Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

montáž zástěrek

 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.     Forum Index -> Archiv
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 6:06 pm    Post subject: montáž zástěrek Reply with quote

Tak jsem se stal i já 6.1.2010 majitelem zástěrek.Po přečtení některých "hororových příspěvků" o problematické montáži jsem je zakoupil v AutoIN v HK.Rovnou jsem si přikoupil i dva čepy z umělé hmoty,které v zadních blatnících spojují a drží vložku zadního baltníku a nárazníku.
Dnes jsem se ve 14:00 vrhnul na montáž.Po prohlédnutí přiloženého návodu jsem měl přední zástěrky namontované cca.za 20minut bez nejmenšího problému a krásně sedly.
Pak jsem očekával,jak velký problém bude s vytažením oněch čípků z umělé hmoty.Byl jsem připraven,že je v nejhorším případě uskřípnu a nahradím novými.Vzal jsem WD-40 a na rozvírací horní stranu obou čípku jsem trochu nastříkal.Pak jsem plochým cyklo klíčem 8/10 vnitřní trn každého čípku povytáhl,podržel kulatou hlavu čípku prsty levé ruky a pravou jsem s popisovaným klíčkem krásně vytáhl vnitřní trny bez nejmenšího poškození.Oba byly venku ani ne za pět minut.
Nasadil jsem zadní zástěrky na příslušné místo,lehce přichytil dodávanými sponami.Nakonec jsem dle návodu přehrnul okraj vložky zadního bladníku nahoru nad horní hranu nárazníku a rozhodl jsem se místo čepů z umělé hmoty použít úplně jiné spojení.
Použil jsem chromátované šrouby M8x20 se šestihranou hlavou,pod hlavu šroubu plochou podložku průměr 8mm, nahoře na textilní vložku jsem dal velkoplošnou podložku 8mm a na ní pod matku vějířovou podložku rovněž 8mm.Všechny podložky rovněž chromátované.Na ukončení spoje jsem použil nerezové matky M8 s půlkulovou hlavou a vnitřním závitem.
Myslím si,že takto vyřešené dolní spojení zadní zástěrky,hrany nárazníku a lemu textilní vložky zadního blatníku je lepší a rozebíratelnější,než kdybych zpět strkal čípky z umělé hmoty.
Zástěrky krásně kopírují tvar zadního nárazníku,vše perfektně sedí a drží.Na závěr jsem kleštěmi nadoraz zamáčkl spony.
Uvedený postup montáže všem,kteří se pro zástěrky rozhodnou,vřele doporučuji.Žádný "horor" s montáží se nekonal a cca.v 15:00hodin bylo vše k plné spokojenosti hotovo.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Jan 08, 2010 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

Proč zakládáš nový topic?
O zástěrkách je téma už tady Arrow http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=210&postdays=0&postorder=asc&start=0 ,tak si tam text, prosím, zkopíruj Wink
Díky
LOCK
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.     Forum Index -> Archiv All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group