Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

LPG
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 5:38 am    Post subject: Reply with quote

nieco pre motory s LPG http://www.vatoil.com/index.php?product=11&taal=cz&gclid=CI7lvq_oz50CFc8UzAodCmLHvA
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 5:42 am    Post subject: Reply with quote

A este niejake suvislosti ohladom parkovania s LPG



http://natankuj.sme.sk/c/4272382/preco-ma-lpg-zakaz-vjazdu-do-garazi-a-cng-nie.html
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 5:55 am    Post subject: Reply with quote

Preto môžu automobily s pohonom na CNG, na rozdiel od automobilov na LPG, parkovať aj v podzemných garážach a parkovacích domoch. Nie bezvýznamným sa javí aj zníženie hlučnosti motorov na CNG o cca 4 - 12 decibelov.


Cely clanok tu http://www.spnz.sk/Casopis/04_02%5C04_02_08.htm
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Cara



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 95
Location: Praha 6

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 6:41 am    Post subject: Reply with quote

kolombo wrote:
Preto môžu automobily s pohonom na CNG, na rozdiel od automobilov na LPG, parkovať aj v podzemných garážach a parkovacích domoch. Nie bezvýznamným sa javí aj zníženie hlučnosti motorov na CNG o cca 4 - 12 decibelov.


Když je před vjezdem do garáží umístěna zákazová dopravní značka B 32 s nápisem CNG, nesmí do těchto garáží vjíždět vozidla s úpravou provozu na CNG, bez ohledu na to, že snad je CNG v uzavřených prostorách bezpečnější, protože je lehčí než vzduch. A už jsem viděl několik takových značek, které zakazovaly vjezd jak vozidlům s LPG, tak s CNG.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec, 59 kW, blue tonic, Ebony, 5/2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Thu Oct 22, 2009 12:59 pm    Post subject: Reply with quote

Par dobrych rad pre tych co jazdite alebo chcete LPG


Startuje sa na benzin a potom to automatika prepne na plyn ....ale pri kratkej jazde a mraze - 15 c uz auto ide tazko nastartovat ,alebo nejde vobec nastartovat .Je dobre pri kratkej ceste po zastaveni prepnut to na benzin a trocha poslapat na plyn a odstavit .Potom uz nebudete mat problem nastartovat .A este jedna dobra rada ak ostanete pri tom istom oleji tak ho mente 2x do roka cca 7000km ,alebo pouzivajte olej urceny aj pre LPG .Po 5 tich rokoch pouzivania to urobilo poriadnu paseku s ventilmi ....

Tak vela zdaru LPG -aci
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Wed Mar 17, 2010 11:46 pm    Post subject: LPG STAG a FlashLube Reply with quote

Zdravim všetkých, tak dnes som sa objednal v Prahe na prerobenie na LPG Smile Dufam že to prebehne v poriadku a že nebudu žiadne problémy...
Bude to system STAG 300, a dam asi aj flashlube aj ked do Frodu sa to vraj nemusi davat, ale tak pre moj kludny spanok,kedze auto ma iba 1,5 roku a chceme ho mat predsa len nejaku dobu este... Urcite sa dozviete ako to dopadlo, nejake foto urcite nafotim...27.3 by to malo byt hotove.
Nadrz bude toroid 630x250, bude to vyssie ako dno kufru,ale s tym si poradim... Kto este mate LPG, ake systemy? okrem vblatnik,ten ma elpigaz ,to viem Smile
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Mar 18, 2010 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Takže už prerábaju aj 1.4 na LPG? Alebo v čr áno a v sr nie?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Mar 18, 2010 4:45 pm    Post subject: Re: LPG STAG a FlashLube Reply with quote

makx wrote:
Kto este mate LPG, ake systemy? okrem vblatnik,ten ma elpigaz ,to viem Smile


Viz Arrow http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1411
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Sun Mar 21, 2010 4:26 pm    Post subject: Re: LPG STAG a FlashLube Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
makx wrote:
Kto este mate LPG, ake systemy? okrem vblatnik,ten ma elpigaz ,to viem Smile


Viz Arrow http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=1411


Dakujem za link,ale toto som uz precital, jednak je to zbytocne zdublovane forum(mozem aj ja zalozit dalsie? napriklad LPG do fofu 1.4 farba Tango?) , a jednak je tam len jeden kto ma LPG,tusim Pablo. Inac sa tam prebera nejaka rezerva furt Smile
Co sa týka povolenia tak ano je to tak, asi v CR neni problem dat LPG do fofu 1.4, a na SK to problem je....
Ad Flashlube mam jednu otazku. Kde nakupujete a za jaku cenu? zistil som ze je najvyhodnejsie 5l balenie,kde liter vyjde asi okolo 350 Kc.
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
honza666



Joined: 01 Mar 2010
Posts: 12

PostPosted: Tue Mar 23, 2010 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

A co rikate na tohle ochrana ventilu http://www.seznam-pneu.cz/motorove-oleje/pripravky-do-oleju-a-paliv-aditiva/liqui-moly-ochrana-ventilu-u-plynovych-motoru-1lit-s65536951 u vozu na lpg mozna lepsi nez flashlube.Dejte vedet co si o tom myslite.
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Mon Mar 29, 2010 9:38 pm    Post subject: Tak uz jazdim na LPG :) Reply with quote

Ahojte tak uz to mam namontovane, nadrz je tam 630/250 mm. Je to vyssie o 5 cm nad podlahu,ale myslim ze to prezijem. Nadrz ma objem 59 litrov ale tankovat sa smie vraj max na 80% takze 48 litrov. Riadiaca jednotka je Stag 300, nechal som domontovat FlashLube ten drazsi system co to davkuje automaticky,takze ziadna "kapacka". Najazdene 250km, a zatial spokojnost. Budem dalej informovat.
honza666 ten system je mi neznamy, a k tomu na nete som nic vela nenasiel takze neviem posudit. Flashlube je proti tomu asi znamejsi,nasiel som niekolko stranok aj po cesky. Liter flashlube valve saver vyjde na 350 ak kupis 5litrove balenie za asi 1650 Kc na netu.
Foto v pripade zaujmu pridam,ale asi len nejaky odkaz na ext web,lebo sem asi ebudem vediet pridat.
_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Mar 30, 2010 2:54 pm    Post subject: Re: Tak uz jazdim na LPG :) Reply with quote

makx wrote:

Foto v pripade zaujmu pridam,ale asi len nejaky odkaz na ext web,lebo sem asi ebudem vediet pridat.


http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=64
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
makx



Joined: 14 Oct 2008
Posts: 41
Location: Praha

PostPosted: Thu Apr 01, 2010 7:56 pm    Post subject: Nejake fotos LPG, neberte prosím ako spam. Reply with quote




_________________
Fusion Tango, 1.4 Duratec - najazdeno uz 30.000km Smile
Back to top
View user's profile Send private message
vakadlec



Joined: 26 May 2010
Posts: 30

PostPosted: Wed May 26, 2010 9:11 am    Post subject: Reply with quote

prvni prispevek tak snad ho vlozim spravne

auto melo v dobe prestavby najeto 19500, ted 21tis, prvni kilometry znacne cukani, po vymene svicek vse ok, ubytek vykonu nepozoruju, spotreba do 9,5 litru, mam ale velky podil jizdy ve meste a mimo mesto jezdim nad povolene limity, do 150kmh, takze si myslim ze spotreba odpovida, predchozi auto bylo mondeo mk3 2.0l 107kw kde jsem jezdil s totoznym systemem za 10,5l ale rychlosti byly do 180km

jinak nadrz misto rezervy na 45 litru ale dostanu do ni i 47l, plneni do 100% takze nevidím na ukazateli stav paliva ale podle zkusenosti z mondea je to stejne hodne orientacni, lepsi je se ridit najezdem kilometru, abych nezapomel, doporucili me k ochrane ventilu primazavani, takze taky nainstalovano
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 09/2008 Ebony, colorado red
LPG LovTec sekvence
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed May 26, 2010 3:02 pm    Post subject: Reply with quote

vakadlec wrote:
...predchozi auto bylo mondeo mk3 2.0l 107kw ...


Musel být taky dobrý přechod Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group