Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

"pavuciny" na laku

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Thu Aug 12, 2010 7:26 pm    Post subject: Poskodenie laku Reply with quote

Zdar chalani

No, neviem kam s tymto prispevkom, tak to dam sem, dufam, ze admini uz budu vediet....

Mam auto 2 roky a nejake drobne, nabehanych 34 000 Km a musim uznat, ze voskovanie je fakt efektivne. Prvu zimu som nevoskoval - odvtedy mam najviac "dierok" po kamienkoch, no odkedy voskujem, ziadne nove "dierky" v laku, a to som mal aj par stretov s posypacimi vozidlami. Ale k veci co ma dost hneva, ze auto je pomerne dost doskrabane (najmä predne blatniky a predne dvere - co vsak pripisujem kamienkom a zipsom), ale len na bezfarebnom laku, vidiet to najmä na slnku - vo forme "pavucin". Chcem sa spytat, ci to niekto z Vas riesil, riesi, alebo to proste "nejako predychate"... . Inak v tomto musim uznat, ze mala neter mi auto pokreslila kriedou a krieda bola dost tvrda, ale mam pocit, ze vdaka Turtle vox TFET sa dostala len do povrchu laku, nie farby - skrabance vidiet len oproti Slnku. Riesite pavuciny oproti slnku, lebo ked mam pravdu povedat, na autodetailing nemam proste cas a nejake drahe strojove lestenia 3M pastami nechcem riesit, resp. v Presove nic take nie je... .
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Sat Aug 14, 2010 2:36 pm    Post subject: Pavuciny na SLnku Reply with quote

To nikto z Vas nema pavuciny na laku (alebo tzv. virenie)?
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sat Aug 14, 2010 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

ahoj, zalozil som ti novy topic s prislusnym nazvom ...
daj tomu cas, niekto Ti urcite odpovie, nie kazdy tu chodi kazdy den
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Sat Aug 14, 2010 7:09 pm    Post subject: Reply with quote

Jej, dakujem Smile , este ze Ta mame Smile, sorac som z toho nervozny
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sat Aug 14, 2010 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Tak ja osobne som ich eliminoval tým, že auto umývam zásadne len ručne s dostatočným vysokotlakým predumytím a pomerne často, tým pádom nie je tak znečistené a pri umývaní sa nepoškodzuje lak. Snažím sa ho garážovať. Zároven používam voskový šampón a minimálne 2x do roka teflónový vosk Turtlevox.(leštenka) Samozrejme ani naše auto sa tomu nevyhlo no zatiaľ to neriešim. Koho stretnem tak mi neveria, že autoo má toľko rokov a také počty km ako má(5 rokov, 140 tisíc/4roky 172 tisíc km-Fusion/Golf) Cool
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Sat Aug 14, 2010 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

Ja sa snazim tiez pravidelne umyvat, len probkemom je, ze pred tym bolo raz auto pod kefami a 2 krat v rucnej a tam sa s tym moc nekadlu... . Bol by som rad, keby mi niekto napisal, ako sa toho mozem zbavit (dat prelestit kasnu), alebo sa to da aj rucne Smile Vdaka
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 10:14 am    Post subject: Reply with quote

Neviem či si niekedy skúsil- lak protektor Platinum- známy s tel reklám. Ja ho používam už niekolko rokov a auto stále vyzerá super- nie len to ktoré mám teraz, ale aj tie predtým a myslím, že to by mohlo pomôcť. Robí na aute teflonovú (myslím) vrstvu, ktorá lak chráni a auto vyzerá super.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 10:45 am    Post subject: Reply with quote

Diky za rady, pouzivam teflonovu korytnacku - vcelku super, inak som zabudol, minule som pozeral na kolegyninu novu ciernu fiestu (ma cca 2 tyzdne) a miestami ma teda riadne pavuciny a to som sa jej pytal a este ju nestihla ani umyt.
Vcera mi este jeden znamy vravel, ze dost casto je lak poskodzovany uz pri firemnom voskovani alebo ked trci na sklade par mesiacov a predtym ako je auto distribuovane na predajnu, je umyvane pricom casto to je metodou "1 kybla", nasledne ho lestia mikrovlaknom... . Tak neviem, ci to vobec riesit... . Inak lak kym nie je osvieteny slnkom je krasny, bez skrabancov, - len to slnko... a ten bezfarebny lak... .
Skor ma zaujimalo, ci sa to da riesit trvalym sposobom nejakymi lestiacimi pastami s velmi jemnymi abrazivami.... .
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 6:14 pm    Post subject: Reply with quote

To jde tak vidět?
O auto se taky dost starám (a myju jenom ručně), ale takové malé škrábanečky radši už ani neřeším, protože by mi z toho je*lo... stejně je po umytí běhěm chvíle špinavé (pokud není špinavé,tak je do druhého dne zaprášené),takže takové detaily moc vidět nejsou...
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 6:26 pm    Post subject: Reply with quote

Hej hej, ono to tak vidno... . Mna uz takmer je.lo Smile . Aj ja uz to tiez prestavam riesit, ono ako som uz pisal, poskodeny je len vrchny lak (staci, ked je mierne poruseny) a dopadajuce slnecne luce sa na jemnych krivkach poskodenia lamu a odrazaju tak viac menej pravidelne (kruhovo) od laku. Vytvaraju tak utvar "pavucin" alebo teda virenia. Pritom aj ked su skrabance pozdlzne a rovne, vzdy sa javia kruhove alebo teda elipsove (zavisi od ziariaceho telesa), ale ako som povedal, znamy mi vravel, ze tazko to riesit, ked lak mohol byt poskodeny uz vo vyrobe... .
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
tom91



Joined: 16 Jan 2010
Posts: 4

PostPosted: Sun Aug 15, 2010 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

Tak na tmavých farbá pri slnku to vidno ale predísť tymto mikroškrabacom je si myslím nemožne. Jedina možnosť ako ich odstraniť je to prelešťiť ale časom tam budu znova. Tu je priklad na tej octavii dole to je pekne vidno http://www.autolesk.sk/ukazky_ext.php#
_________________
1.4 duratec 80 hp morello, ebony
Back to top
View user's profile Send private message
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Thu Aug 19, 2010 7:07 pm    Post subject: Reply with quote

Dakujem za reakcie, asi to dam casom prelestit (az po zime???), je fakt do jedu, ako sa to skrabe, ale musim uznat, ze najviac je to poskrabane od zipsu, to som si vsimol najmä tam, kde nastupuje manzelka (predtym spolujazdec, odkedy mame maleho, tak zadne lave sedadlo), ale asi zbytocne riesit. Kazdopadne Vas varujem, nikdy, naozaj nikdy nepouzivajte tempo pastu, jeden lakyrnik vravel, ze uz zazil typka, ktory takto jedneho dna "prelestil" rocneho golfa a bolo to na prelakovanie Rolling Eyes
Este mi napadlo, neviete o inom rucnom lesteni? (nejake velejemne abrazivne hladidla?)
Dikes
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Thu Aug 19, 2010 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

Co poviete na "3M Imperial Ručná leštiaca pasta"? Nepozna to niekto?
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
tom91



Joined: 16 Jan 2010
Posts: 4

PostPosted: Wed Aug 25, 2010 10:14 pm    Post subject: Reply with quote

Čo sa týka leštenia toto je zaujmava stranka možno ti pomôže http://www.lestenieaut.sk/
_________________
1.4 duratec 80 hp morello, ebony
Back to top
View user's profile Send private message
lacee



Joined: 21 Sep 2009
Posts: 50

PostPosted: Mon Sep 13, 2010 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

Pepikos wrote:
Dakujem za reakcie, asi to dam casom prelestit (az po zime???), je fakt do jedu, ako sa to skrabe, ale musim uznat, ze najviac je to poskrabane od zipsu, to som si vsimol najmä tam, kde nastupuje manzelka (predtym spolujazdec, odkedy mame maleho, tak zadne lave sedadlo), ale asi zbytocne riesit. Kazdopadne Vas varujem, nikdy, naozaj nikdy nepouzivajte tempo pastu, jeden lakyrnik vravel, ze uz zazil typka, ktory takto jedneho dna "prelestil" rocneho golfa a bolo to na prelakovanie Rolling Eyes
Este mi napadlo, neviete o inom rucnom lesteni? (nejake velejemne abrazivne hladidla?)
Dikes

Zdravim,
no co sa tyka tvojich pavucin, je to vysledok pouzivania a nie vzdy spravneho osetrovania (resp. zleho umyvania), druha vec je tzv. pomarancova kora, tento efekt ma moj Fusion priamo od vyrobcu, nekvalitne naneseny lak, pri pohlade zboku vidno akoby priehlbinky velkosti 2 mm, cize odraz je je rovny, ale taky ako ked vo photoshope pouzijes filter so vzorom pomarancovej kory Very Happy
K tym "pavucinam", da sa to odstranit, ale troska lestenim. O tyzden sa chystam na velke polrocne cistenie Fusion-a, spojene s lestenim, rucnym samozrejme, a aj voskovanim. Poslem vysledok, ci sa podari eliminovat pavucinovy efekt z povrchu.
pouzivam osvedceny postup (teraz uvediem len co sa tyka karoserie):
umytie tlakovou vodou - umytie kyblom a pripravkom Chemical Guys Citrus Wash & Gloss (po dlhsej dobe aj 2x po sebe) - odstranenie zbytkov a zostatkovej spiny pomocou Collinite Sapphire PreWax Cleaner - nanesenie sealantu - samotne voskovanie pomocou Collinite Super DoubleCoat Auto Wax #476 (zvycajne vydrzi odpudzovat vodu po dobu 1 roka), pred zimou aj 2x (2.x po 5 hodinach nanasam). Samozrejme medzi vsetkymi krokmi prislusne cinnosti ako utieranie, ... Nie je to uplne detailing v pravom slova zmysle, ale zaberie to cely vikend, a pred zimou mam lepsi pocit (a aj moj Fusion)
_________________
Ford Fusion 1.4 Duratec Family X, r.v.2009, bocne listy vo farbe karoserie, zimne pneu GY UG7+
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group