Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Montáž tažného
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Fri Aug 08, 2008 9:59 am    Post subject: Reply with quote

ocean wrote:
Ďakujem za rady, škoda že sú len teoretické...


http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=325

kuk sem..neni tu len teoria treba citat...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Sat Mar 14, 2009 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Chcel som si dať namontovať ťažne a mam senzory- tak to mi tu na okoli nevedeli urobiť- že možno len vo Forde a tak som si to musel dať urobiť na druhe auto.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

Je tu strasny bordel o tom taznom. Polka temy o parkovacich senzoroch...
Ako je to so zarukou a taznym? Daval si to niekto namontovat v zaruke?

Nejake odporucane typy pripadne firmy kde to vedia? Dik.
Pozeram, ze su automaticke a skrutkove? No aky je rozdiel?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 8:32 am    Post subject: tažné Reply with quote

Takže dnes čerstvo namontované ťažné...
Autocar Senec...
úplná spokojnosť... Wink odporúčam su šikovný...
celková montáž cca 45min. aj vyplatením...134 € Exclamation
vzhľadom na nie moc časté použite som zvolil možnosť upevnenia skrutkou...

Bajonet som mal na aute predtým je to super... ked sa častejšie využíva...
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Sep 25, 2009 10:00 am    Post subject: ťažné Reply with quote

Som sa tešil predčasne.... Crying or Very sad

Chlapci si uľahčili montáž...
pri odmontovaní "gule" som zistil že zásuvka je prichytená o 1 ks skrutky ktorá drží aj guľu...čo znamená že pri každej montáži a demontáži ju treba spatne prichytiť ( zásuvku ) ...

videl som na inom type auta aj otočné prichytienie zásuvky (ak sa nepoužíva tak je schovaná za nárazníkom ) a to sa pokúsim vymyslieť ...
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Sep 28, 2009 7:04 pm    Post subject: Re: ťažné Reply with quote

King24 wrote:
Som sa tešil predčasne.... Crying or Very sad

Chlapci si uľahčili montáž...
pri odmontovaní "gule" som zistil že zásuvka je prichytená o 1 ks skrutky ktorá drží aj guľu...čo znamená že pri každej montáži a demontáži ju treba spatne prichytiť ( zásuvku ) ...

videl som na inom type auta aj otočné prichytienie zásuvky (ak sa nepoužíva tak je schovaná za nárazníkom ) a to sa pokúsim vymyslieť ...

tu otocnu by som si dal. Nemas link? Alebo typ?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Sep 29, 2009 7:55 am    Post subject: ťažné Reply with quote

nie link nemám...
len som to videl niekde na aute....neviem či to bolo v práci alebo to bol niekto známy ....
v danom čase som to neriešil...
ale ked bude tošku času tak na tom popracujem...len už sú nejak kratšie dni a tým je menej času a nestíham...
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
bakisek



Joined: 04 Oct 2009
Posts: 6

PostPosted: Sun Oct 04, 2009 10:25 am    Post subject: Reply with quote

ladin wrote:
Včera odpoledne jsem namontoval tažné zařízení na Fusiona.
Prvním krokem byla demontáž nárazníku a hned byl problém na světě. Nárazník totiž není přišroubován, ale přinýtován. Odvrtat nýty nešlo, protože se protáčely tak zvítězila hrubá síla a ty čtyři nýty jsem vypáčil. Nárazník drží ještě dva šrouby v podbězích – jeden drží podběh u zástěrky a druhý spojuje nárazník s karoserií.
Po sundání nárazníku mě čekalo další překvapení – plastová výztuha opět přinýtována. Opět vypáčit, tentokrát šest nýtů. Otvory po nýtech jsem zatřel barvou, protože při páčení se barva na hranách děr odloupla. V tunelech byly zastrčeny mechové záslepky, které jsem později rozříznuté na půl použil pro vymezení vůle mezi rámem tažného a nárazníkem.
Dále následovalo vyndání plastových krytů v kufru – stačí trošku zabrat, žádné šroubování.
Demontáž svítilen – dva šrouby vedle svítilny a křídlová matice z kufru – pak pořádně zabrat a svítilnu vytáhnout směrem dozadu – odpojit konektor.
Pak skrz gumovou záslepku natáhnout kabely ke světlům.
Po vsunutí rámu tažného zařízení do tunelů v karoserii se rám z boku přišroubuje přes stávající otvory.
Následovalo připojení kabelů na přívody ke světlům. Jako pomůcka rozeznání co-kam mi pomohla žárovka a dva kousky drátu.
Na konektoru světla to bylo následovně:
nahoře vpravo – blinkry
nahoře uprostřed – koncová světla
nahoře vlevo – brzdová světla
dole vlevo – mlhovka

Poté už zbývalo jen vše demontované (až na plastovou výztuhu pod nárazník) namontovat zpátky. Místo nýtů na nárazníku jsem použil šrouby, byla docela chuťovka našroubovat matice skrz malé otvory, ale povedlo se. Celé mi to trvalo asi pět hodin, ale troufám si říct, že podruhé nebo s tímhle návodem bych to zvládnul minimálně o dvě hodiny rychleji.

Fotky z montáže najdete na www.volny.cz/lada-tuma






Zajímalo by mne jak, Ladin připojoval kabeláž.Jestli kable k sobě připájel nebo je spojil svorkou která kabel prořízne a tím propojí
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Sun Oct 04, 2009 4:11 pm    Post subject: Reply with quote

bakisek wrote:

Zajímalo by mne jak, Ladin připojoval kabeláž.Jestli kable k sobě připájel nebo je spojil svorkou která kabel prořízne a tím propojí


Použil jsem ty svorky, ale pro jistotu jsem kabely oholil Wink

A ještě jeden postřeh, povrchová úprava celého tažného není nic moc, takže doporučuji ještě před montáží natřít.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
bakisek



Joined: 04 Oct 2009
Posts: 6

PostPosted: Sun Oct 04, 2009 5:37 pm    Post subject: Reply with quote

ladin wrote:
bakisek wrote:

Zajímalo by mne jak, Ladin připojoval kabeláž.Jestli kable k sobě připájel nebo je spojil svorkou která kabel prořízne a tím propojí


Použil jsem ty svorky, ale pro jistotu jsem kabely oholil Wink

A ještě jeden postřeh, povrchová úprava celého tažného není nic moc, takže doporučuji ještě před montáží natřít.


Dík za odpověď,ale mám ještě jeden dotaz.Když jsis montoval tažné, měl jsi auto ještě v záruce,protože jsem se ptal u FORDA jak jsem měl auto na první garančce,kdybych chtěl namontovat třeba hendsfree u nějaké jiné firmy (nebo sám) ,tak mi řekli že se to neodborně napojí na kable a tím by se mohla poškodit elektroinstalace a tím přijít o záruku.Že u forda mají spešl konektory atd.
A na tom tažném je nalepený štítek s udaji,protože by se to mohlo dát nakomaxitovat.
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Sun Oct 04, 2009 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

Auto jsem v záruce ještě měl, u Forda jsem nic nezjišťoval a při garančce nic ohledně záruky nenamítali. Víc jsem to neřešil. S elektrikou žádné problémy nebyly a nejsou.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
bakisek



Joined: 04 Oct 2009
Posts: 6

PostPosted: Sun Oct 04, 2009 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

ladin wrote:
Auto jsem v záruce ještě měl, u Forda jsem nic nezjišťoval a při garančce nic ohledně záruky nenamítali. Víc jsem to neřešil. S elektrikou žádné problémy nebyly a nejsou.


Ok,a jakou jsi tam dával zásuvku 7nebo13polovou?A jakou kabeláž,protože na internetu jsem viděl obyčejnou nebo Uni elektro s modulem (prý to hlási poruchu světel)
Díval jsem se i do pojistek a jsou tam dvě místa na pojistky pro tažné a jsou neobsazené,tak právě nevím co bych si objednal.Jestli to má význam kupovat Uni elektro s modulem ,aby to pak fungovalo.
Když tak zavolám do Forda a poptám se co tam davají.
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Mon Oct 05, 2009 5:10 am    Post subject: Reply with quote

bakisek wrote:
ladin wrote:
Auto jsem v záruce ještě měl, u Forda jsem nic nezjišťoval a při garančce nic ohledně záruky nenamítali. Víc jsem to neřešil. S elektrikou žádné problémy nebyly a nejsou.


Ok,a jakou jsi tam dával zásuvku 7nebo13polovou?A jakou kabeláž,protože na internetu jsem viděl obyčejnou nebo Uni elektro s modulem (prý to hlási poruchu světel)
Díval jsem se i do pojistek a jsou tam dvě místa na pojistky pro tažné a jsou neobsazené,tak právě nevím co bych si objednal.Jestli to má význam kupovat Uni elektro s modulem ,aby to pak fungovalo.
Když tak zavolám do Forda a poptám se co tam davají.


Já dával obyčejnou 7 pólovou za cca 150 kč. S tím hlídáním světel mi prodejce tvrdil, že se to dává jen na auta (v trochu jiné cenové kategorii) u kterých je to hlídané.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
bakisek



Joined: 04 Oct 2009
Posts: 6

PostPosted: Mon Oct 05, 2009 4:19 pm    Post subject: Reply with quote

ladin wrote:
bakisek wrote:
ladin wrote:
Auto jsem v záruce ještě měl, u Forda jsem nic nezjišťoval a při garančce nic ohledně záruky nenamítali. Víc jsem to neřešil. S elektrikou žádné problémy nebyly a nejsou.


Ok,a jakou jsi tam dával zásuvku 7nebo13polovou?A jakou kabeláž,protože na internetu jsem viděl obyčejnou nebo Uni elektro s modulem (prý to hlási poruchu světel)
Díval jsem se i do pojistek a jsou tam dvě místa na pojistky pro tažné a jsou neobsazené,tak právě nevím co bych si objednal.Jestli to má význam kupovat Uni elektro s modulem ,aby to pak fungovalo.
Když tak zavolám do Forda a poptám se co tam davají.


Já dával obyčejnou 7 pólovou za cca 150 kč. S tím hlídáním světel mi prodejce tvrdil, že se to dává jen na auta (v trochu jiné cenové kategorii) u kterých je to hlídané.


Tak jsem dneska volal do forda a ptal jsem se na cenu tažného na pevno.No oblela mne hrůza.Originál tažné ford s elektroinstalací za 12 000 Kč+montáž 2 000Kč.A neoriginel tam mají za 7 500Kč+montáž 2 000Kč.No a měl jsi pravdu s tím hlídaním světel,řikali že to musí být už namontované v autě od výroby(takže to mají jen vyšší třídy a nebo na objednávku).
Ty jsi Ladine měl velký techničák u sebe a nebo na lisingovce,protože já ho nemám doma,ale právě u nich,ikdyž je auto psané na mne(mám totiž úvěr).Takže bych si ho musel vyzvednout,když bych šel na technickou s tažným. Ty jsi to mněl jak?
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Mon Oct 05, 2009 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

bakisek wrote:

Tak jsem dneska volal do forda a ptal jsem se na cenu tažného na pevno.No oblela mne hrůza.Originál tažné ford s elektroinstalací za 12 000 Kč+montáž 2 000Kč.A neoriginel tam mají za 7 500Kč+montáž 2 000Kč.No a měl jsi pravdu s tím hlídaním světel,řikali že to musí být už namontované v autě od výroby(takže to mají jen vyšší třídy a nebo na objednávku).
Ty jsi Ladine měl velký techničák u sebe a nebo na lisingovce,protože já ho nemám doma,ale právě u nich,ikdyž je auto psané na mne(mám totiž úvěr).Takže bych si ho musel vyzvednout,když bych šel na technickou s tažným. Ty jsi to mněl jak?


JJ ty Fordí ceny mě taky donutily postupovat svépomocí.
Trošku reklamy nezaškodí, kupoval jsem zde:
http://www.levnetazne.cz/?c=popis-produktu&idItem=261
A tomu jedno upozornění, některá tažná vyžadují výřez v nárazníku, u toho mého se nic vyřezávat nemuselo.

Techničák jsem měl u sebe, takže v tvém případě si ho budeš muset na přihlášení tažného vyzvednout.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group