Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Tapacír zadných (5-tych) dverí

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mti



Joined: 19 Nov 2010
Posts: 4

PostPosted: Fri Nov 19, 2010 9:03 am    Post subject: Tapacír zadných (5-tych) dverí Reply with quote

Potreboval by som rozobrať tapacír na zadných (5-tych) dverách a neviem ako na to.
Stala sa mi taká vec, že mi prestalo svietiť jedno svetlo osvetlenia zadnej značky a rozhodol som sa ju vymeniť.
Po rozobratí tohto osvetlenia som zostal zhrozený. V svetielku odhrdzavel jeden z kontaktov ktorý drží žiarovku a rozoberaní mi tento odhrdzavený pliešok spolu zo žiarovkov spadol dnu do dverí. Svetielko som si kúpil nové, cena bola závratná (26€) ale čo už. Len teraz mi vo dverách hrkoce ten pliešok so žiarovkov a potrebujem ho vybrať.
Nemá s tým niekto skúsenosti?
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Nov 19, 2010 9:13 am    Post subject: Reply with quote

No kurna, to je dovod na pozretie, či tam nenateka voda a utesniť to.

No pozri toto, som to naskenoval z knihy Ford Fusion/jak na to
http://www.ulozto.sk/6610481/file0001-pdf
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
mti



Joined: 19 Nov 2010
Posts: 4

PostPosted: Fri Nov 19, 2010 12:45 pm    Post subject: Reply with quote

Ďakujem ti pekne. Mne sa podarilo tie tri skrutky vyskrutkovať, len som nevedel čo ma tam ešte drží a bál som sa aby som neodlomil niečo. Pravdepodobne tam budú iba nejaké cvoky.
A k tomu zatekaniu. ak sa pozrieš na plast v ktorom je osvetlenie značky tak tam uvidíš také malé dierky, takže voda má možnosť sa tam dostať.
Najviac ma hnevá, že mesiac po dvojročnej záruke sa mi objavuje chyba za chybou.
No nič idem na tie dvere.
Dík za manuál.
_________________
Ford Fusion Flair X
1,4 TDCI (2008) 65 000km
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Nov 19, 2010 6:11 pm    Post subject: Reply with quote

To isté sa stalo mne, zle tesní celá tá lišta na zadných dverách, pri striekaní tlakovou vodou zospodu značky si to môže človek všimnúť. Mne to presne tak odhrdzavelo, najskôr som to vyriešil ohnutím takého plieška, vyvŕtaním malej dierky a natvrdo nanitovať, bolo by to funkčné dodnes, no napokon sme vymienal pre iný dôvod celú lištu aj s dvomi novými svetielkami, zohnal som ju za pár korún z totálne búraného auta Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
mti



Joined: 19 Nov 2010
Posts: 4

PostPosted: Mon Nov 22, 2010 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Tak, svetielko som vymenil, len i po rozobratí tapacíru som mal dosť veľký problém vybrať z dverí starú žiarovku a ten pliešok ale po nejakej pol hodine špekulovania a nadávania sa mi to podarilo. Ešte som rozmýšľal, že tie kontakty natriem vazelínou aby odpudzovali vodu a zrejme to aj urobím a možno tak predídem ďalšiemu odhrdzaveniu kontaku.
_________________
Ford Fusion Flair X
1,4 TDCI (2008) 65 000km
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group