Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Upevnění bezpečnostních pásů
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Miko



Joined: 21 May 2008
Posts: 14

PostPosted: Sat Jan 10, 2009 12:19 pm    Post subject: skoba Reply with quote

yatess55 wrote:
zdravim vsetkych, vidim ze je viac tych co sa zaujimaju o pasovu problematiku.
Zajtra pozrem ako to mam ja s upinakmi vzadu aj vpredu.
No mna trapi pas ako taky, respektive ta upinacia spona/skoba. Skoro vzdy ked si chcem dat pas na mieste vodica, tak musim s nim najprv zabojovat pretoze ta spona je vacsinou vzdy zakliesnena medzi operadlom sedadla a stlpikom dveri. Na plaste stlpiku dveri uz mam zodrany plast od tej skoby pasu. dufam ze sa tomu da porozumiet.

Mate niekto na prednych pasoch namontovane nieco co drzi ten upinak/skobu vyssie ako v strednej urovni operadla sedadla???


Zdravim yatess55, ja mam rovnaky problem, ako ty, no zatial som to neriesil ziadnou uchytkou. Pravdupovediac, este som nepozrel, ci mam ten plast na stlpiku doryhovany. Nieco tam vo Forde nedomysleli.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec Rival X
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Jan 15, 2009 1:51 pm    Post subject: Reply with quote

Nekde asi soudruzi z NDR udelali chybu... Wink
Ale nie... Myslim, ze uchytenie vzadu ma svoj dovod, ze je to do kriza... Predpokladam, v pripade havarie, nejake tie momenty sily a pod... Len domnienka... Mimochodom som si spomenul, ze v otcovom Fiate Marea Weekend bol dokonca aj zamok na pasy do kriza a k zamene nemohlo dojst, lebo stredny pas mal inu koncovku a dal sa uchytit prave len do jedneho zamku. Tzn., ze by sme teoreticky mali aj zapinat pasy v zamkoch do kriza...
Pokial ide o ostatne, nemozem zatial pozriet, avetko v servise...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
yatess55



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81
Location: Trnava

PostPosted: Thu Jan 15, 2009 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

To Miko. No co sa tyka tej upinacej skoby. Ja si davam na to uz pozor a ked sa chcem zapasat, tak nahmatam tu skobu a musim ju spravne otocit ako jezka v klietke aby som pas mohol natiahnut cez seba. Dost ma to otravuje ale co uz. Upinak na vyssie uchytenie podla mna na to neexistuje a ten co som videl "predpinac pasu" je otrasny a neni urceny nato. mozno by stacilo tam dat nejaky "cvok" ako je na obleceni (bundach alebo vetrovkach)
_________________
FoFu, Duratorg 1.4, 50kw,ps68, Tango, Flair X, folie,senzory 5,1L/100km
Back to top
View user's profile Send private message
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Wed Aug 11, 2010 12:22 am    Post subject: Reply with quote

Zdravim vsetkych,
nechcem zakladat nove vlakno a tak pisem sem:
Po poslednych dazdivych dnoch som si raz vsimol, ze bezpecnostny pas je vlhky - asi v mieste zapnutia vpravo (sedadlo sofera). Vratil som ho naspat a zhruba mi vyslo, ze je to v mieste navijania pasu pod plastom pri podlahe. Skusil som aj pas spolujazdca a podobne bol vlhky aj on. Po par dnoch opat stalo auto na dazdi a naschval som skusal pas a znovu vlhky - neviem, ale mam blby pocit, ze sa dostava voda na navijaci mechanizmus - vlhke je len jedno miesto, nie cely pas, keby som ho odvijal dalej. Nestretli sa sa niekto s tymto javom?
Diky za ochotu vyskusat po dazdi.
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Peris



Joined: 20 Nov 2007
Posts: 43
Location: BE - CZ

PostPosted: Wed Aug 11, 2010 2:46 pm    Post subject: Reply with quote

Shedir wrote:
Zdravim vsetkych,
nechcem zakladat nove vlakno a tak pisem sem:
Po poslednych dazdivych dnoch som si raz vsimol, ze bezpecnostny pas je vlhky - asi v mieste zapnutia vpravo (sedadlo sofera). Vratil som ho naspat a zhruba mi vyslo, ze je to v mieste navijania pasu pod plastom pri podlahe. Skusil som aj pas spolujazdca a podobne bol vlhky aj on. Po par dnoch opat stalo auto na dazdi a naschval som skusal pas a znovu vlhky - neviem, ale mam blby pocit, ze sa dostava voda na navijaci mechanizmus - vlhke je len jedno miesto, nie cely pas, keby som ho odvijal dalej. Nestretli sa sa niekto s tymto javom?
Diky za ochotu vyskusat po dazdi.


Zdravím,
shodou okolností jsem na to narazil taky před 14 dny, kdy jsem byl na Šumavě a přes noc docela slušně pršelo. A když jsem ráno odjížděl, tak jsem si při zapání pásu říkal, že je nějaký vlhký. Jinak jsem si toho všimnul poprvý po 3 letech, co mám FoFu. Ale to bude spíš tím, že auto parkuju v garáži, jinak bych možná na to taky narazil dřív.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Ebony 09/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group