Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Príkon klímy

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
starman



Joined: 11 May 2008
Posts: 5
Location: Topoľčany

PostPosted: Sat Jun 21, 2008 7:43 pm    Post subject: Príkon klímy Reply with quote

Čauko. Vie mi niekto povedať koľko kW si zobere klíma z výkonu motora?
Lebo mi pripadá,že pokiaľ mám pusťenú klímu tak auto stratí citelne výkon,hlavne v otáčkach do 3000. Úplne stratí chuť sa rozbehovať.
Kolega z roboty má VW Polo z rovnakým motorom myslím výkonovo a ten hovorí,že to nemá až tak citelné.Tak ma napadla otázka či sa v rôzných autách nepoužívajú rôzne výkonné klímy.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec. Moondust Silver RivalX
Back to top
View user's profile Send private message
scoop_sk



Joined: 28 May 2007
Posts: 152
Location: KE-okolie

PostPosted: Sat Jun 21, 2008 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

No kolko kw zerie klima, to ti neviem, ale nejake tie info o klime vo FoFu najdes tu... Wink http://www.fusion.fordclubs.org/elektronikaFF.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Jun 22, 2008 6:54 am    Post subject: Reply with quote

starman Neřeš to, kolik kilowat bere. To, jak popisuješ úbytek výkonu u svého Fusiona je normální. Když má klima vykonat nějakou práci, nutně potřebuje přijmout nějakou energii. Kompresory jsou různě veliké, takže nelze různé typy aut srovnávat. U Fusionu je nástup chlazení docela razantní, takže ten náš kompresor asi není žádné béčko a poměrně slabý motor s ním má při nízkých otáčkách problém. Takže když si chceme užívat komfortu, musíme trošku dříve řadit.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
starman



Joined: 11 May 2008
Posts: 5
Location: Topoľčany

PostPosted: Sun Jun 22, 2008 8:26 am    Post subject: Reply with quote

Nejde ani tak o radenie ako o to,že na križovatkách v meste strácam pružnosť, tak radšej klímu chvilkami vypínam. Niesom zvyknutý motor pri rozbehu zbytočne točiť.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec. Moondust Silver RivalX
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Mon Jun 23, 2008 7:24 am    Post subject: Reply with quote

starman wrote:
Nejde ani tak o radenie ako o to,že na križovatkách v meste strácam pružnosť, tak radšej klímu chvilkami vypínam. Niesom zvyknutý motor pri rozbehu zbytočne točiť.



Smile Nez jsem si zvykl, ze se zapnutou klimou musim pri rozjezdu vice tocit do otacek, stalo se mi parkrat, ze jsem na krizovatce "poskocil" a malem se nerozjel Embarassed
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pavel10



Joined: 19 Jul 2009
Posts: 1
Location: ostrava

PostPosted: Sun Jul 19, 2009 10:53 am    Post subject: Re: Príkon klímy Reply with quote

starman wrote:
Čauko. Vie mi niekto povedať koľko kW si zobere klíma z výkonu motora?
Lebo mi pripadá,že pokiaľ mám pusťenú klímu tak auto stratí citelne výkon,hlavne v otáčkach do 3000. Úplne stratí chuť sa rozbehovať.
Kolega z roboty má VW Polo z rovnakým motorom myslím výkonovo a ten hovorí,že to nemá až tak citelné.Tak ma napadla otázka či sa v rôzných autách nepoužívajú rôzne výkonné klímy.

Mám stejný problěm u nového vozu a dost mně to rozladilo
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group