Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Husteni pneumatik
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Mon Nov 02, 2009 10:04 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
2,5 a v pohodě Rolling Eyes

No když to odfoukneš na 2,0 tak to bude taky v pohodě a nebudeš mít po 15 tis km sjetý středy pneu Wink
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
HFX9



Joined: 09 Sep 2009
Posts: 57

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 12:46 am    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
V manuálu není 2,6 vzadu (jedine při max. zatížení)


Pro R14 je v manualu na predek 2,5 a zadek 2,8 pri zatizeni, proto jsem to dal o 0,2 dolu na predek 2,3 a zadek 2,6 a pohoda.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 09/2009 Sea Grey
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 6:23 am    Post subject: Reply with quote

Od začátku hustím všechna kola na 2,4 (letní i zimní). Najeto 21.000km a žádné sjíždění vzorku ve středu pneu není patrné.
Když jsem zkoušel dával "jen" něco kolem 2,0 (tedy podle štítku), pořád jsem chodil kolem auta a měl pocit, že jsem píchl, protože mi přišly ty pneu nějak moc "rozpláclé" Smile
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 12:28 pm    Post subject: Reply with quote

HFX9 wrote:
Gil wrote:
V manuálu není 2,6 vzadu (jedine při max. zatížení)


Pro R14 je v manualu na predek 2,5 a zadek 2,8 pri zatizeni, proto jsem to dal o 0,2 dolu na predek 2,3 a zadek 2,6 a pohoda.

No ale to je při plném zatížení 5 osobami + kufr, jinak se má zadek foukat dle výrobce 1,8. Vzhledem k tomu, že "odborníci" říkají že i dvě desetiny jsou na vzorku poznat, tak mi to jako moudré moc nepřipadá.
Ale nechci tady mudrovat, jen jsem napsal svůj názor a ať si každý fouká jak chce
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
kapustam



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 26
Location: Kosice

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 12:53 pm    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:
Od začátku hustím všechna kola na 2,4 (letní i zimní). Najeto 21.000km a žádné sjíždění vzorku ve středu pneu není patrné.
Když jsem zkoušel dával "jen" něco kolem 2,0 (tedy podle štítku), pořád jsem chodil kolem auta a měl pocit, že jsem píchl, protože mi přišly ty pneu nějak moc "rozpláclé" Smile

Ja mam 195/60/R15 a fukam taktiez na 2.3-2.4, lebo ako pises, ked som fukal podla stitku, tak som to citil aj pri zatacani volantu (ako keby som mal defekt).
_________________
Ford Focus Turnier 1.6 TDCi

Ford Fusion 1.4TDCi, 03/2005
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 2:51 pm    Post subject: Reply with quote

jj, 1,8 podle štítku už musí být extrém-auto musí pěkně "sedět" ...pořád tam máme 2,4-2,5 ...při veším zatížení trochu víc... Wink
P.S. Při tom 1,8 se ti možná sníží opotřebení ( Question ),ale spotřeba půjde určitě nahoru...takže je jedno,jestli o trochu dříve vyměníš pneu,nebo to přeplatíš na benzínu... Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Szabados



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 80
Location: Praha, Uhříněves

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

konečně se tu rozjela diskuze o tom na co jsem se ptal Smile
mi právě 2,0 a 1,8 přijde dost málo
tak by mě zajímal důvod proč to tak je
kdyby to bylo kvůli menšímu opotřebení gum tak to přeci nebude podporovat automobilka, ta by spíš už snažila kromě bezpečnosti třeba o tu menší spotřebu
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 - Colorado Red - PP
do provozu 10/2008
7,3 l/100km

na statistiku mám DrivEx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
HFX9



Joined: 09 Sep 2009
Posts: 57

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
HFX9 wrote:
Gil wrote:
V manuálu není 2,6 vzadu (jedine při max. zatížení)


Pro R14 je v manualu na predek 2,5 a zadek 2,8 pri zatizeni, proto jsem to dal o 0,2 dolu na predek 2,3 a zadek 2,6 a pohoda.

No ale to je při plném zatížení 5 osobami + kufr, jinak se má zadek foukat dle výrobce 1,8. Vzhledem k tomu, že "odborníci" říkají že i dvě desetiny jsou na vzorku poznat, tak mi to jako moudré moc nepřipadá.
Ale nechci tady mudrovat, jen jsem napsal svůj názor a ať si každý fouká jak chce


V pohode, ja tvuj nazor beru. Ja to vzal tak ze je lepsi mit nahusteno malinko vic pro strycka prihodu abych pak nemusel pri prevazeni neceho vetsiho dofoukavat (uz ted na predku kdyz mam 2.3 mi prijdou ty pneu vic "rozplacnuty"). Otec co ma taky fusiona ma vsude 2.4 a zadne nestejnomerne opotrebeni nepozoruje, tak to mozna taky vzadu hodim na tech 2.4 a bude to 100% sichr.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 09/2009 Sea Grey
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

Ja sa snažím fúkať gumy na vyššiu hodnotu z tabulky, kedže často chodím naložený. Ako som písal, na Fusione fúkam 2,4 predné, 2,8 zadné, auto neodskakovalo ani ako prázdne, nerovnomerné opotrebenie nebolo poznateľné.Myslím, že to by sa objavilo až pri fúkaní nad 3 a to by bolo už veľmi moc. Naopak spotreba išla o pár deci dole.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá


Last edited by Liboro on Sun Feb 14, 2010 12:00 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

Má zkušenost je taková, že pokud nafouknu kola více než 2,3 a jezdím v autě sám max. ve dvou, je auto příliš tvrdé - pneu špatně tlumí nerovnosti na silnici a přenáší je na auto, v zatáčkách kde jsou nějaké nerovnosti odskakuje zadní náprava (při prázdném kufru). Tlak v pneumatice není jen o spotřebě a opotřebení, ale také o komfortu cestování. Chce to najít kompromis. Mě se na letní gumy 195/60 R15 osvědčilo P 2,2 a Z 2,0 pro cestování ve dvou a poloprázdným kufrem.
Back to top
View user's profile Send private message
lacee



Joined: 21 Sep 2009
Posts: 50

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 12:27 pm    Post subject: Reply with quote

stale tu citam o dohusteni pneu, ale cim vlastne hustite?
mate doma kvalitnu pumpu? pripadne si ju so sebou vozite na dlhe dovolenky (do talianska, ci bulharska, "kdyby neco"?)
ja uvazujem o kupe tejto pumpy
http://www.evanscycles.com/products/specialized/air-tool-comp-2010-floor-pump-ec020861?currency=EUR&country=SLOVAKIA

aj na bicykel, a nahusti to aj auto, mate skusenosti s fukanim s takymito rucnymi stojanovymi pumpami? dufam, ze tie manometre na nich su presne Very Happy
_________________
Ford Fusion 1.4 Duratec Family X, r.v.2009, bocne listy vo farbe karoserie, zimne pneu GY UG7+
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 1:09 pm    Post subject: Reply with quote

No už mě to napadlo, ale ještě jsem to pumpou na kolo foukat nezkoušel, každopádně určitě to jde. Tlak v pneu na autě je o dost menší než třeba u silničního kola.
Ta co sis vybral mi přijde zbytečně drahá. Pokud teda nejsi fanda do spešla. Spíš bych řekl, že tam platíš hodně za značku a design.
Já jsem si koupil podobnou pumpu za cca 500Kč (dejme tomu kolem 20E). Umí tlak až 160PSI, což bohatě stačí i na silniční kolo. S použitím po domácku vyrobené redukce s ní foukám i vzduchovou vidlici.
Ale co se týká foukání auta s tímhle, jak říkám, ještě jsem to nezkoušel, ale určitě to jde. Jednou za čas zajedu na kompresor u benzínky. A vozit podobnou pumpu v autě mi přijde dost nepraktické. Ale na dovolenou jí beru, protože vozím i kola.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

lacee, naco kupovat pumpu? vyhodene peniaze, ved si to predsa dofukam na pumpe, nie? ci nechodis tankovat? Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lacee



Joined: 21 Sep 2009
Posts: 50

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
lacee, naco kupovat pumpu? vyhodene peniaze, ved si to predsa dofukam na pumpe, nie? ci nechodis tankovat? Very Happy Very Happy Very Happy

ale chcem uz mat pumpu, lebo mam aj bicykle (ale nemaju autoventil, ale ten druhy typ), a za dalsie na dofukovanie fit lopty, futb.lopty, ci matracov a nafukovaciek k moru.
k tym benzinkam, v mojom okoli nema ani jedna benzinka zo 4 nic na dofukovanie pneu (takze sa tam ani auto neda dofukat, povedia iba ze skuste inde, ze nam to tu kradli, nicili, ...)
_________________
Ford Fusion 1.4 Duratec Family X, r.v.2009, bocne listy vo farbe karoserie, zimne pneu GY UG7+
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 3:19 pm    Post subject: Reply with quote

Lacee: Už se tady o tom psalo Arrow http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1286
A propo my máme v garáži velký kompresor a dá se s ním nafoukat jak píšeš vše-od balonů přes kola po auta Smile

A k těm benzínkám: nedávno byl v SM test kompresorů a manometrů na benzínkách a výsledek nebyl moc dobrý... bud to nefungovalo vůbec,nebo ten "měřič" byl dost nepřesný Confused
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group