Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Lite kola v zime
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 9:59 am    Post subject: Reply with quote

No já si myslím, že vyhozené peníze to nejsou. Kola by se měla vyvažovat vždy přžed sezonou. Čekat na vibrace je dle mého skromného soudu dost pozdě a trpí čepy a vše okolo. Vyvážení je řekl bych taková prevence.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 10:19 am    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
No já si myslím, že vyhozené peníze to nejsou. Kola by se měla vyvažovat vždy přžed sezonou. Čekat na vibrace je dle mého skromného soudu dost pozdě a trpí čepy a vše okolo. Vyvážení je řekl bych taková prevence.


A kamínky ze vzorku po každé jízdě vyčistíš, bahno z vnitřku disku vymyješ, sníh vymeteš ? To vše má přeci vliv na vyvážení kola.
Rekl bych, že se nemá nic přehánět. Těch pár gramů nevyváženosti po 10 tis. kilometrech je zanedbatelných. Ale když chcete sponzorovat pneuservisy, tak prosím.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 12:00 pm    Post subject: Reply with quote

Ladin a Gek, myslim, ze mate kazdy v niecom pravdu. Rozhodne by som vyvažoval skor nez po 10.000 km, ale ten sneh a kamienky? Sneh je zvačša po obvode v dezene všade. A kamienok po case vypadne.

Radsej mi napiste ci sa oplati kupit taky spray na zimne gumy. Spray ma zabranit starnutiu zimnych plaštov počas uskladnenia od jari do jesene. Ich mäkká guma časom tvrdne a prilnavost za zhoršuje. Tak iba potrebujem vediet, či taký spray je dobrá investícia.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 12:10 pm    Post subject: Reply with quote

No, je to jen můj subjektivní názor.
Kamínků nikdy nemám ve vzorku tolik, aby to změnilo vyvážení, nehledě k tomu, že po pár kilometrech vylítají, stejně jako bahno a sníh. Ale nechci nikomu nic vnucovat nebo nedej Bůh nařizovat. Každý se zařídí podle svojí zkušenosti.
Já si myslím, že pláště se za sezonu ojedou a změní se jejich vyvážení. ( Záleží taky kolik se najede ) Tak pokaždé když měním kola ( vždy celá) tak je umeju a dám vyvážit.
Je pravda, že je to nekřestansky predrazené a kór když .......... zakázali olovené závaží.
Netvrdím, že toto je dogma, ale já to tak dělám.


Duves: To opravdu nevím. Nikdy jsem gumy ničím takovým neošetřoval.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Takze co som urobil na zimnych cca 1600, tak to nemusim davat prevazit?. .

Jestli jsi za celou zimu najezdil 1600km, tak sis snad ta kola ani nemusel kupovat. Twisted Evil Protože je budeš muset vyhodit mnohem dřív, než ty gumy ojezdíš - víc než 6 roků bych je nenechával, pokud mají k něčemu být. Opravdu stářím tvrednou a ztrácejí své vlastnsoti. A to budou mít ještě 70% použitelného vzorku.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 4:30 pm    Post subject: Reply with quote

DR wrote:

Jestli jsi za celou zimu najezdil 1600km, tak sis snad ta kola ani nemusel kupovat. Twisted Evil Protože je budeš muset vyhodit mnohem dřív, než ty gumy ojezdíš - víc než 6 roků bych je nenechával, pokud mají k něčemu být. Opravdu stářím tvrednou a ztrácejí své vlastnsoti. A to budou mít ještě 70% použitelného vzorku.

Od 25.02.2008 som najazdil 1600 km. Do zaciatku aprila.

Ak na nich guma stvrdne a nebudu pouzitelne na dalsiu zimu, na jar ich necham na aute a dojazdim do jesene.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Cara



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 95
Location: Praha 6

PostPosted: Thu Apr 10, 2008 5:41 am    Post subject: Reply with quote

[/quote]Jestli jsi za celou zimu najezdil 1600km, tak sis snad ta kola ani nemusel kupovat. Twisted Evil Protože je budeš muset vyhodit mnohem dřív, než ty gumy ojezdíš - víc než 6 roků bych je nenechával, pokud mají k něčemu být. Opravdu stářím tvrednou a ztrácejí své vlastnsoti. A to budou mít ještě 70% použitelného vzorku.[/quote]

To jsem si říkal také, ale když jsem pak dostal v rychlosti 30km/h na ojedinělém ostrůvku sněhu smyk a projel příkopem, honem jsem zimní pneu kupoval a nadále používám i když v zimě jezdím málo.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec, 59 kW, blue tonic, Ebony, 5/2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Overmind



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 20

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 11:41 pm    Post subject: zaujimave Reply with quote

zaujimavy konfigurator = ako by vyzerali zvolene ALU disky pri tej farbe Fusiona

http://www.alcar.cz/AlcarKonfigurator/produktion_neu/index.php?&site=11&lng=cz&fdi_mod=S21&fdi_key=14235
Back to top
View user's profile Send private message
Overmind



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 20

PostPosted: Sun Nov 02, 2008 11:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ako sa da overit kvalita ALU diskov ? ... nerad by som kupil Made in China Shocked

Pri cene novych plechacov (R15) cca 1500 Sk, mi pride cena novych ALU diskov od cca 2000 Sk vyssie celkom zaujimava ...
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Nov 03, 2008 9:38 am    Post subject: Reply with quote

Overmind wrote:
Ako sa da overit kvalita ALU diskov ? ... nerad by som kupil Made in China Shocked

Pri cene novych plechacov (R15) cca 1500 Sk, mi pride cena novych ALU diskov od cca 2000 Sk vyssie celkom zaujimava ...

Podla mna, sol urobi fľaky na alu disky, ci budu za 2T alebo za 6T. Este je dostat bezfarebny lak, na ALU disky. Možno to služi na ich ochranu proti soli a inym chemikaliam.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Overmind



Joined: 02 Nov 2008
Posts: 20

PostPosted: Mon Nov 03, 2008 11:05 pm    Post subject: Reply with quote

V zime je to zaflakane tak ci tak, a ze aj od soli mi nevadi ...

Pocul som, ze vraj pod puklicami sa obcas skryva lad, co by znamenalo, ze vyvazenie bolo zbytocne ...
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 7:14 am    Post subject: Reply with quote

Overmind wrote:

Pocul som, ze vraj pod puklicami sa obcas skryva lad, co by znamenalo, ze vyvazenie bolo zbytocne ...

Kolko ladu? 20 gramov? Ci 100? Podla mna, sa tam najprv musi dostat nieco ako mokry sneh. A teraz uvazujme, ak sa tocia kolesa, nevyleti ten mokry sneh skor odstredivou silo skor, než zamrzne? A okrem toho, ten sneh sa tam teoreticky bude nachadzat po celom priemere. Cize podla mna nenarusi vyvaženie kolesa.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

No při běžnej jízdě po silnici mi vysvětli jak se tam ten sníh nebo led udrží. Když nepočítáš tu odstředivou sílu jak píše duves, která tam samozřejmě taky je, tak myslíš, že ten led nebo sníh vydrží teplo od brzd????
Pokud jde o ty alu kola a sůl, tak pokud nejsou odřený, tak jim ta sůl nevadí. Stačí je občas umejt. Pokud je ale porušenej ten lak na nich, tak to pak začne korodovat.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Ladislav



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 17
Location: Žilina

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 11:53 am    Post subject: Re: Lite kola v zime Reply with quote

Garp wrote:
Pouzivate nekdo v zime lita kola? Zvazuju ze na lite 15ky ktere mam orig. Ford jen koupim nejake zimni pneu. Plechace se mi nechce kupuvat, puklice se kradou a ztraceji a bez nich to vypada hnusne. Rolling Eyes Cetl jsem ze dnesni lita kola uz by zimou a soli trpet tolik nemela. Rolling Eyes

Nejake zkusenosti panove? Smile


Prosím o radu. Bol by velky problem pouzit liate disky s číslom ET 15 na FOfu, ked je v TP predpisane ET 52,5?
Dakujem za skoru odpoved.
Ladir
_________________
Ladir, Fofu 1,4 B, silver
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 2:08 pm    Post subject: Reply with quote

No vylezou ti o 37,5 mm ven. To už myslim bude dost vidět. Bude pak asi problém při naloženym autě, že ti to bude škrtat o lemy. Počítej s tim, že to auto půjde možná i o něco níž, jak budou kola víc ven, bude belší páka na rameno. Ale o kolik, to těžko říct. Každopádně v těhle případech se to stát může. A možná to bude při zatáčení šktrat vepředu o podběh, ale to těžko říct. Nezkoumal sem kolik je místa. Jedině to vyzkoušet co to udělá. Co to je za kola? To je z nějakýho francouze ne?
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group