Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

FORD financovani zkusenosti
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 5:52 pm    Post subject: Reply with quote

DR wrote:
Leasing auta považuju pro fyzickou osobu za jeden z nejhorších způsobů financování. Jeho přitažlivost a výhody končí v okamžiku, kdy se s autem něco stane (havárie, krádež) a je potřeba s leasingovou společností řešit pojistné plnění. V takovém případě nájemce auta (ten kdo platí leasing) drsně spláče nad výdělkem.

Protože leasing=nájem. A dokud nesplatíte poslední leasingovou splátlku a neodkoupíte auto za zůstatkovou cenu (to může být 1Kč i 50000Kč), to auto není vaše - patří leasingovce, je to prakticky to samé, jak byste si pronajali auto z půčovny. Když ho před koncem leasingu ukradnou, tak pojistné plnění dostane leasingovka, vy nedostanete buď vůbec nic, nebo jenom účetní hodnotu auta k daném datu (což může být klidně i ta 1Kč), obvykle jse to několikanásobně méně, než tržní cena stejně starého auta.


Ano, pri kradezi je to problem, ale lizingovka si bierie len DPH zo zostatku splatok (pytal som sa na to), zvysok uhradia platcovy lizingu.

Myslim, ze sluzby lizingoviek isli hore, niet sa coho bat.

V kazdom pripade pokial ma niekto peniaze v ponozke, je to lepsie kupit cash.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
mib



Joined: 18 Sep 2007
Posts: 24
Location: Praha

PostPosted: Tue Sep 18, 2007 7:52 pm    Post subject: financovani Reply with quote

Take jsem resil financovani a snad s vyjimkou uveru jsem prosel vsechny varianty financniho leasingu od Hertze, ruznych variant FCE leasingu a nakup za hotove . Presto, ze je to auto pro pravnickou osobu, financne zvitezila cash . U nuloveho leasingu od Forda sice nepriplacite skoro nic k cene , vydelat jim date na pojisteni, ktery je k tomu leasingu baleny a neni zrovna levny . Finanacni leasing byl v horizontu 3 let asi o 50.000 drazsi nez bezny leasing s naklady na provoz . V pripade nakupu pri nedostatku hotovosti bych asi volil bezny spotrebitelsky uver .
_________________
Fusion 1.4 Ebony+ Colorado Red , 2007
Mondeo 2.2TDCI Titianium S Black, 2010
Mondeo 1.8i Dark Red Saloon, 1999 ( z nostalgie)
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 5:59 am    Post subject: Reply with quote

Vcera jsem slysel v radiu, ze od pristiho roku ma byt pro podnikatelskou sferu upraveny podminky financniho leasingu. Uz nepujde si vzit leasing na auto na 3 roky. Minimalni delka odpisovani bude pry 5 let. Takze kdo se chysta vzit si auto pro firmu na leasing, mel by si pospisit Sad A kupujte samozrejme Fusiony.
Jo a s tim pojistenim pri leasingu pres FCE credit je to pravda. Pojisteni je pekne omasteny.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 3:22 pm    Post subject: Reply with quote

Souhlas, pojisteni s FCE je drahe - pres 19.000Kc/rok i s prednim sklem. Docela by mne zajimalo, jak se pojistovna leasingovce za takoveto smlouvy revanzuje. I presto, kdyz se to vsechno poscita s 0% navysenim to vyjde o neco levneji nez financovani pres uver s vlastnim pojistenim, kdyz se odprostim od nevyhod leasingu. Pak jedine nedat treba hav. pojisteni "all risk", ale treba jen na kradez. To je ale kazdeho vec.
Back to top
View user's profile Send private message
alcap



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 22
Location: Praha

PostPosted: Wed Sep 19, 2007 10:54 pm    Post subject: Reply with quote

Tez mam Fusiona na leasing (CSOB), je na firmu, takze podle me (a pro me) nejlepsi volba. Je tam nejake navyseni, cisla si nepamatuju Smile. Reseni pojistne udalosti (par plechu vpredu a naraznik) bylo naprosto bez problemu, rekl bych ze stejne jako kdyby auto patrilo me, akorat je treba uvedomit leasingovku, coz je otazka vyplneni jednoho formulare na netu.
_________________
FoFu Ebony Champion 1.4 Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 8:42 am    Post subject: Reply with quote

Ked som isiel kupovat auto tak som zvazoval aj cash platbu. To by mas zrujnovalo tak som zacal hladat iny sposob. Uvery neboly zle, ale dost by som na nich tratil. Potom som narazil na kamosa co robil v leasingovke a ten navrhol slusny leasing. Nakoniec som zobral od forda. 60% hotovost a ostatne na 3 roky. Preplatok 65 Sk. Skoda ze poiska bola nutna u allianz. Uz sa neviem dockat kedy z tej mizernej poistovni oddidem. Pokial sa ruci autom je jedno ci to je uver alebo leasing pomienky su skoro rovnake. Aspon vtedy ked som hladal. Co sa tyka upravy auta, tak v mi bolo povedane, ze pokial ide o upravy povolene a navysujuce hodnotu auta tak im to je jedno.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Mon Feb 25, 2008 12:36 pm    Post subject: Reply with quote

Protoze zrovna nekamarádím s Billem Gatesem a ani ocelový magnát mi na Fofíka nepřidá, zvolil jsem Ford leasing s nulovým navýsenim. Je tam pravda pojistka havarka 13 500 Kc, ale stejne bych ji dal na nové autícko. Treba by byla levnejsí ( bonusy a podobne. coz s leasingem nejde ) ale je nutna. Vzal jsem i proipojistení na totálku a krádez. Jen doufam, ze to budou vyhozené peníze.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Thu May 01, 2008 2:06 pm    Post subject: Reply with quote

ahoj lidi já bych to viděl na ůvěr což se mi zamlouvá jako pro mě dobrá volba.
Už abych ho měl FoFíka.....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Morgis



Joined: 01 May 2008
Posts: 8
Location: Nymburk

PostPosted: Thu May 01, 2008 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Ja budu plati hotově Twisted Evil v červnu konči stavebko něco mam a něco dam ještě do července a mam to akorat uff..jen asi na benzin mi v červenci nezbyde hihi Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Thu May 01, 2008 5:20 pm    Post subject: Reply with quote

Morgis wrote:
Ja budu plati hotově Twisted Evil v červnu konči stavebko něco mam a něco dam ještě do července a mam to akorat uff..jen asi na benzin mi v červenci nezbyde hihi Laughing

na co Ti je benzin? hlavne ze bude doma auto na dvore a mozes sa na neho pozerat Laughing Laughing Laughing
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jacques



Joined: 03 Jul 2009
Posts: 7
Location: Litoměřice, ČR

PostPosted: Mon Jun 21, 2010 11:34 am    Post subject: FCE - pojišťovna Reply with quote

Ahoj, také jsem koupil Fusiona na úvěr od FCE, je tam dost drahá pojistka a u této bys se chtěl zastavit, v úvěrové smlouvě je napsáno že pojistka (ČP) je "svázaná" se splátkou úvěru=nejde ji změnit, přejít k jiné pojišťovně apod..., chci se zeptat jestli někdo neví proč mi ale neakceptují ani bezeškodní bonusy na povinné ručení...
_________________
Fusion 07/2009 Spa
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Jun 21, 2010 4:19 pm    Post subject: Re: FCE - pojišťovna Reply with quote

Jacques wrote:
.. chci se zeptat jestli někdo neví proč mi ale neakceptují ani bezeškodní bonusy na povinné ručení...


Nevím proč,ale prostě to tak je..
Máš asi jakoby nový "učet", taže se bonusy nepočítají (pokud pak po leasingu ale přejdeš na svou pojištovnu,tak by to myslím mělo jít v tom pokračovat).
Je to velká nevýhoda u leasingu, u někoho to zbytečně zvýší splátky-tzn. už to není "bezurokové" Confused
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Jun 21, 2010 4:33 pm    Post subject: Re: FCE - pojišťovna Reply with quote

Jacques wrote:
Ahoj, také jsem koupil Fusiona na úvěr od FCE, je tam dost drahá pojistka a u této bys se chtěl zastavit, v úvěrové smlouvě je napsáno že pojistka (ČP) je "svázaná" se splátkou úvěru=nejde ji změnit, přejít k jiné pojišťovně apod..., chci se zeptat jestli někdo neví proč mi ale neakceptují ani bezeškodní bonusy na povinné ručení...

bohuzial, toto nezmenis. tak presne su stavane tieto vyhodne leasingove zmluvy ... proste leasing, nepreplatis vela, ale na havarijnej a povinnej vela preplatis ... teraz v Kii, super mali akciu, aj v TV na to bezali reklamy, ze leasing na 1/3ky, bez navysenia, zaplatis len 1/3 a potom este raz a raz ... ale v reklame nepovedali, ze tam platis manipulacny poplatok ... ten neni velky, ale ta suma za havarijnu a povinnu, toto ked som videl, tak sa mi zatocila hlava ... 465 Eura chceli odomna za havarijnu !!! ... chvalabohu som si to vsetko vybavil inak a vcelku vyhodne Wink je velke plus, ked sa vies v leasingovke dohodnut, ze poistky nemusis cez nich riesit Wink
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group