Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

hlučnost převodovky IB5
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Aug 24, 2008 8:12 am    Post subject: Reply with quote

bias Tenhle názor podepisuju Wink
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sun Aug 24, 2008 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
bias Tenhle názor podepisuju Wink

Ďakujem, ďakujem. Smile Smile
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
mib



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 24
Location: Praha

PostPosted: Mon Aug 25, 2008 11:14 am    Post subject: Reply with quote

Pokud je Fusion "studeny" a je obdobi od listopadu do brezna , tak je ten hluk opravdu znacne slyset. Jakmile se olej v prevodovce atd zahreje , je to slyset o dost mene. Nejvetsi projevy jsou na 1 a 2 .
A opravudu i diferak s prevodovkou po 500.000 v žigulu byl tissi , nez slavna prevodovka ve Fusionu po 20.000 .

Srovnavam to s / u fordu asi s dalsimi 10 ti auty, se kterymi jsem jezdil / jezdim ( Mondeo 1G, 2G,3G , KA , Focus, Tranzit .. ) a nepamatuju se , ze bych neco takoveho resil. Se zvysujicimi se otackami na prevodovce se piskani posouva k vyssim frekvencim .
_________________
Fusion 1.4 Ebony+ Colorado Red , 2007
Mondeo 2.2TDCI Titianium S Black, 2010
Mondeo 1.8i Dark Red Saloon, 1999 ( z nostalgie)
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Aug 25, 2008 2:00 pm    Post subject: Reply with quote

KARL wrote:
Zdravím všechny Fofufans. Podobný zvuk který po vyšlapnuti spojky zmizí mám i já po najetí 1000 km. Vypadáto na ložisko na předlohové hřídeli.Po konzultaci na servisu mně bylo řečeno,že tento problém zmizí asi tak po najetí 12000km. Prozatím mám najeto 3000.km.Jinak Fordíkem naprostá spokojenost.Přeji všem hodně úspěšných kilometrů a štastné návraty . Very Happy

_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Petr



Joined: 13 Sep 2007
Posts: 20
Location: PARDUBICE

PostPosted: Mon Aug 25, 2008 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
KARL wrote:
Zdravím všechny Fofufans. Podobný zvuk který po vyšlapnuti spojky zmizí mám i já po najetí 1000 km. Vypadáto na ložisko na předlohové hřídeli.Po konzultaci na servisu mně bylo řečeno,že tento problém zmizí asi tak po najetí 12000km. Prozatím mám najeto 3000.km.Jinak Fordíkem naprostá spokojenost.Přeji všem hodně úspěšných kilometrů a štastné návraty . Very Happy
Obávám se, že nezmizí Sad , slyším to stále.
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Wed Aug 27, 2008 8:50 am    Post subject: Reply with quote

hmm ... snazil som sa zistit ci mi to auto robi tiez, ale neviem velmi na co sa mam sustredit ... nejak som si zmenu zvuku prevodovky nevsimol ...

je to moje prve auto, takze nemam ziadne skusenosti.

moze mi niekto presne popisat co mam spravit a na co si pri tom davat pozor aby som zistil ci to ta prevodovka robi ?
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Aug 27, 2008 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

haplo602 Dělej jako kdyby nic Wink Kdybych si o tom tady na fóru nečet, tak bych si taky ničeho nevšimnul. Když auto řídím, nic zvlášního neslyším, pouze když manželka např. zajíždí do garáže jedničkou a já stojím poblíž venku, tak je prostě ta jednička trochu slyšet. Dělá se z toho tady zbytečně věda.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
momo



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 12

PostPosted: Wed Aug 27, 2008 11:58 pm    Post subject: Reply with quote

Mám ten istý problém-po stlačení pedála spojky prevodovka nehučí,keď ho pustím tak áno.Keď sa motor zohreje,hučanie je slabšie.Mám Fiestu 1,25 16V
75k,prevodovka IB5,najazdených 2500km.Robí to odnova.Idem to reklamovať.Chcel by som vedieť či je to ložisko na predlohovom hriaďeli alebo spojkové ložisko.Taktiež či už niekomu tento problém odstránili.Ak mi niekto technicky zdatný vysvetlí o aký problém sa jedná ,budem mu veľmi vďačný.Uvítam každú informáciu,prípadne odkazy na net stránky a taktiež budem informovať ako som dopadol v servise. Ďakujem
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Tue Sep 02, 2008 9:31 am    Post subject: Reply with quote

Som na tom uplne podobne vsimol som si to az po najazdeni cca 4-5tis. km. Momentalne mam necelych 8tis. a hluk je stale rovnaky. Da sa povedat ze po zahriati sa hlucnost zmierni. Ak sa to niekomu podari odstranit v servise budem rad ked nam napise co to bolo a ako to odstranili. Ja s tym pojdem asi az na 1. garancku, samozrejme ak by sa hluk zvysoval tak pojdem skor.
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
momo



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 12

PostPosted: Sun Sep 14, 2008 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

takže som bol v servise a povedali mi že to robí spojkove ložisko a že je to normálne - veľmi tomu neverím ale auto je v záruke tak to zatial nechám tak
Back to top
View user's profile Send private message
ALEX46



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 14
Location: Filipova 14,63500 Brno

PostPosted: Tue Sep 30, 2008 5:43 pm    Post subject: Reply with quote

Taky mně ty ložiska na předlohové hřídeli hlučí, ale chtěl bych Vám říct (pro zasmání), jak mně to vysvětloval jeden servisní technik v nejmenovaném servise v Brně. Je to prý hlučné proto, že tam musí být vůle, aby se dalo lehce řadit, takže kdyby byla převodovka tichá (normální jak u jiných aut) tak by šlo těžce řadit.....Asi to proto teď je v akci, jinak bych to za 400tis. nikdy nekoupil.
_________________
FoFu 1,4 od 16.9.2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
momo



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 12

PostPosted: Sun Oct 05, 2008 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Tiez si myslím že sú to ložiská na predlohovom hriadeli-v motoroch sa trochu vyznám.Odstránili uz niekomu tento problém?
Back to top
View user's profile Send private message
George Tuma



Joined: 23 Nov 2008
Posts: 15
Location: Benešovsko , ČR

PostPosted: Thu Dec 18, 2008 4:22 pm    Post subject: Reply with quote

[quote="momo"]Tiez si myslím že sú to ložiská na predlohovom hriadeli-v motoroch sa trochu vyznám.Odstránili uz niekomu tento problém?[/quote

Spíš to co tady popisují i ostatní vypadá na spojkové ložisko.Dnes všichni výrobci šetří a cpou tak kdejakou sračku z Číny.
I nová ložiska z Číny jsou tolální šunt.
_________________
Ford Fusion 1,4 ben.
Back to top
View user's profile Send private message
Vrba



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 14
Location: Praha

PostPosted: Fri Jan 23, 2009 9:01 pm    Post subject: dělá hluk ... a nic to není Reply with quote

FoFu z 01/2008, 1. garančka, najeto 9 tis. km, za studena hluk, po vyšlápnutí spojky klid. Podle značkového servisu se jedná o hluk hřídelí, které jsou v převodovce a stále se točí; vyšlápnutím spojky se točit přestanou, protože spojka je oddělí od běžícího motoru. Dobrá. Dokonce se údajně v servisu zastavil technik od Fordů, mýho FoFu mu předvedli a on prohlásil, že "to je ještě zlatý", jiný jsou na tom hůř...
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Jan 29, 2009 9:29 am    Post subject: Re: dělá hluk ... a nic to není Reply with quote

Vrba wrote:
FoFu z 01/2008, 1. garančka, najeto 9 tis. km, za studena hluk, po vyšlápnutí spojky klid. Podle značkového servisu se jedná o hluk hřídelí, které jsou v převodovce a stále se točí; vyšlápnutím spojky se točit přestanou, protože spojka je oddělí od běžícího motoru. Dobrá. Dokonce se údajně v servisu zastavil technik od Fordů, mýho FoFu mu předvedli a on prohlásil, že "to je ještě zlatý", jiný jsou na tom hůř...

neodpustim si poznamku. Vzdy ma nadchnu podobne vyhlasenia. Co som si ja kupil nejaky srot??? Bud vyrabaju poriadne auta alebo nech to daju dokopy. Mna nezaujimaju "jiny" a asi ani nikoho.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group