Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

FoFu 1.4 LPG
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Sat Apr 10, 2010 12:43 pm    Post subject: Robia to v Hlohovci Reply with quote

Fjodor wrote:
Nuz, kolega ma vsetky auta prerobene na plyn a nevie si to vynachvalit... Uvazujem aj ja takto - zaruka konci teraz v aprili, tak zvazujem... BTW, kdesi sa tu objavilo, ze u nas v SR 1,4 nie je mozne urobit na plyn, len 1,6, co sa mi velmi nezda... Ma niekto 1,4 prerobenu s technicakom SR?


Ja si idem spraviť prestavbu na svojho FoFu 1,4 na buduci tyzden do agf.sk. Dam si aj flashlube, len este neviem, ci automatiku. Vie mi niekto poradit ci sa ta automatika vyplati?

Potom dam vediet, ako to dopadlo. Auto mam este v zaruke, ale to LPG chcem uz od kupy a uz to neviem vydrzat Very Happy Malo by to byt o dost najlacnejsie jazdenie a je to aj najekologickejsia, financne dostupna technologia individualnej osobnej dopravy:

In recent independent pan-European tests, on urban roads on average a diesel vehicle emits the same fine particles as 120 LPG vehicles and the same NOx as 20 LPG vehicles..And, unlike petrol, the use of LPG results in similar CO2 emissions on a well to wheel basis as diesel vehicles so that there is no penalty for our planet in global warming terms.

Nechapem preco LPG ma tak malo ludi. Zeby strach? Ten je vacsinou zly radca... Vacsina ludi furt vravi o tom, ze nema na nic peniaze a mudruju o tom ako ludstvo nici prirodu, ale najlacnejsiu a najekologickejsiu moznost individualnej osobnej dopravy vyuziva iba 3% ludi (na Slovensku) a pritom v naftakoch a SUV-ckach sa prevaza polovica Bratislavy...

Ja sa uz o tyzden stanem hrdym majitelom LPG vo svojom FoFu - tretom najspolahlivejskom aute na svete:
http://auto.idnes.cz/specialni-priloha.asp?y=automoto/tuv-report-2010.htm
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sat Apr 10, 2010 12:50 pm    Post subject: Re: Robia to v Hlohovci Reply with quote

Slobodoslav wrote:
...
Nechapem preco LPG ma tak malo ludi. Zeby strach? Ten je vacsinou zly radca...

mozno preto, ze ich odradili nevyhody LPG, nad tym si sa nezamyslel?
vymenujem napriklad nizsi vykon, myslim, ze do garazi niektorych nemozes ist, myslim, ze udrzba auta je nakladnejsia, samozrejme niekde nadrz treba dat, teda mensi kufor ...
kazdopadne, komu tieto nevyhody nevadi, urcite je pre neho spravna volba ist do LPG

+ este ma napadla jedna vec a to plyn v aute, niekto moze mat z toho zly pocit ... mozno ten ply je aj citit, ci nie je ? ja neviem, s LPG nemam ziadne skusenosti, napisal som len svoj nazor na to ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Sat Apr 10, 2010 5:53 pm    Post subject: Re: Robia to v Hlohovci Reply with quote

Sevas Dulius.

Ja som tu novy na fore. Fusiona mam uz ale rok a predtym, ako som ho kupil, tak som si tu co-to o nom poprecitoval. Diky za toto forum...

dulius wrote:
mozno preto, ze ich odradili nevyhody LPG, nad tym si sa nezamyslel? vymenujem napriklad nizsi vykon, myslim, ze do garazi niektorych nemozes ist, myslim, ze udrzba auta je nakladnejsia, samozrejme niekde nadrz treba dat, teda mensi kufor ...


Praveze som sa zamyslel a tych nevyhod je podla mna ovela menej ako vyhod. Preto do toho aj idem. Samozrejme, vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, ale porovnaj:

Nevyhody:
- zmensenie vykonu pri modernom sekvencnom vstrekovani LPG je ~3%
- zevraj nemozem ist do podzemnych garazi, do ktorych ani tak casto nechodim a navyse kto to kontroluje?
- na mieste rezervy budem mat nadrz LPG a namiesto rezervy opravnu sadu.

Vyhody:
- budem mat asi ekologickejsie auto ako toyota prius.
- cena prevadzky takmer o ~50% menej ako teraz, takze mozem jazdit takmer 2x tolko za tie iste peniaze...

Takze mne sa javi, ze sa mi upgrade mojho Fufika a za 1000E na 2x vyuzitelnejsie auto bohovsky rentuje. Len furt nechapem, preco do LPG na SK zatial islo iba 3% motoristov... Ale mozno pochopim, az ked si ho prerobim Laughing

dulius wrote:
+ este ma napadla jedna vec a to plyn v aute, niekto moze mat z toho zly pocit ... mozno ten ply je aj citit, ci nie je ?


Asi toto bude ten pravy dovod. Ludia sa toho proste boja. Strach je vsak zly radca. Taliani a Belgicania na LPG jazdia ako na vodu a aj v Cechach je ich 10% LPG pozitivnych.

Ale ja sa nebojim a plyn mi nesmrdi, lebo moj Fufik este garaz aj tak nevidel... Wink (Sak na prehrdzavenie mame zaruku 12 rokov, nie?)
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Apr 10, 2010 6:31 pm    Post subject: Re: Robia to v Hlohovci Reply with quote

Slobodoslav wrote:
Sevas
- zevraj nemozem ist do podzemnych garazi, do ktorych ani tak casto nechodim a navyse kto to kontroluje?


Kdyby se něco stalo, tak bude pozdě..nikdy nevíš Confused
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 1:54 pm    Post subject: Re: Robia to v Hlohovci Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Kdyby se něco stalo, tak bude pozdě..nikdy nevíš Confused


Neviem o tom, ze by auto na LPG niekedy samo vybuchlo. Ale je fakt, ze vzdy hrozi nejake riziko. Ale to by museli do garazi zakazat jazdit aj politikom, mafianom a celemu podsvetiu, pretoze tym vybuchuju auta statisticky castejsie. a to bez ohladu na spalovane palivo.

A to nehovorim o kriminalnikom a teroristoch rozneho druhu, ktory ohrozuju ludi vedome.

Sanca, ze sa nieco stane v garazi kvoli LPG je minimalna a porovnatelna s ostatnymi rizikmi a preto uz vo viacerych krajinach ten zakaz parkovania v podzemnych garazach pre LPG auta zrusili (dokonca myslim, ze zrusili samotnu zakazovou znackou pre viazd vozidiel LPG).
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

suhlasim chlape so vsetkym co si napisal ... a ohladom toho, ze sa ludia boja a tak ... no osobne si myslim, ze je to sposobene aj tym , aki sme my Slocvaci hlupy narod ... vacsinou len kecame, kecame, ale ked treba nieco urobit, tak sedime na zadku ... uvediem prikladik: napriklad ucet v banke, strasne vela slovakov ma nevyhodne ucty, platia zbytocne a stupidne bankove poplatky, ale nechce sa im ist to zmenit... poviem kamosovi, ze ja platim tolko za rok ! co on za mesiac, tak sa len zasmeje a povie, ze na to serie, ze nepojde teraz do banky a nieco tam riesit ... proste taki sme my slovaci ... a este aj dalsi priklad, z inej oblasti, hokeja, zalozil som iniciativu Spojme sa pre hokej, mozno si o tom nieco pocul, bola peticia a tak ... ( http://www.spojmesaprehokej.eu ), no ... zorganizoval som zhromazdenie, kvazy demonstraciu v Kosiciach A ? prislo asi 20 ludi, chapes to? ale na webe vsetci pisali ze pridu, ale ked trebalo prist, tak sedeli doma na zadku ... takze taki sme my Slovaci narod, bohuzial ... Confused
Prepacte, trocha som sa rozpisal ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 4:10 pm    Post subject: Re: Robia to v Hlohovci Reply with quote

Slobodoslav wrote:

Neviem o tom, ze by auto na LPG niekedy samo vybuchlo...


Nemyslel jsem,že by přímo tvoje auto vybuchlo..ale kdyby už se cokoliv stalo, bude to směřovat k tobě-protože tys tam byl i přes to,žes to měl zakázané...
Ale to je zas malá pravděpodobnost Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 5:30 pm    Post subject: Re: Robia to v Hlohovci Reply with quote

Slobodoslav wrote:

Neviem o tom, ze by auto na LPG niekedy samo vybuchlo..

Poniektorí sú velmi mladí a nepamätajú si. Confused
http://sk.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3bert_Remi%C3%A1%C5%A1

Quote:
Vyšetrovanie preukázalo, že príčinou výbuchu automobilu na kombinovaný benzínový aj plynový pohon bolo asi 150 až 200 g výbušniny.

Poznam človeka, čo ako autoškola za ním šiel a videl ako to náhle tresklo.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Sun Apr 11, 2010 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

Opravte ma, ak sa mylim, ale plyn LPG je tazsi ako vzduch a to je dovod, preco nesmu auta byt v podzemkach - plyn zostane dole... Potreboval by si velmi dobry system odvetravania... A pokial by sa nieco stalo, len unik plynu, mas na krku trstny cin vseobecneho ohrozenia... A to riskovat nemienim... Nie vsetky predpisy maju zmysel a su skutocne pre ludi, ale v tomto si myslim, ze je to opodstatnene... Plyn je plyn a vzdy bude nebezpecny... Ak by to bolo skutocne take super a vyhodne, mali by sme seriove auta vo velkom... Ale svet ide smerom hybridu s elektrickou energiou a nie plynom, pretoze je mnohonasobne bezpecnejsia a obnovitelna priamo v prevadzke... Technologia prudko napreduje, preto cim dalej, tym budu mensie a lahsie motory s vacsim vykonom, mensie a lahsie baterie s vacsou kapacitou... LPG je alternativa, hybrid s elektrom je cesta... Najvacsi macher bude ten, kto vytvori auto "spracuvajuce" CO a CO2 akymkolvek sposobom... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 2:37 pm    Post subject: Reply with quote

Aj mne sa alternatívy(a najma lacné) páčia, no napr. mne sa to pri mojich najazdených km ani neoplatí ale sa mi nepáči aj spôsob uskladnenia nádrže na plyn- myslím tým zaberanie miesta. Stále sa ale divím prečo to nerobia už vo výrobe, ked sa to dá potom robiť dodatočne! A iste by to bolo estetickejšie.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

Horal wrote:
Stále sa ale divím prečo to nerobia už vo výrobe, ked sa to dá potom robiť dodatočne! A iste by to bolo estetickejšie.


Některá auta to mají... Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:
Opravte ma, ak sa mylim, ale plyn LPG je tazsi ako vzduch a to je dovod, preco nesmu auta byt v podzemkach - plyn zostane dole... Potreboval by si velmi dobry system odvetravania... A pokial by sa nieco stalo, len unik plynu, mas na krku trstny cin vseobecneho ohrozenia... A to riskovat nemienim... Nie vsetky predpisy maju zmysel a su skutocne pre ludi, ale v tomto si myslim, ze je to opodstatnene...


Ok. Tak do podzemnych garazi nepojdem. Este som aj tak v ziadnej nebol, tak to tak aj zostane. Iba do nadzemnych garazi...

Fjodor wrote:
Ale svet ide smerom hybridu s elektrickou energiou a nie plynom, pretoze je mnohonasobne bezpecnejsia a obnovitelna priamo v prevadzke... Technologia prudko napreduje, preto cim dalej, tym budu mensie a lahsie motory s vacsim vykonom, mensie a lahsie baterie s vacsou kapacitou... LPG je alternativa, hybrid s elektrom je cesta...


Ok. Ale kym budu tie poriadne hybridy, tak bude treba tiez na niecom jazdit. A dnesne hybridy su o nicom. Lebo kupovat si auto, ktore je o 200-300 kg tazsie, ma 100 kg baterii a dvojnasobnu cenu a spotrebou o pol litra mensou ako ine auta v danej triede je podla mna dost o nicom. A kupovat kazdy rok nove auto, aby som bol udrzal technologicku spicku a spotrebu sa mi tiez nechce....

Mam kupeneho takmer noveho Fufika a tych 300 000 kilometrov, co to auto prejde, dokym nezhnije na nom niekto uz urcite prejde, ci uz ja, alebo niekto iny. Tak co s tym? Moje riesenie je LPG, cim znizim emisie co2 o 20% a ostatne emisie na zlomok ako benzinaky (takze to bude rovnako ekologicke ako sucasne hybridy s investiciou 1000E).

A prevadzkove naklady? Predpokladam, ze polovicne, alebo 2/3 ako na benzin, takze pocas zivotnosti auta na tom este usetrim 5-10 000 E. Takze pre mna je to jasna volba. Idea

Samozrejme je to trochu komplikovanejsie - asi mierne vacia spotreba sviecok a vyfukov, ale mensie opotrebenie motora, mensia hlucnost motora, ale zasa viac kontrol... ale to su uz hluposti Laughing
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
suhlasim chlape so vsetkym co si napisal ... a ohladom toho, ze sa ludia boja a tak ... no osobne si myslim, ze je to sposobene aj tym , aki sme my Slocvaci hlupy narod ... vacsinou len kecame, kecame, ale ked treba nieco urobit, tak sedime na zadku ... uvediem prikladik: napriklad ucet v banke, strasne vela slovakov ma nevyhodne ucty, platia zbytocne a stupidne bankove poplatky, ale nechce sa im ist to zmenit... poviem kamosovi, ze ja platim tolko za rok ! co on za mesiac, tak sa len zasmeje a povie, ze na to serie, ze nepojde teraz do banky a nieco tam riesit ... proste taki sme my slovaci ... a este aj dalsi priklad, z inej oblasti, hokeja, zalozil som iniciativu Spojme sa pre hokej, mozno si o tom nieco pocul, bola peticia a tak ... ( http://www.spojmesaprehokej.eu ), no ... zorganizoval som zhromazdenie, kvazy demonstraciu v Kosiciach A ? prislo asi 20 ludi, chapes to? ale na webe vsetci pisali ze pridu, ale ked trebalo prist, tak sedeli doma na zadku ... takze taki sme my Slovaci narod, bohuzial ... Confused
Prepacte, trocha som sa rozpisal ...


Jo chlape, tak o tom tiez viem svoje. S priatelmi robime peticiu za spravodlive referendum. Vedel som, ze to bude beh na dlhu trat, pretoze to je pokus o naozaj systemovu zmenu (aj ked sa to mnohi chapu, ako skor prvoplanovu ideu, lebo si nevedia predstavit to vsetko co sa za tym skryva - nemaju to zazite, ani nastudovane).

Ale netusil som, ze to bude pravdepodobne beh nie ne niekolko mesiacov, alebo rokov, ale skor generacii, pretoze sucasna generacia starsich ludi je komunizmom vychovana tak, ze je uplne stiahnuta a boji sa aj pomysliet si na svoj nazor, nieto ho este vyslovit, alebo nebodaj nejako verejne propagovat.

No a ostatne generacie zotrvacnostou idu presne v rovnakych slapajach, beruc si priklad od rodicov a zo skol, kde ich stale vychovavaju rovnaki ludia rovnakym sposobom. Takze vsetci drzia hubu a krok a na co sa zmozu je len nadavanie v krcmach po osmeleni sa alkoholom (alebo anonymne na internete).

Ak sa na neco realne zmozu tak je to iba utocenie na tych, ktori nejako vytrcaju z davu a snazia sa zmenit status quo. Lebo ked oni nemozu, tak nikto. Proste idealne stato oviec. Kazda ovca ide za ostatnymi a je jej jedno kam ich honelnici vedu, ci na pasu, alebo sa nechat ostrihat, alebo na bitunok. A ked sa nejaka odtrhne s criedy, tak ostatne ovce este zacnu becat a nakoniec ovciarske psy tu jednu zasikuju spat do stada.

Asi je fakt, co som pocul uz z viacerych stran, ze este bude musiet nasa generacia zomriet aj ta po nej a potom sa mozno moze nieco zmenit k lepsiemu, ked s nami vsetkymi zomrie aj posedna spomienka na tento nespecificky, nekonkretny strach, ktory nam zvazuje nielen ruky aj hlavy.

Teda ak dovtedy nepride nieco horsie, ako napr. strach z niecoho celkom konkretneho Laughing

Prepacte, trocha som sa aj ja rozpisal a je to navyse uplne off topic ...

Tak spat k teme. Nech zije LPG! Very Happy
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Apr 13, 2010 5:43 am    Post subject: Reply with quote

Slobodoslav wrote:


...., pretoze sucasna generacia starsich ludi je komunizmom vychovana tak,

Len systemova podotazka. Kde ludia zažili komunizmus? Lebo u nas určite nie.


Slobodoslav wrote:

Ak sa na neco realne zmozu tak je to iba utocenie na tych, ktori nejako vytrcaju z davu a snazia sa zmenit status quo.

To je priliš zovšeobecnene. To nie je dane vekom, skor intelektom. Lebo toto čo opisuješ, je bežný stav aj na pracoviskach, kde su v prevahe mladšie ročníky. To útočenie a ubitie, ak niekto vytrča z davu. Tí sa to kde naučili?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Tue Apr 13, 2010 5:22 pm    Post subject: Reply with quote

Sme síce úplne off topic, ale je to zaujímavé... Wink.

duves wrote:

Len systemova podotazka. Kde ludia zažili komunizmus? Lebo u nas určite nie.


Máš reht. Nie komunizmus, ale socializmus, alebo bolševizmus. Furt ma mýli tá mediálna propaganda...

Slobodoslav wrote:

To je priliš zovšeobecnene. To nie je dane vekom, skor intelektom. Lebo toto čo opisuješ, je bežný stav aj na pracoviskach, kde su v prevahe mladšie ročníky. To útočenie a ubitie, ak niekto vytrča z davu. Tí sa to kde naučili?


No predsa v spoločnosti jeden od druhého, od rodičov, učiteľov, z médií... Nežijeme vo vákuu izolovane od seba. Ani ľudia rôznych generácií. A ľudia sú z 99% opice. Opičia jeden po druhom. Máme to v génoch. Takto sa odovzdávajú informácie medzi generáciami...
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group