Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Radio 6000CD - upgrade, provoz, chyby a vychytavky
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Audio, navigacie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Mon Jan 29, 2007 8:49 pm    Post subject: Radio 6000CD - upgrade, provoz, chyby a vychytavky Reply with quote

Jestli mate nejake tipy a triky ohledne radia Ford 6000CD, tak sem s tym. Cokoliv o upgrade firmware. Jakekoli "provozni nedostatky" sem s nimi.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
hegadura



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 16

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 10:03 am    Post subject: Reply with quote

Mam toto radio s CD, myslim si ze je super ( citlivy tuner, dobre funkcie), len jedna vec sa mi nedari a to, ze radio ma prednastavenu hlasitost a aj ked som ju zmenil, vzdy po vypnuti a zapnuti je tam ta prednastavena. Ak niekto vie ako na to dajte vediet (manual som prestudoval a neviem? )
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 10:09 am    Post subject: Reply with quote

ano, ta prednastavena hlasitost dorazila aj mna. Vsimol som si ze ide automaticky ticho ked nie je zapnuty motor a ked nastartujem tak skoci hore volume. A ked ho zapnem, tak do 5min sa na pol sekundy preladi na inu stanicu a skoci spat. Robi to aj vam?
Back to top
View user's profile Send private message
hegadura



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 16

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 10:18 am    Post subject: Reply with quote

destroy: to preladenie moze suvisiet s kvalitou signalu stanice, tiez to obcas zaregistujem ale len pri "jemne melodie"
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 2:50 pm    Post subject: Reply with quote

hmm, zaujimave. Mozne to je. Jemne melodie obcas preladim, ale nevydrzim to dlho pocuvat. Irituje ma strasne ze kazdych 10 min tam niekto opakuje "ste skvely, pocuvam len vase radio...odkedy ste vznikli, uz nic ine nepocuvam a pocuva vas aj moja babka, deti a cela rodina..."...horror. Horsie ako reklama na praci prach.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 4:24 pm    Post subject: Reply with quote

radio pocuvam len ked som v aute, doma a v praci absolutne NIE.
A pocuvam to tym sposobom, ze:

1. ak viem, ze v danom case ide na danom radiu Traffic, prepnem tam
2. ak ide dobra piesen, pocuvam, ak nie, prepinam na ine radio

v pamati mam radia:
1.Express 2. Fun 3. Okey 4. Slovensky rozhlas 5. Kiks

a na 90% prepinam medzi nimi, v poslednom case ma uz unavuju tie opakujuce sa songy na komercnych radiach a radsej si za jazdy vypocujem nejaku diskusiu v SRO ...

a co sa tyka radia CD 6000, spokojnost, naozaj fajn zvuk a aj vzadu .. nechapal som kamosa, kupuil novy Yaris a tam mal 4 bedne a vsetky v predu ! neskutocna idiotina, aspon podla mna (dva v prednych dverach a dva na paubovke niekde)
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 4:48 pm    Post subject: Reply with quote

Tak já také spokojenost. Zvuk dobrý, sem tam se radio přelaďuje (někdy až nesmyslně) a zlobí mi zvyšení hlasitosti při zprávách a traffic informacích. Když se rádio přeladí, tak jako by byly zprávy, ale hraje jen hudba. Ale už jsem vypozoroval, že na Impulsu jsou idioti a signal zapínají jak se jim chce. Evil or Very Mad

A máte někdo zkušenost s přestavbou na 6000MP3? Docela mě štve, že se to nedělá upgradem SW v radiu, ale výměnou rádia - toť slova servisu Ford. Kámoš říkal, že na to viděl na netu nějaký návod, ale pouštět bych se do toho nechtěl. Confused
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Jan 30, 2007 4:54 pm    Post subject: Reply with quote

no, ten sony s mp3 pre fusion sa da objednat z ebay a stoji 200 euro.
Keby nebol taky skaredy :) Tento original vyzera uplne nadhere a vyslovene sa hodi k interierovemu looku auta. Co som najprv objednal v hyundai accente, tak ma trosku skrelo ze bolo vyslovene skarede, aj ked lepsia znacka a viac funkcii.

Ked uz je vsak tuna debata o tomto radiu, zapajal si donho niekto
AUX? Rozmyslam som ze obcas by som si pustil nejake pesnicky z MP3 prehravaca ked idem z prace (nech nemusim napalovat). Kablik stoji na ebay 10 dolacov a zapaja sa do odkladacej skrinky, tam je na to taky cudlik kde pekne zapasuje, len sa bojim to kupit, lebo netusim kde do radia by sa to malo vzadu zapojit, resp. ci by som zvladal ho vobec bez poskodenia vybrat.
Back to top
View user's profile Send private message
duso



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 25

PostPosted: Wed Feb 07, 2007 2:25 pm    Post subject: autoradio CD 6000 Reply with quote

Caute, vie mi niekto povedat, preco po nastaveni fade a balance na radiu (posuv zvuku v aute) sa neviem na zaklade coho toto nastavenie vynuluje.

Dakujem
_________________
Ford Kuga, TREND X, 2.0 TDCI 103kW
Back to top
View user's profile Send private message
Cara



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 95
Location: Praha 6

PostPosted: Fri Apr 20, 2007 6:22 am    Post subject: Reply with quote

Není to sice k rádiu 6000CD, ale obecně k rádiu. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je ve Fusionu zabezpečeno rádio proti krádeži a jestli máte někdo zkušenosti s krádeží radia z Fordu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Fri Apr 20, 2007 6:46 am    Post subject: vypinanie Reply with quote

CHCEM SA SPYTAT,VŽDY PRI ŠTARTOVANI,KED MAM ZAPNUTE RADIO,TAK HO VYPNE,JE TO BATERIOU,ALEBO TO ROBY AJ VAM?
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Fri Apr 20, 2007 6:51 am    Post subject: Reply with quote

Cara wrote:
Není to sice k rádiu 6000CD, ale obecně k rádiu. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je ve Fusionu zabezpečeno rádio proti krádeži a jestli máte někdo zkušenosti s krádeží radia z Fordu.


prvni vec je kod radia, pokud ho nekdo ukradne a nezna kod tak mu v jinem aute nebude hrat. (odkodovanim kradenych radii se ale bohuzel zabyva spousta "firem", takze za tak 500kc to udela kde kdo Mad )
druha vec je zadat do sveho radia VIN kod, a teoreticky by podle toho kodu mohli policajti (pokud to ukradene radio najdou) vypatrat puvodniho majitele.
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Wed Apr 25, 2007 9:27 pm    Post subject: destroy-mp3 Reply with quote

chcem sa spytat ako si dopadol,počuvaš mp3 v aute či nie?ja by som to tiež uvital,len neviem ešte ako,a radio preto nebudem menit. Idea
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Apr 26, 2007 7:00 am    Post subject: Re: vypinanie Reply with quote

DANID wrote:
CHCEM SA SPYTAT,VŽDY PRI ŠTARTOVANI,KED MAM ZAPNUTE RADIO,TAK HO VYPNE,JE TO BATERIOU,ALEBO TO ROBY AJ VAM?

jasne, ze to robi kazdemu Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duso



Joined: 07 Feb 2007
Posts: 25

PostPosted: Fri Apr 27, 2007 5:49 am    Post subject: Vypínanie rádia po štarte. Reply with quote

To že sa rádio vypne po naštartovaní mi začalo robiť až pred týždnom (mám ho tri mesiace). A nerobí to stále, neprišiel som na to prečo raz áno raz nie.Proste ho musím stlačením stredového ovládača zapnúť. Asi to nebude normále Evil or Very Mad
_________________
Ford Kuga, TREND X, 2.0 TDCI 103kW
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Audio, navigacie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group