Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kope ma elektrika

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Silver



Joined: 26 Mar 2009
Posts: 82
Location: Trnava

PostPosted: Thu May 28, 2009 5:11 pm    Post subject: Kope ma elektrika Reply with quote

Neviem ci to robi aj niekomu z vás ale vzdi po jazde ma pri vystupovani kopne elektrika ked sa dotknem dveri,takisto aj manželku.Je to najskor elektrostatika ale preco to robi? Uz sa bojim po vistupeni zavret dvere aby ma to nenakopalo.Moze to byt potahmi Crying or Very sad ?
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu May 28, 2009 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

Mam potahy a mam ten isty problem... Ale nie vzdy... Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Fri May 29, 2009 7:08 am    Post subject: Reply with quote

Je vela moznosti preco Vas moze ludovo povedane kopat .Pricinou je ale na 100% elektrostaticky naboj ktory sa vytvara trenim latok a potom naslednym vybitim . Staticka elektrina moze mat aj niekolko tisic az 10K voltov . Vybitie trva menej ako 1ms. Nieje to nebezpecne myslim v pripade auta ,nie vsak blesku xi xi xi .Skor je to neprijemne a clovek urobi nekontrolovany pohyb, alebo ak ma nieco v ruke tak to pusti alebo rozbije .Popripade blisko stojacemu kamaratovi da pekne zaucho Very Happy Ale podme k veci .Pricinou moze bit material ktory je pouzity na potahoch .Ak potahy obsahuju vela umelych latok tkz.synteticky material tym je to horsie . Najlepsie je ak su potahy z prirodnych materialov napr. bavlna .Samozrejme este to suvisi aj s tym co ma clovek na sebe oblecene ,cim viacej syntetickych materialov tym horsie .Ja potahy nemam a FUSIK ma ,,nekope "Na odstranenie problemu je vela moznosti ale urcite nebudede chciet ozeliet potahy . Existuje vodiva pryz je to taka guma, ktora dokaze viest el . tu si namontujete na podvozok auta tak aby sa Vam dotykala zeme / cesty / Urcite ste si to uz na niejakych autach vsimli .
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri May 29, 2009 7:45 am    Post subject: Reply with quote

kolombo wrote:
Existuje vodiva pryz je to taka guma, ktora dokaze viest el . tu si namontujete na podvozok auta tak aby sa Vam dotykala zeme / cesty / Urcite ste si to uz na niejakych autach vsimli .

To, ze je auto dobre uzemnene je zrejme z toho ze ta kopne ked sa ho dotknes. Takze problem s tou vodivou pryzou sa neodstrani. Skor to vidim na upravu potahov sedadiel na "vodive". Mozno by to stalo za pokus dat tam antistaticku latku co to spravi. Minimalne na chrbat. Ja nosim len bavlknene veci takze v obleceni problem tiez nebude. Je dost mozne, ze vyrobcovia davaju antistaticku latku ale fusion to nema a preto to robi.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri May 29, 2009 8:10 am    Post subject: Reply with quote

kolombo wrote:
Existuje vodiva pryz je to taka guma, ktora dokaze viest el . tu si namontujete na podvozok auta tak aby sa Vam dotykala zeme / cesty / Urcite ste si to uz na niejakych autach vsimli .


Jo to bývá na starých škodovkách Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Szabados



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 80
Location: Praha, Uhříněves

PostPosted: Fri May 29, 2009 8:50 am    Post subject: Re: Kope ma elektrika Reply with quote

Silver wrote:
Neviem ci to robi aj niekomu z vás ale vzdi po jazde ma pri vystupovani kopne elektrika ked sa dotknem dveri,takisto aj manželku.Je to najskor elektrostatika ale preco to robi? Uz sa bojim po vistupeni zavret dvere aby ma to nenakopalo.Moze to byt potahmi Crying or Very sad ?


Tak hlavně bacha při tankování Very Happy
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 - Colorado Red - PP
do provozu 10/2008
7,3 l/100km

na statistiku mám DrivEx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jeff



Joined: 17 Oct 2007
Posts: 80
Location: Praha

PostPosted: Fri May 29, 2009 8:51 am    Post subject: Reply with quote

Výboje řeším tak, že při otevření dveří je chytím za kovový kraj, vytočím se na sedačce a teprve vystupuji levou nohou za stálého držení kovu dveří. Případný výboj se svede, aniž bych ho zaregistroval Laughing. Ta visící guma (na Š 120)mi nikdy nefungovala Embarassed .
_________________
Fusion 1,4i 16 V, Ambiente, Deep Navy, 9/2006
Back to top
View user's profile Send private message
Silver



Joined: 26 Mar 2009
Posts: 82
Location: Trnava

PostPosted: Thu Aug 20, 2009 3:30 pm    Post subject: Reply with quote

Teraz nedavno som pozeral na discovery ako chlapik vystupil z auta a isiel natankovat,chitil hubicu strcil ju do nadrze ,zacal tankovat a vtom mu zacal horiet benzin.Vpanike vitahol zmackuntu hubicu a polial si horiacim benzinom cele auto.Vysvetlovali to tim ze ked visadal z auta nedotkol sa ziadnej kovovej casti a na rukach mu zostal silny elektricky naboj a ked zacal tankovat vznietili sa vypari.Ukazovali to tam aj hasici,roboli testi a fakt to zacalo horet ale nepocul som ze bi sa to niekomu na slovensku stalo,toto co ukazovali bolo totiz v amerike-zemi neobmedzenich moznosti Very Happy
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group