Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Fusion skusenosti

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
diosko



Joined: 07 May 2007
Posts: 5

PostPosted: Mon May 07, 2007 10:02 am    Post subject: Fusion skusenosti Reply with quote

Chcel by som sa tu opytat na skusenosti, ne/doporucenia pre kupu Ford Fusion. Je to pre mna horuci kandidat na kupu, takze mal by som zaujem o tieto info: karoseria (aspon rok) - nezacala niekde "kvitnut" alebo netesnit?, motor 1,4 TDCi - nejaky klepot, netesnosti, filtre, alebo nejake "muchy"?, interier - nieco ne/vrzga, elektrika - ne/vypadava, servis - som BB kraj, tak ak sa niekto najde so skusenostami so servisom. V podstate preco by ste ho opat ne/kupili. Viem, ze podobne tu uz boli, aj som cital, ale teraz by som chcel info majitelov "uz po nejakom case vlastnenia" (pol roka, rok). Budem vdacny za akekolvek info. Inac ta anketa na uvodnej stranke vyzera dost odstrasujuco Wink
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon May 07, 2007 10:37 am    Post subject: Reply with quote

myslim, ze vela odpovedi na tvoje otazky na tomto fore uz je, len treba hladat ... pises, ze chces odpovede majitelov, ktori maju uz auto dlhsie .. vacsina z nas ho ma minimalne pol roka... ja uz skoro rok ...

P.S. ta anketa? neberiem to vazne, robil som reklamu na roznych forach a ludia ma nemaju radi, preto tipujem, ze vacsina tychto typov ludi prisla na forum a hlasovala negativne Rolling Eyes
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon May 07, 2007 10:39 am    Post subject: Reply with quote

Karoseria rok a nieco: kedze ho stale drzim spinavy, tak nie je zatial ani oskrety (nedavno som ho umyval ), na hrdzu je este priskoro.

Netesnosti ako na motore alebo pretekanie vody do vnutra zatim ziadne.
Vrzganie klepot: za urcitych podmienok( ake ???? to som este nevypozoroval) obcaz pri priecnom skruteni auta zavrzaju gumy na dverach ( typicky ford), hrkotali mi zamky - odstranene v servise, v lete sa mi objavuje tichucke povrzavanie v pristrojovke - iba dovtedy, kym sa teplotne nevyrovnaju materialy v aute. Napr ak v rozpalenom aute zapnem klimu tak po chvilke to roby a trva to nejaky cas a prestane. V zime to nerobi!!!

1,4 TDci - never tabulkovej spotrebe, podla toho co som videl na nete tak malo kto ma tabulkovu spotrebu. Ja mam 5,3 tankovanie teraz OMW ci je klima zapnuta alebo nie, ci som prazdny ci plny a jazdim kdekolvek. Skoda ze sem davaju slabsiu verziu diesla je aj silnejsia co ma okolo 60 kW. Motor by mohol byt aj silnejsi, na kludnu jazdu je uplne dostacujuci aj v tvojom prostredi. Obcas zavytam aj do tych koncin.

Preco kupit: taketo auticko s pomerne slusnou vybavou za podobnu akciovu cenu asi nekupis, su drahsie. Slusny konfort cestovania aj pre zadnych. Na tak male auto fakt dost velky a prakticky kufor.
Preco nekupiť? Keby som nechcel auto s vyssim posedom, tak dnes by som silne uvazoval nad KIA SEED skor kombi verzia, je urobena trosku lepsie (dielenske spracovanie) a vykonnejsi motor, este prijatelna cena.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
diosko



Joined: 07 May 2007
Posts: 5

PostPosted: Mon May 07, 2007 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
myslim, ze vela odpovedi na tvoje otazky na tomto fore uz je, len treba hladat ... pises, ze chces odpovede majitelov, ktori maju uz auto dlhsie .. vacsina z nas ho ma minimalne pol roka... ja uz skoro rok ...


Nehadam sa, ale tak pekne ako to zhrnul icask to nenajdes zatial nikde (a nehadaj sa Wink )

dulius wrote:
P.S. ta anketa? neberiem to vazne, robil som reklamu na roznych forach a ludia ma nemaju radi, preto tipujem, ze vacsina tychto typov ludi prisla na forum a hlasovala negativne Rolling Eyes


To beriem, v podstate som to podotkol len ako "vesela kopa" Very Happy
Predpokladam, ze vacsina hlasujucich tam nevlastni FoFu.
Back to top
View user's profile Send private message
diosko



Joined: 07 May 2007
Posts: 5

PostPosted: Mon May 07, 2007 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

To icask:
1. dakujem za prehladne zosumarizovanie :potlesk: (keby tak viaceri pridali takyto sumar)
2. ten silnejsi motor mi dnes ponukali vo Forde, este uvidim. Patrim uz do kategorie "vyburenych" (nie, ze by obcas nepritlacil pedal Wink ) a jedna sa o rodinne auto. Keby som chcel "trhaca asfaltu" naisto by som nespekuloval s FoFu Wink
3. ano Kia ma oslovila, ale az s verziou Sporty Wagon - este sa nedodava a nepredpokladam, ze bude mat taku vybavu a cenu pod 500 tis. (ak o tom niekto nieco vie, nech ma opravi)
4. aby som sa priznal - v uzkom vybere mam este Hyundai Accent 1,5 CRDi.
Bol som si sadnut do oboch kandidatov, premeral kufor, postlacal, obchytal, naozaj mam dost velku dilemu.
5. aby som sa uplne priznal - najradsej by som kupil Toyotu Corollu Kombi 1,4 D-4D (ano, je "strasne" draha)
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon May 07, 2007 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

1.5crdi of hyundai je skvost a fakt za malo penazi. Ak ti nevadi sedan a kupujes rodinne auto (+ ten motor je nastaveny na vykon, oproti fofu ktory je na spotrebu) tak by som do toho urcite siel. + tam mas lepsiu zaruku Smile Ak vsak mas rad hatch a je pre teba dolezite ako sedis (accent ma najhorsie sedacky v akych som kedy sedel) tak fofu je dobra volba.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon May 07, 2007 8:27 pm    Post subject: Reply with quote

btw, preco tu toyotu len combi? Aj hatch ma velky kufor ako fofu, vacsi razvor a trosku prijemnejsie sedenie vzadu. Navyse je to vraj kvalitka (co citam tak len cez tesnenia preteka voda a rozpada sa nejaka rohoz z toho, inak tip top). Este je to aj vybehovy tip, takze zjednat zlavu alebo doplnky nemusi byt beznadejne. Kebyze mam zalusk na japonca, tak ma tych 50K navyse nerozhadze. Kazde auto ma pre a proti a nie je ziadne auto ktore by nemalo nejake chyby. Niektore ich ma castejsie, niektore menej, ale kvalita je priblizne rovnaka. Interier, calunenie, plechy, elektrika...vsetko jedna mafia, a ked ti v pondelok rano remeselnik namontuje nasilu krivu palubku, tak ti bude vrzgat v mazde, toyote alebo v audine. Nepomozes si.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
diosko



Joined: 07 May 2007
Posts: 5

PostPosted: Mon May 07, 2007 9:16 pm    Post subject: Reply with quote

destroy wrote:
btw, preco tu toyotu len combi?

Este som ochotny ist aj do sedana (preto je vo vybere aj Accent). Nechcem hatchback - miesta je v kufri menej.

destroy wrote:
Kebyze mam zalusk na japonca, tak ma tych 50K navyse nerozhadze.

50K by ma nerozhadzalo, ale je to cez 150K a to uz mi da poriadne zabrat. Uz aj tych 500K mam tak-tak... Povodny plan bol ojazdena Corolla do 300-350K a podmienka bola 1,4 D - nezohnatelne.

destroy wrote:
Kazde auto ma pre a proti a nie je ziadne auto ktore by nemalo nejake chyby. Niektore ich ma castejsie, niektore menej, ale kvalita je priblizne rovnaka. Interier, calunenie, plechy, elektrika...vsetko jedna mafia, a ked ti v pondelok rano remeselnik namontuje nasilu krivu palubku, tak ti bude vrzgat v mazde, toyote alebo v audine. Nepomozes si.

Suhlasim... Toyota je mi sympaticka, padla mi do oka. Okrem toho povazujem T Corollu Kombi za jedno s najkrajsich aut v Kombi triede. Ford Fusion sa mi tiez paci, preto sa dostal do uzkeho vyberu Smile
Back to top
View user's profile Send private message
diosko



Joined: 07 May 2007
Posts: 5

PostPosted: Mon May 07, 2007 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

destroy wrote:
1.5crdi of hyundai je skvost a fakt za malo penazi. Ak ti nevadi sedan a kupujes rodinne auto (+ ten motor je nastaveny na vykon, oproti fofu ktory je na spotrebu) tak by som do toho urcite siel. + tam mas lepsiu zaruku Smile Ak vsak mas rad hatch a je pre teba dolezite ako sedis (accent ma najhorsie sedacky v akych som kedy sedel) tak fofu je dobra volba.

No s tou spotrebou je to naozaj na diskutovanie. Citam fora o FoFu a aj o HA a v oboch su spolocne skusenosti - niekto jazdi okolo 5L/100km a niekto cez 6L/100km. Zatial nemozem povedat s vlastnych skusenosti.
Sedacky - sedel som v jeden den aj vo Fusione aj v Accente - sedadlo vodica je naoboch v pohode. O zadne sedacky nech sa staraju ti co tam budu sediet Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue May 08, 2007 6:24 pm    Post subject: Reply with quote

ja som bol v accente na 3 jazdach a vacsie vzdialenosti. Fusion vlastnim skoro rok, takze by som to zopakoval takto: (samozrejme je to subjektivny nazor)

sedadla:

fusion: uzsie, maksie, nastavuje sa len sklon, ale polohu som si nasiel.

accent: sirsie, tvrdsie (taky tvrdy, siroky lopar), nastavuje sa sklon aj vyska

Naozaj, chod si do accenta sadnut teraz ked o tych tvrdych sedackach vies Smile Ono si to na 5km predvadzacke mozno nevsimnes, rovnako ako nemas sancu si vsimnut kia rio ako hupe na zadnych sedadlach Smile To chce o tom mozno vediet a skusit teraz. Proste ist do Chorvatska v accente, tak si to asi hodim....nemam asi dostatocne obsadlovany zadok, takze by si na to musel dost dlho zvykat. Smile

motor

1.5crdi-

75kW, neskutocne tichy na nizsich otackach a volnobehu, zivy, na 5stupni je motor celkom pocut. Nerozumel som tomu. Silny turboefekt. BB-Sliac-BB som s accentom spravil za 5.6L (mal najazdene cez 6tis km a bola to predvadzacka) Proste ten vykon sa tazsie reguluje, je na 2000-4000 oproti fusionovmu diezlu enormny.

1.4TDCi

50kW, celkom hlucny na volnobehu, vykon oproti accentu ubohy, nad 20kmh motor uplne stichne a je rovnako tichy ako accent. Vo vyssich rychlostiach pocut viac vzduch ako motor. (mozno koli krabicoidnemu tvaru? Smile ) Turboefekt trosku na 1-2 stupni, potom vlastne ziadny. BB-Sliac mam spotrebu s celou rodinou a nakladom 4.2L, ak by som siel klidek tak urcite este podstatne menej.

Preco to pisem? Accent som mal objednany 2 mesiace (uz som to tu asi pisal, ale neva) a za ten cas bol predajca ochotny ma povozit kedykolvek. Kedze ho vsak neboli schopny dodat (vraj mozno az dalsi mesiac) a ja uz som to bez auta nedokazal vydrzat, zbehol som do forda, pridal 70tis a dalsi den som uz krochkal blahom Smile Urcite by som ten motor menil z accenta, napriek tej vyssej spotrebe, ale tam ma trosku mrzelo ze je to sedan. Hatch je mohutne praktickejsi ako sedan. V sedane odvezies len kufre, ale ked mas kocik a naklad k babke, tak do hatchbacku s 300L kufrom zmestim viac ako do sedanu s 600L. Pritiahnute za vlasi, ale je to tak. Hatch vies nalozit relativne po strop a mas krasny priestor na nakladanie.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
budkacik



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 90
Location: Salzwedel

PostPosted: Wed May 09, 2007 7:04 pm    Post subject: Reply with quote

Ludia moji, nejaky divny zvuk pri rychlostiach nad 50 km v pravej casti niekde pred spolujazdcom. Take cik,cik,cik,cik (tik,tik,tik,tik) v podstate pravidelne v rychlom slede. Ked brzdim,tak necika. Moze tam byt nieco uvolnene? Resp. je to na reklamacku?

Plus mi vrzga palubovka.Ale to ma serkaka o dost menej. A ten odkladaci priestor sa mi neotvara, zasekava sa.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
olinkja



Joined: 25 Apr 2007
Posts: 8

PostPosted: Wed May 09, 2007 7:40 pm    Post subject: Reply with quote

budkacik wrote:
Ludia moji, nejaky divny zvuk pri rychlostiach nad 50 km v pravej casti niekde pred spolujazdcom. Take cik,cik,cik,cik (tik,tik,tik,tik) v podstate pravidelne v rychlom slede. Ked brzdim,tak necika. Moze tam byt nieco uvolnene? Resp. je to na reklamacku?

Plus mi vrzga palubovka.Ale to ma serkaka o dost menej. A ten odkladaci priestor sa mi neotvara, zasekava sa.

Ak myslis ten zvuk pred spolujazcom pod palubovkou, tak tak urcite obdobie to robilo aj nam, ale potom to prestalo. Mozno nejake zle tesnenie alebo uvolnena hadica...ale u nas to nebolo take pravidelne ale skor na nerovnych vozovkach...
Ohladom otvaracieho priestoru pred spolujazcom, otvara sa v pohode, ale pred zatvaranim ho musim jemne nadvyhnut aby sa zatvoril. Tiez mam z toho nervy Smile
Back to top
View user's profile Send private message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 8:21 pm    Post subject: FF kontra HAccent Reply with quote

Ja osobne som vymenil Hyundai Accent 1.5 65 kW (už mal svojich 150 000 km) za FF 1.4. Pôvodne som chcel nový HA benzín 1.6. Môj Accentík do 110 km/h šiel ako žihadlo. Potom už to bolo horšie a to nielen zrýchlenie, ale aj hluk. S autom sme boli spokojní a Chorvátsko zhltol ako nič. To je to, čoho by som sa obával najmenej. Bez problémov zdolal aj Svatý JUR nad Makarskou ak viete o aký výlet sa jedná (cca. na 30 km sa vyšplháš z 0 do výšky 1800 m nad morom). Nemal však klímu iba fólie, mal svoj vek a nemal ani ABS. Spotreba do Chorvátska 5,4L benzínu a v zime po meste 7,5 L.

Pre FF som sa rozhodol z praktického hľadiska vyšší posed, viac miesta vzadu, 5 dvere a presne tak ako to bolo napísané, kufor som už mal zopár krát naložený až po strechu. HA nemal 5-te dvere a bol som limitovaný rozmerom otvoru kufra, cez ktorý sa vkladajú veci. Najviac však zavážili bezpečnosť auta, bývame pri jednej z ciest smrti a výsledok TUV testu poruchovosti.
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 6:14 pm    Post subject: mám 1. narozeniny Reply with quote

Zdravím všechny, už jsem dlouho nepsal, tak se chci trošku vyřádit.
Píšu do tohoto topiku, myslím, že trochu zhodnocení po jednom roce provozu si můj FF zaslouží. Chci trochu shrnout dosavadní zkušenosti, snad to někomu pomůže v hodnocení tohoto auta. Podotýkám, že jsem majitel prvního nového auta a to je asi u každého srdeční záležitost.
Takže: 1.rok, 12600 km 1,4 ebony, garančka 2500,-Kč
1. začnu od konce....celkové hodnocení - s největší pravděpodobností (tak 80 %) bych si jej vybral znovu.
2. trochu mne zpočátku zklamaly starosti s lakem auta, když jsem postupně zjistil, jak je lak (obyčejný Blue blazer) docela málo odolný, lehce se to škrábe, stále špiní (je to dané konstukcí auta zaoblené boky). postupem času to již neřeším, není to až takový problém, neovlivním to a nechám se překvapit jak to bude celkově vypadat za takových 5-6 let.
Vřele doporučuji těm, kdo nemá zástěrky koupit origo alespoň přední, pomohou od narážení kamínků do spodních částí předních, částěčně i zadních dveří. DOPORUČUJI také nalepit folie svépomocí, není to zas takový problém (dvě krabice asi 1000,- Kč), ještě s jedním člověkem to lze krásně nalepit a funkci to opravdu plní. Po půlroce ježdění, umývání (sice nebyl ještě zimní provoz) nic se neodlepuje a na 100% to splnilo mé očekávání. V servisu jsem jim musel ukázat, nevšimni si, že je mám. Veliký rozdíl je také ten, když jsem folie na dveřích neměl, stále bylo auto nechutně zaprasené. Z folií to lze krásně zpláchnout, auto není tak špinavé. Také folie pomohla při nastupování mých dětí a mne (botama jsem spodní hranu vždy "olíznul" a škrábance se hromadily). Nejdříve jsem litoval, že nemám metalízu, ale ta se škrábe stejně jako obyčejná barva. Takže lak a poškození vyřešen.
3. Ze závad - klasika - odlepené torpédo (spodní kryt u čelního skla) opraveno v servisu. Museli mě dále seštelovat pravou stranu (obě dveře), nelícovaly - vznikla hrana u blatníku která je obitá kamínkami. Sice se jim nechtělo, ale nakonec si s tím pohráli a dveře usadili k mé spokojenosti.
4.Dále drobnosti - někdy při nastartování se mi nerozsvítí display u rádia, už i tak že mi hrálo CD a display byl zhasnutý. Nakonec se vždy rozsvítil, takže žádná křeč.
Asi třikrát za ten rok jsem nenastartoval napoprvé (někdy až na potřetí-čtvrté) nevím čím to bylo, neopakuje se, neřeším. Při studeném nastartování a rozjetí, motor má tendenci jít dolů s otáčkami (jakoby měl shasnout) takže s tím musím počítat a při rozjezdu dát víc otáček.
Razení není vždy na 100%, z 1. na 2. trošku přes kov. Dále při řazení 3.4.5. ve vyšších otáčkách 4-5 tis. jakoby spojka občas proklouzla, není to tak čisté, nevím proč a nevím zda je to vada.
Trochu mě zklamal výfuk, který je už chytlý rzí, asi víc než 4-5 let asi nevydrží. Bubny na zadních neřešte, je to litina, rez je jen estetická záležitost.
Celkově je podvozek fakt tvrdší, motor je hlučný-nější ?, v práci mám fabii 1,2 htp (zvláštní zvuk) ale stále je komfortnější na hluk než FF.
Motoricky vše v pořádku, zde žádný problém. Ale, FF je opravdu lenivější než ta fabka, jak tu někteří řeší, že to nejede - musí se fakt víc točit. Já vlastně jel max. 130 km/hod., na vyšší rychlost bych musel dlouho čekat, není tam ten tah ani po rovince.
Hodně lidí tu řeší spotřebu, upřímě nemám ji spočtenou, nemám PP ale určitě to není pod 7 litrů na sto. Nevím, kde na ty spotřeby chodíte. Asi to u mne bude tím, že jezdím do práce asi 13 km, většinou přes obce, takže pětku užívám výjimečně.
Co mě ale poslední dobou vytáčí, jsou pazvuky, které vydávají všechny dveře, resp. těsnění ,které stále vrže, mastím to, ale výsledek ubohý. Když zatlačíte z venku na horní okraje dveří uslyšíte orchestrion. Blbost, ale pěkně vadí.
Blbý je také to, že jde v interiéru hodně slyšet, jak se valí kola, nevím, zda to je těma 15´ nebo Hankookama, ale jel jsem ve fiestě (starší) a ta hučí stejně.
Vidím že je to hodně výhrad, to ale neznamená, že u auta nejsou klady a nemám libé pocity, jezdí se nám v něm dobře a jezdíme v něm rádi, tak se mi to tu nechce vypisovat. Poznámka pro ty, kteří nemají osobní zkušenosti.
Podotýkám, můj přístup je ryze uživatelský, nejsem fanda světa motorů jsem obyčejný uživatel, který bere auto jako prostředek. Plánuji (asi naivně) mít auto aspoň 10-15 let aby se vysoká investice do nového auta nějak využila (to je naivka Very Happy ) Takže uvidíme......
Přeji všem jen ty dobré zážitky s tímto auťákem a hodně štěstí, aby jsme nehodu viděli jen v televizi.
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Oct 02, 2009 6:28 pm    Post subject: Re: mám 1. narozeniny Reply with quote

dodo50 wrote:
motor je hlučný-nější ?, v práci mám fabii 1,2 htp (zvláštní zvuk) ale stále je komfortnější na hluk než FF.


Osobně se mi teda líbí víc zvuk fusika, fábia HáTePéčko má zvuk jak vysavač Laughing
Třeba se to někomu na fabii líbí,že motor "neslyší" ... Rolling Eyes
No ale nedovedu si na ní představit laděný výfuk Very Happy ...což u fofu není problém Cool -viz na srazu sme slyšeli od Picinka...

Ale to je mimo tému Embarassed
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group