Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ložiska kol
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Paja09



Joined: 20 Jun 2009
Posts: 2

PostPosted: Sat Jun 20, 2009 8:32 pm    Post subject: Ložiska kol Reply with quote

Mám Fusion 1.4 TDCi, r. 2005, nyní najeto cca 60 tis. km. Začala odcházet ložiska na kolech. Nejdříve levé přední (58tis.), pravé zadní (60tis.), teď levé zadní (62,5tis.) a pravé přední už hučí. Jiné problémy s podvozkem nejsou, pneu se sjíždějí normálně, tlumiče OK, geometrie OK. Fusion je už mé několikáté auto, nepamatuju, že by na jiném odešlo ložisko dříve než 150 tis. Setkali jste se něko s podobným problémem?
Back to top
View user's profile Send private message
kapustam



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 26
Location: Kosice

PostPosted: Thu Jul 02, 2009 5:28 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam taktiez Fusion 1.4 TDCi 2005, kupil som ho ked mal najazdene 78 tis. km, asi pri 85tis. mi odislo lave zadne lozisko. Ostatne zatial drzia v pohode, ale rad by som ich dal vymenit vsetky. Teraz mam uz cez 90 tis. najazdenych a mam pocit, ze "prichadzaju" nejake zvuky od praveho zadneho kolesa.
Back to top
View user's profile Send private message
Dejvas



Joined: 26 Nov 2007
Posts: 6

PostPosted: Mon Jul 27, 2009 2:23 pm    Post subject: Reply with quote

Ahojky, před pár dnama mi začalo vpředu (asi) u právého kola vidávat zajímaví zvuk, řekněme v motoru to asi nebude protže se to ozívá až při rozjetí auta. Zkoušel jsem mít zařazenou i vyřazenou rychlost. prostě Je to nějaká pohybová část u kol. Proto jsem se chtěl zeptat jak se pozná vadné ložisko kola ? Dá se ten zvuk nějak přirovnat ? řekněme jakoby dvě kovové části(např.ozubená kola) byli bez oleje ?
Byl jsem stím už 2x ve Fordu a řekli mi ,že to jsou plasty. Pravda je ,že to asi neslyšeli protože jak na sviňu když to jede do servisu, tak to přestane. Sad
Zitra tam jdu potřetí.
Back to top
View user's profile Send private message
Paja09



Joined: 20 Jun 2009
Posts: 2

PostPosted: Fri Aug 14, 2009 6:43 am    Post subject: Reply with quote

Dejvas wrote:
Ahojky, před pár dnama mi začalo vpředu (asi) u právého kola vidávat zajímaví zvuk, řekněme v motoru to asi nebude protže se to ozívá až při rozjetí auta. Zkoušel jsem mít zařazenou i vyřazenou rychlost. prostě Je to nějaká pohybová část u kol. Proto jsem se chtěl zeptat jak se pozná vadné ložisko kola ? Dá se ten zvuk nějak přirovnat ? řekněme jakoby dvě kovové části(např.ozubená kola) byli bez oleje ?
Byl jsem stím už 2x ve Fordu a řekli mi ,že to jsou plasty. Pravda je ,že to asi neslyšeli protože jak na sviňu když to jede do servisu, tak to přestane. Sad
Zitra tam jdu potřetí.


Podle mých zkušeností se vadné ložisko kola v první fázi projeví zvukem - hučením ve směru od daného kola, které se zesílí, pokud na kolo působí větší síla jedním směrem - např. při průjezdu zatáčkou. Pokud síla působí opačně (opačná zatáčka), hučení zeslábne, případně zmizí. Dobře se to pozná, když jedete dolů z kopce po prázdné široké cestě s dobrým povrchem, řekněme 50 - 80 km/hod, vyřadíte a uděláte malou "myšku".
Back to top
View user's profile Send private message
kapustam



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 26
Location: Kosice

PostPosted: Mon Aug 24, 2009 5:31 pm    Post subject: Reply with quote

Dejvas wrote:
Ahojky, před pár dnama mi začalo vpředu (asi) u právého kola vidávat zajímaví zvuk, řekněme v motoru to asi nebude protže se to ozívá až při rozjetí auta. Zkoušel jsem mít zařazenou i vyřazenou rychlost. prostě Je to nějaká pohybová část u kol. Proto jsem se chtěl zeptat jak se pozná vadné ložisko kola ? Dá se ten zvuk nějak přirovnat ? řekněme jakoby dvě kovové části(např.ozubená kola) byli bez oleje ?
Byl jsem stím už 2x ve Fordu a řekli mi ,že to jsou plasty. Pravda je ,že to asi neslyšeli protože jak na sviňu když to jede do servisu, tak to přestane. Sad
Zitra tam jdu potřetí.


Tak ako to uz bolo povedane, najviac sa to prejavi zvukovymi efektami od daneho kolesa, hlavne pri prejazde zakrut. Moze to mat rychly priebeh - po par dnoch sa zvuk zosilnuje a je ho pocut (az citit) castejsie, nielen pri jazde v zakrutach; alebo pomalsi priebeh - kedy to trva od tyzdna az po zopar tyzdnov.
Back to top
View user's profile Send private message
Dejvas



Joined: 26 Nov 2007
Posts: 6

PostPosted: Fri Oct 09, 2009 8:58 am    Post subject: Reply with quote

dekuji, za rady. Ford dava ruce pryc. Nechce to ani rozebrat. proto se jeste ptam. je problem si to lozisko vymenit sam? Mame tady na foru nejaky navod ?
Kluci nedavno jsem si pridelaval tazne podle navodu co je na foru a muzu jedine dekovat.
Protoze vse probehlo hladce. a tazne uz je i zapsane do technicaku.
Nejdriv jsem zajel na STK. potom na krajsky urad a hotovka Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Odinson



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 112
Location: Cinobana, okres Poltar

PostPosted: Mon May 30, 2011 7:46 pm    Post subject: Reply with quote

Tak som dnes spozoroval nejake piskanie asi od zadneho laveho kolesa, nie hucanie. Skusil som esicka... piskalo, nepiskalo, piskalo, nepiskalo... Je to divne, lebo to lozisko som asi pred piatimi mesiacmi menil. Myslite ze by tam mohol niekde do bubnu zapadnut len nejaky bordel? Alebo sa to prenasalo z opacnej strany?
_________________
Fo Fu comfort - 1,6 - 16V, cierna metaliza, 8x airbag... normalna cierna 2003 Smile
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon May 30, 2011 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

Možností je víc. Že by ti tam něco zapadlo si nemyslím. Spíš, že tam zůstala nějaká nečistota při výměně ložiska. Taky se mi to už stalo a po půl roce jsem měnil ložisko znovu. Pak už sem si dal sakra pozor, aby to bylo všechno čistý a důkladně namazaný.
Co jsi tam dával za ložisko? Já mám docela dobrou zkušenost na fordech s ložisky Corteco.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Odinson



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 112
Location: Cinobana, okres Poltar

PostPosted: Tue May 31, 2011 1:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som tam daval FAG. No uvidime ako sa to bude chovat dalej...
_________________
Fo Fu comfort - 1,6 - 16V, cierna metaliza, 8x airbag... normalna cierna 2003 Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Odinson



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 112
Location: Cinobana, okres Poltar

PostPosted: Wed Jun 01, 2011 6:53 pm    Post subject: Reply with quote

Ziadna panika, bola to len nejaka necistota v predu. Nic v zadu ako som pisal visie.
_________________
Fo Fu comfort - 1,6 - 16V, cierna metaliza, 8x airbag... normalna cierna 2003 Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Tlapa



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 26

PostPosted: Mon Jun 13, 2011 9:42 am    Post subject: Reply with quote

Ahoj všem, při jízdě na 2. a 3. rychlostní stupen, zhruba při rychlosti 30 - 60 km/h, slyším jakoby od pravého předního kola podivné rachtání... jakoby uvolněný šroubek nebo něco takového. Napadlo mě, že by to mohlo být ložisko, ale zvuk je patrnější při záběru motoru... Ozývá se to z pravé přední strany. Nejzřetelněji je slyšet při otevřeném pravém okýnku, když jedu například kolem svodidel a podobně.... Prosím, co myslíte, že by to mohlo být? Někdy ten zvuk slyšet je a někdy ne, ale obecně je velmi slabý a při zavřeném okýnku není slyšet skoro vůbec
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jun 13, 2011 7:28 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud to není kamínek v pneumatice, tak by to mohl dělat třeba i homokinetický kloub, poloosa .....atd. Nedostalo to třeba ránu na kolo? O jaké vozidlo se jedná a jaké je stáří?
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Tlapa



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 26

PostPosted: Tue Jun 14, 2011 6:15 am    Post subject: Reply with quote

Ránu na kolo to teoreticky dostat mohlo. Mám to z druhé ruky. FoFu 1.4 Duratec, 16V, rok vyroby 2003. Jinak jsem vcera zjistil, ze stejny zvuk to vydava ikdyz stojim na miste. Zkousel jsem vcera na parkovisti trochu vytacet motor, jestli ten zvuk uslysim a byl slyset. Kola byla v naprostém klidu.
Je to takovej plechovej zvuk, jako by tam nekde drncel uvolnenej sroubek nebo tak neco. Ozve se to tak pri 2500 otackach a vic. Zalezi proste asi na vybracich.....
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Jun 14, 2011 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

To môže byť povolený ochranný plech čo ide ponad výfuk tiež drnčal Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Tlapa



Joined: 07 Jun 2011
Posts: 26

PostPosted: Wed Jun 15, 2011 6:38 am    Post subject: Reply with quote

Jo, přesně to jsem si říkal, že to tak vypadá. No, uvidíme. Nechám to být a ono se časem ukáže. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group