Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ZABEHNUTIE AUTA
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bravaSK



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 9:02 pm    Post subject: zábeh vozu Reply with quote

nazdar chlapi som tu nový a fusiona mám 3 týždne, zatial 1500 km a spokojnosť. mal by som dve otázky:

1. kedy po prvý raz meniť na novom aute olej? mám čakať do servisky 1 rok alebo 20000 km? neviem ale nezdá sa mi to rozumné, nový motor , tak by som menil po 5000 km. poraďte toto je prvé nové auto, so starým ojazdeným som si poradil vždy, ale tuto len zbieram skúsenosti

2. asi to sem nepatrí, ale snáď ma neukameňujete: akú máte signalizáciu žhavenia? ja mám motor 1.4 TDCi a predajca mi povedal, že fusiony nemajú kontrolku žhavenia, tak mám čakať kým všetky nezhasnú a potom štartovať, ale teraz cez víkend som si všimol že kontorlka žhavenia na budíkoch je , ale je neaktívna, nesvieti a nesignalizuje. má to tak byť, alebo je niekde chyba?

vopred díky za odpovede. prajm všetkým veľa šťastných km.
_________________
FordFusion 1,4 TDCi Duratorq Avalon metla
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 1:11 pm    Post subject: Reply with quote

Olej vyměn buď po roce nebo 15.tis km (nevím jestli u dieselu není náhodou servis po 20 tis.)
Doba kdy se měnil olej v záběhu je naštěstí pryč a u moderních motorů není potřeba měnit olej dřív než radí servisní knížka
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich


Last edited by Gil on Wed Apr 15, 2009 10:38 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
michal.solar



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 77
Location: Holešov

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 6:27 pm    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
Olej vyměň buď po roce nebo 15.tis km (nevím jestli u dieselu není náhodou servis po 20 tis.)
Doba kdy se měnil olej v záběhu je naštěstí pryč a u moderních motorů není potřeba měnit olej dřív než radí servisní knížka
JJ,olej podle servisky.žhavení teť vůbec neřeš,protože je teplo.kontrolka žhavení u našeho fusaka svítí jen krátce ato když mrzne,teť nesvítí.takže klid.
_________________
B-max 1,6L Duratorq Midnight Sky
ex fusion 2004 1,4tdci stříbrný
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Mon Apr 20, 2009 12:45 pm    Post subject: Re: zábeh vozu Reply with quote

bravaSK wrote:
nazdar chlapi som tu nový a fusiona mám 3 týždne, zatial 1500 km a spokojnosť. mal by som dve otázky:

1. kedy po prvý raz meniť na novom aute olej? mám čakať do servisky 1 rok alebo 20000 km? neviem ale nezdá sa mi to rozumné, nový motor , tak by som menil po 5000 km. poraďte toto je prvé nové auto, so starým ojazdeným som si poradil vždy, ale tuto len zbieram skúsenosti

2. asi to sem nepatrí, ale snáď ma neukameňujete: akú máte signalizáciu žhavenia? ja mám motor 1.4 TDCi a predajca mi povedal, že fusiony nemajú kontrolku žhavenia, tak mám čakať kým všetky nezhasnú a potom štartovať, ale teraz cez víkend som si všimol že kontorlka žhavenia na budíkoch je , ale je neaktívna, nesvieti a nesignalizuje. má to tak byť, alebo je niekde chyba?

vopred díky za odpovede. prajm všetkým veľa šťastných km.


1. olej na prvej garancke (rok alebo 20t km)
2. kontrolka zhavenia tam je, ale svieti len ked mrzne (osobne som ju videl svietit tak pol sekundy ked teplomer ukazoval -9). ta pauza pred nastartovanim je len kvoli 'diagnostike' kedy sa dohaduje imobilizer a nejake ine veci. inac nastartovat nastartujes aj ked vsetko este svieti.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group