Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Fukanie na nohy!!!!!
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Fri Jul 20, 2007 7:19 am    Post subject: Fukanie na nohy!!!!! Reply with quote

UZ dlhsi cas ma hneva, ze mi stale fuka na nohy. Hrozne je, ze ked mam zapnutu klimu tak po cca 30 min. jazde ta noha zacne aj bolet. Nech otocim prepinac ovladania vzduchu kamkolvek aj tak stale fuka vzduch na nohy. Vcera som bol s tym v servise, no servis tvrdi ze je vsetko OK. Vraj je to aj v manuali. Tak som si dnes ten manual precital a nic take je tam nieje. Prosim vas napiste mi ci mate tuto "vlastnost" na aute aj vy. Ako to skusite??? Pustite ventilator na max, ovladac nastavte na polohu v ktorej nema fukat na nohy. U mna je to pekne citit ako fuka.


Dik
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Fri Jul 20, 2007 9:53 am    Post subject: Reply with quote

ked mam nastavene aby mi fukalo iba na mna, tak tiez citim ze fuka trosku aj na nohy. ked vsak trosku, iba trosku pootocim na fukanie na mna + nohy, tak zacnu ovela viac fukat stredne prieduchy, bocne skoro prestanu a na nohy uz nefuka. tuto zmenu citit hlavne ked nastavim ventilator na 3 a 4.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Fri Jul 20, 2007 11:25 am    Post subject: Reply with quote

tribula wrote:
ked mam nastavene aby mi fukalo iba na mna, tak tiez citim ze fuka trosku aj na nohy. ked vsak trosku, iba trosku pootocim na fukanie na mna + nohy, tak zacnu ovela viac fukat stredne prieduchy, bocne skoro prestanu a na nohy uz nefuka. tuto zmenu citit hlavne ked nastavim ventilator na 3 a 4.


presne tak, mam stejnou zkusenost, ale i tak na ty nohy trosicku fouká...
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Fri Jul 20, 2007 11:31 am    Post subject: Reply with quote

Nuz tak zajdem do servisu este raz. Piste dalsi ako je to u vas, aby som mal prehlad o tomto probléme.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Fri Jul 20, 2007 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

podla mna ti v tom servis nepomoze.. je to jednoducho vlastnost auta...
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
Maroš



Joined: 18 May 2007
Posts: 6
Location: Košice

PostPosted: Fri Jul 20, 2007 8:23 pm    Post subject: Re: Fukanie na nohy!!!!! Reply with quote

Ja to mám tiež a v kraťasoch to fakt vadí. Inak najmej mi to fúka ak nastavím o jeden zúbok protismeru ručičiek od "Iba na sklo"
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2007
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

Tak v servise som sa rozpraval s veducim servisneho strediska a slubil, ze tento problem posunie dalej. Tak trosku som mu naznacil, ze ich auto poskodzuje zdravie. Uvidim ako sa zachovaju a potom sa rozhodnem ci sa neobratim na soi-ku. Ak oni prehlasia, ze je to ohrozujuce zdravia tak sa ford zasmeje.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
Tak v servise som sa rozpraval s veducim servisneho strediska a slubil, ze tento problem posunie dalej. Tak trosku som mu naznacil, ze ich auto poskodzuje zdravie. Uvidim ako sa zachovaju a potom sa rozhodnem ci sa neobratim na soi-ku. Ak oni prehlasia, ze je to ohrozujuce zdravia tak sa ford zasmeje.

Nepřeháníš to trochu? Že auto fouká na nohy, i když podle návodu nebo popisu ovládacích prvků na nohy foukat nemá, to je podle mě bez debaty závada a neměl by být problém s její reklamací (pokud je auto v záruce), nebo placenou opravou (pokud auto v záruce není).

Ale už vidím SOIku, jak zkoumá, jestli trocha čerstvého vzduchu na nohy neohrožuje tvoje zdraví Twisted Evil. SOIka nanejvýš přezkoumá kupní smlouvu, záruční podmínky a dodržení platných zákonů SR ze strany servisu při prodeji/reklamaci/opravě.

Ford je naprosto v pohodě. Fusion prošel homologací, takže buď odpovídá požadavkům slovenské legislativy, nebo mám máslo na hlavě homologační ústav. Takže Ford by se skutečně smál, možná by se i za břicho popadal, protože černého petra drží v ruce někdo jiný.

Na nohy fouká vzduch v regulovatelné teplotě (můžeš si nastavit, jak teplý nebo studený ten vzduch bude), při vhodném nastavení ovládacích prvků na nohy fouká jenom málo nebo vůbec. Toto chování klimatizační soustavy auta by muselo být v rozporu s předpisy pro konstrukci automobilů (platnými v SR), jinak nemáš důvod ohánět se zdravotní újmou. Takhle detailně ty předpisy neznám a nemám k dispozici, ale jestli ti to vážně stojí za to, tak si je sežen, nebo si to někde ověř, ať se pak Ford nesměje tobě.

To bys taky mohl uplatnovat zdravotní újmu u všech aut bez dvouzónové klimatizace, protže když si řidič nastaví mrazivý vzduch na nohy, tak spolujezdec si ho nemůže vypnout. To asi chápeš, že je nesmysl.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Jul 21, 2007 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

tribula wrote:
podla mna ti v tom servis nepomoze.. je to jednoducho vlastnost auta...

Já jsem zatím žádné nepříjemné foukání na nohy nepostřehnul, takže to asi vlastnost nebude. Má někdo tyto problémy u Fusionu vybaveným automatickou klimou?
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Sun Jul 22, 2007 9:19 am    Post subject: Reply with quote

Ja jsem si nejakeho vetsiho neprimereneho foukani na nohy nevsimnul. Kazda automatika ma sve pro i proti. Kdyz si u klimatizace zapnu AUTO a pustím ji, tak si klimatizace automaticky stridave fouka (asi podle cidel) chvili na nohy a chvili na tebe. Ja to resim "prepnutim" do poloautomatickeho rezimu, tj. vypnu AUTO (stahnutim ventilatoru na max.2 stupen) a pak si teplotu a foukani ridim pridavanim/ubiranim stupnu teloty a zapinanim foukaní na potrebna místa. Otec ma u Focusu automatickou klimatizaci dvouzonovou a funguje to podobně. Nevim jak by jinak automaticka klimatizace jinak mela fungovat. Jedine by jeji soucasti musel byt nejaky programovatelny regulator, neco jako doma u topeni.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon Jul 23, 2007 7:54 am    Post subject: Reply with quote

Vobec neprehanam. Fuka to tak na nohy, ze po cca 30 min jazdy s klimou si necitim, alebo az moc citim, clenok. Az bolestivo. Prietok vzduchu je az privelky, v polohach pri ktorych nema fukat na nohy. Cerstvy vzduch je o teplote 8 stupnou celzia???( klima na max,co pri vonkajsej teplote 35-40 je normalne) Asi nie. Chytit nejake dlhodobe problemi koli autu sa mi naozaj nechce. V navode sa o tomto fukani nic nepise a s opravou je PROBLEM, lebo je to VLASTNOST s ktorou servis nic nezmoze. A to som im povedal , ze to chcem vyriesit hoc aj ako individualny zakrok. Uvidim co mi zistia, zatial sa tvaria dost ustretovo a dufam, ze ked sa mi ozvu tak budem chrochtat blahom ako super sa ford stara o svojich zakaznikov.

SOI-ka je prave na to aby skumala vyrobky vsetky ci nemaju nepriaznivy vplyv na pouzivatela. Poslednu dobu sa dost pekne vyhrali s detskymi kocikmi a vysledky boli zaujimavé. Dost dobre reaguju na podnety od ludi. V NAJHORSOM pripade to aj tak bude stat za to aby to presetrili. Verim,ze ktomu nedojde.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon Jul 23, 2007 7:59 am    Post subject: Reply with quote

Este dodam, ze predchadzajuce auto VW Polo malo staly prietok vzduchu na celne sklo. Aj pri vypnutom ventilatore pocas jazdy tam jemne fukalo, ale nie tak velmi ako teraz u mna na nohy. Pri celnom skle to ma aspon logiku preco tam stale fuka, ale nepochopim preco by malo stale fukat pri nohah? K comu to moze bit dobre???
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Jul 23, 2007 12:06 pm    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
.... s opravou je PROBLEM, lebo je to VLASTNOST s ktorou servis nic nezmoze....

Asi si nerozumíme. Tady přece není co řešit. Na ovladačích je namalované a v návodu k autu popsané, kam to ve které poloze má foukat. Fouká to jinam, je to závada = opravte to. Neumíte to opravit? OK, napíšeme Fordovi, že jeho autorizovaný servis je neschopný odstaranit zjevnou závadu - s tímhle ti fakt SOIka nepomůže, ta se stará o legislativu (možná, kdybys to měl v záruce). Jak si můžeš přečíst, jiným lidem to nedělá.

BTW, že/jestli si pouštíš klimu naplno, i když ti při tom mrznou nohy, to je čistě tvoje volba, nikdo tě k tomu nenutí. Klimatizace se dá vypnout, spousta aut klimatizaci nemá a taky v nich lidi jezdí. Jasně že to není zrovna příjemné v těchhle vedrech, ale nohy ti mrznout NEMUSÍ. Kdysi mi přestal zimě topit passat, venku mrzlo, v autě mrzlo, to bylo cestování - čepice, rukavice péřovka bunda, šála ..... ve VW servisu to taky neopravili, naštěstí pomohl můj osvědčený garážista.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon Jul 23, 2007 12:30 pm    Post subject: Reply with quote

Sak som pisal, ze ja to davam ako zavadu a servis ako vlastnost, ale ziadaju tech. oddelenie o riesenie. Keby si cital pozorne tak by si si vsimol, ze to roby aj druhym a dokonca aj na jednom kuse co mali v predajni. Keby nefukal na nohy ked nema, tak mi nemrzne a nerozculujem sa. Klimu mam na to aby som ju pouzival a nie aby som o nej rozpraval.

Ano soika aj testuje vyrobky, aj pomaha pri legislatyve. Dokonca vychadza stazovatelom vustrety a nikoho neodbija. Akurat ked v niecom rozhodne tak je definityvne.

RAz mi tiez prestalo kurit VW zaciatkom zimi. Kedze som nemal cas to dat do servisu tak som chvilu jazdil. Do prvych mrazov a potom slo na opravu. Zdesenie bolo uzasne ked mi povedali, ze zle bolo cerpadlo. Kurna auto sa neprehrievalo iba nekurilo. Chvala bohu ze to bolo zaciatkom zimi a neuvaril sa motor.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon Jul 23, 2007 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

DR citat:
s tímhle ti fakt SOIka nepomůže, ta se stará o legislativu (možná, kdybys to měl v záruce).


NA toto iba urivok z www.soi.sk :

Inšpektori pri výkone kontroly sú oprávnení:

- vstupovať do priestorov kontrolovaných osôb, ktoré súvisia s činnosťami, ktoré je SOI oprávnená kontrolovať, vykonávať dozor, resp. dohľad,

- overovať totožnosť kontrolovaných osôb, ich zamestnancov alebo osôb, ktoré v mene kontrolovaných osôb konajú,

- požadovať od kontrolovaných osôb potrebné informácie, doklady, údaje a vysvetlenie, sprievodné listiny, technickú dokumentáciu a inú dokumentáciu,

- požadovať, aby výrobky boli označené vhodným upozornením na riziká, ktoré môžu vyplývať z použitia výrobkov,

- odoberať vzorky výrobkov na posúdenie ich kvality, bezpečnosti a zhody,

- vydávať záväzné pokyny na odstránenie zistených nedostatkov, požadovať ich odstránenie, príčin a škodlivých následkov v určenej lehote a o plnení záväzných pokynov žiadať správu v určenej lehote,

- vydávať opatrenia na mieste podľa zákon o štátnej kontrole a opatrenia podľa zákona o trhoviskách (na ktoré sa nevzťahuje správne konanie):

· zákaz dodávky, predaja alebo použitia výrobkov alebo poskytovanie služieb, ktoré nezodpovedajú osobitným predpisom,

· zákaz používania neoverených určených meradiel,

· zákaz výkonu prevádzkovej alebo obchodnej činnosti,

· nariadenie znehodnotenia výrobkov, ak je zjavné že nie sú bezpečné,

· zaistenie výrobkov pred predajom, ak sa zistí porušenie práv vyplývajúcich z duševného vlastníctva,

· zákaz predaja a poskytovania služieb na trhovom mieste,

· ukladať blokové pokuty podľa zákona o ochrane spotrebiteľa.



K SOI uz viac netreba hovorit.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group