Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

palivo, kde tankujete?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
breit



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 103
Location: Praga mater urbium

PostPosted: Fri Sep 19, 2008 10:25 am    Post subject: Reply with quote

Já jsem si také říkal, že 50SK je nějak malý rozdíl... Laughing
_________________
FUSION Ebony, Frozen White, 1.4i 16V 59kw Duratec, 06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Sep 19, 2008 12:07 pm    Post subject: Reply with quote

Stale nechapem v com je ten V power benzin lepsi?
Za tie prachy radsej 98cku. Ale problem je, ze na Shellke ho nemaju tak ludia co tam tankuju ani nerozmyslaju o vyssich oktanoch kedze ta 100ka co tam maju je az privelmi draha. (zeby reklamny tah - chces nieco lepsie ako obycajnu 95 tak tam das v power (95 s hviezdickou Smile ))
Tak co? Vysvetli mi tu niekto z kupujucich Vpower co v nom vidia? A neberiem argumenty ako predchadzajuci, ze 95ka mi trha ci co. Skuste za tu cenu 98cku a potom hovorte o kvalite benzinu. C uz subj alebo obj.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Sep 19, 2008 3:46 pm    Post subject: 50 sk Reply with quote

Rozdiel 50 Sk rátam pri mojom mesačnom tankovaní cca 25 litrov do súkromneho auta( výhoda služobného auta). Plnú tankujem len keď idem na dovolenku a to natankujem v Košiciach a keď prídem do Rožnavy už je na Shellke o cca 1 Sk vyššia cena za liter, na západe aj 2,50 Sk.
Do služobného tankujem Diesel Slovnaft ale snažím sa vyhnúť pumpám kde môžu tankovať aj kamióny a starým čerpačkám (dosť tam odrbávajú nie len čo sa týka kvality ale aj množstva). Takže prevažne tankujem na malej pumpe na triede SNP. Do 20 litrovej bandasky ledva nalejem 20 litrov a medzi mostami na starej pumpe s prístupom veľkých áut do tej istej bandasky vojde 21 litrov v pohode. Kamarát v servise mi odporúčal celoročne používať aditíva do nafty nakoľko nafta Slovnaft je nekvalitná.
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Fri Sep 26, 2008 9:17 pm    Post subject: shell power Reply with quote

asi před měsícem jsem četl v novinách test PHM. Už si to moc nepamatuji, ale power dopadl skoro stejně jako benzin z benzinky NO NAME. To ale power natankovaný v německu to bylo jiný kafe. Jednoznačně by test vyhrál, kdyby se stejná kvalita prodávala u nás. Takže závěr je, že stejný název neznamená stejnů kvalitu. Bylo tam i tiskové prohlášení Shellu, s tím, že je vše v pořádku protože benzin pro český a německý trh se vyrábí každý jinde a proto rozdílné výsledky měření.
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Sep 27, 2008 5:42 am    Post subject: Reply with quote

palo.789 V testu se nejednalo o benzin, ale o naftu. Najdeš to tady v příslušném tématu. Wink
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Palo_M3



Joined: 07 Dec 2008
Posts: 123
Location: Košice

PostPosted: Tue Mar 24, 2009 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

Vcera rano odisla manzelka do prace, teda chcela, pretoze sa FoFu nedal nastartovat. Tak som dosiel, sadnem do auta, motor toci, ale nic. Ani na X pokusov. PP bez hlasky, chybove kontrolky tiez nic. Volam Ford asistent, nech to pridu odtiahnut do Szilcaru... Pozdravujem Shell Jantarova v Kosiciach a ich vodu v N95 ... Takze urcite viem, kam uz tankovat nepojdem. A nebol som sam, bola tam minuly tyzden jedna pani, to iste, tiez shell, len neviem ktora cerpacka. Ona mala 2l vody v nadrzi.
_________________
Ford Focus ST
Ford Mondeo MK4FL 2.0TDCi Titanium PowerShift
EX - Ford FUSION 1.4 16V FlairX EST Automat
EX - Ford Mondeo MK4FL 1.6 EcoBoost
EX - Ford FIESTA 1.4 TDCi ChampionX - OUT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Mar 24, 2009 7:54 pm    Post subject: Reply with quote

Pridám sa a pozdravujem Shell Hričovská Žilina - Strážov (výpadovka smer Bratislava). Je to teda už dávnejšie, ale 3 roky dozadu tam oco natankoval benzín 95-tku Shell V-pover, plnú nádrž do vtedajšieho služobného Superba 2,8 V6. Prešiel cca 6 km domov, odstavil auto a presne rovnako, na druhý den štartér motor pretáčal a nie a nie naskočiť. Tiež odtiahli a zistili, že v nádrži mal len zbytkový benzín a zvyšok voda. Potešilo....Reklamáciu na pumpe prijali ale zamietli ju, že údajne nebol žiadny iný problém a ich vzorky prešli.
Je pravda, že odvtedy som nepočul o žiadnom takom probléme u nich.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
meky77



Joined: 03 Jun 2009
Posts: 15

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 11:56 am    Post subject: Reply with quote

No ja som tankoval na Agip, ze skusim 98ku. Spotreba isla rapidne hore na 7.5l a navyse sa mi objavil problem so startovanim, nastastie na 3ti pokus to naskocilo. Takze je mi jasne, ze tam musela byt voda. Jedine co bolo dobre na tej pumpe bola kava. Takze aspon viem, kam chodim tankovat a kam len na kavu.
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2009, model Family-X
vision
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 12:36 pm    Post subject: Reply with quote

meky77 wrote:
No ja som tankoval na Agip, ze skusim 98ku. Spotreba isla rapidne hore na 7.5l a navyse sa mi objavil problem so startovanim, nastastie na 3ti pokus to naskocilo. Takze je mi jasne, ze tam musela byt voda. Jedine co bolo dobre na tej pumpe bola kava. Takze aspon viem, kam chodim tankovat a kam len na kavu.

Len v Bratislave su minimalne 3 agip pumpy. Mohol by si presnejsie? Tankujem len na Agipe a nikdy som nemal problem. (40tisic km) Aj 98cku a spotreba bola pri nej nizsia a motor tichsi.
Kde potom chces tankovat?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 12:38 pm    Post subject: Reply with quote

inak 7.5 litra mam bezne na 95ke.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
meky77



Joined: 03 Jun 2009
Posts: 15

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

v Senci
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2009, model Family-X
vision
Back to top
View user's profile Send private message
meky77



Joined: 03 Jun 2009
Posts: 15

PostPosted: Mon Jul 13, 2009 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

standardne tankujem 95ku na shell-ke v ba, tankoval som uz hadam na vsetkych, ziadny problem tankujeme to aj do firemnych, slovnaft tak isto ok, este aj omv.
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2009, model Family-X
vision
Back to top
View user's profile Send private message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Thu Jul 30, 2009 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

Já v Čechách Agip
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Blazer Blue,Audio 6000 CD,PalPc,Tonovaná zadní skla......

--Fair play--
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Mon May 03, 2010 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2010/05/03/kde-zaplatite-40-kc-za-benzin-a-kde-usetrite-nova-/?cid=667277
Škoda ,že nebydlím u Ukrainských hranic -jezdit za 20 by se mi líbilo-jen je otázka,jak se tam asi žije?
I cena benálu v Rusku při přepočtu je zajímavá
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon May 03, 2010 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

Kormi wrote:
http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2010/05/03/kde-zaplatite-40-kc-za-benzin-a-kde-usetrite-nova-/?cid=667277
Škoda ,že nebydlím u Ukrainských hranic -jezdit za 20 by se mi líbilo-jen je otázka,jak se tam asi žije?
I cena benálu v Rusku při přepočtu je zajímavá

vacsina ludi tam chodi na Ukrajinu tankovat, samozrejme, aj ti z okolia Michaloviec ... a ako sa tam zije? nezamestnanost vyssia ako 20%, chudoba, ziadne dialnice, ziadna velka firma, len zopar komunistickych firiem ako Vihorlat Snina a Chemko Strazske a podobne ... vsetky nove firmy su sustredene od Ziliny na zapad... tam v kazdej 2hej dedine je nejaka firma ... inak stale sa tam *par km odomna vychodne kseftuje, myslim cigarety, alkohol, aj ten benzin z Ukrajiny ... na tom zopar ludi pekne zbohatlo a bohatne ... a potom sa deju take veci, ako dnes, ze nejakemu colnikovi zo Sobraniec vypalili doma na dvore auto .. no asi tak to je na vychode ... naozaj bieda a bohuzial nic sa na tom nezmeni, lebo dialnica tu nebude ani za 5 ci 10 rokov ... apropo na ukrajinu idem asi vo stvrtok, nejake veci si na seba kupit *zozenies tam vsetko a za velmi lacny peniaz
_________________
admin Fusion webu


Last edited by dulius on Mon May 03, 2010 8:51 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group