou Smile
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4Duratec, Stribrna Tonic, vyroba 07/2008
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sat Aug 23, 2008 11:32 pm    Post subject: Reply with quote

Ahojte,

aj ja som si dávnejšie všimol zmenu zvuku pri zošliapnutom a nezošliapnutom pedály. Keby som nečítal túto tému, tak by som to dodnes ani nezaregistroval. U môjho FF ten zvuk nie je nijak hlasný a na celú záležitosť som už zabudol. Auto má necelý rok a keďže je nás tu viacej s novými autami, ktorým to robí, utvrdzujete ma, že je to normálny stav. Z nového auta sa treba tešiť a užívať si ho. Netreba byť autohypochonder. Samozrejme ak je to veľmi výrazné, treba ísť do servisu. Wink
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group