Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Padanie zadnych okien ...
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Mar 02, 2009 8:52 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro
Na perfekcionistu jsi jich vynechal docela dost, jen namátkou 1100MB, 1100MBX, 130LR, 120Garde, 136Rapid...
Myslím si, že každý kdo si přečetli to "MB" hned věděl, že se jednalo o slavnou tisícovku - taky jsem ji kdysi vlastnil.[/b]
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Szabados



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 80
Location: Praha, Uhříněves

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 9:39 am    Post subject: Re: všechny auta Reply with quote

Liboro wrote:
Szabados wrote:
A kdybyste věděli jak mi to padalo ve škodě 100MB Very Happy

Niežeby som chcel opravovať, ale som perfekcionalista, tak si rypnem Laughing
Modelové rady Škodoviek boli označované : Škoda 1000 MB, Škoda 100, 110, 110R, 105,120,125,130,135 (vždy za číselným označením označenie výbavy, L,S,LE,GLS a tak)
Ciže Škodu 100 MB si nemohol mať, nakoľko ,,embéčka" bola len Škoda 1000 MB, aj keď sa nesprávne tak označovali aj neskoršie modely.
Cool


pardon, vypadla mi nula
měl jsem "embéčko" r.v. 1964
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 - Colorado Red - PP
do provozu 10/2008
7,3 l/100km

na statistiku mám DrivEx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 12:37 pm    Post subject: Re: všechny auta Reply with quote

Szabados wrote:

pardon, vypadla mi nula
měl jsem "embéčko" r.v. 1964


JJ, v pohode.....
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

stara dobra embéčka Smile
otec mal doma 100vku, ta sla ako pílka ... potom ju rozbil .. potom sme mali 120uz len a otec ma teraz doma 125ku myslim, hej, ma tam 5 rychlosti .. jemu viac netreba ... no ked vyhra sportku, daco ine si kupi urcite Wink
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Jul 14, 2009 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

pri zatahovani zadneho okna v nom nieco ruplo a zrutilo sa dolu do dveri s takym rachotom, ze som myslel, ze je po skle...normalne sa okno neda stiahnut uplne, teraz som mal problem vytiahnut sklo, aby som sa pozrel, ci je vcelku.
mechanizmus a prislusenstvo po mensich natahovackach v servise v priebehu 1 tyzdna vymenili v ramci garancky.
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
Enriko



Joined: 31 May 2009
Posts: 10
Location: B. Bystrica

PostPosted: Sun Jul 26, 2009 10:29 pm    Post subject: Stahovanie, padanie zadnych okien Reply with quote

...nieco na tom bude. okienka idu pomaly dole. Ako tu bolo spominane, hlavnymi faktormi su:
1) detska osadka na zadnych sedadlach (moja mala dcerka sa s kluckou, aj ked ju dociahne len malinko, rada hra Smile ),
2) otrasmi pocas jazdy (inzinieri v NDR tu klucku v zavretej polohe nenavrhli najstastnejsie - je vo vodorovnej polohe a aj maly tlak do dola okno pootvori),
3) tmave folie, nizsie trenie ...

Pamatam si otvaranie zadnych okien na skodovkach, clovek aby mal riadne bicepsy, tam to tak lahko neslo Smile
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 08/2008 TANGO
Back to top
View user's profile Send private message
jarob



Joined: 30 Jun 2011
Posts: 10
Location: Zilina

PostPosted: Mon Jul 04, 2011 11:03 am    Post subject: Re: Padanie zadnych okien ... Reply with quote

Nadavno sa mi stalo, cakal som na parkovisku na manzelku, otvoril som si na jej strane okno tak asi na 25cm. Manzelka sa vratila , vyrazili sme dalej, pri predbiehani dymiacej avie som instiktivne stlacil tlacidlo el. zatvarania okien, to stale otvorene na jej strane. Ozval sa vykrik, ona si totiz to vystrcila ruku a prstami sa drzala strechy takto som nechtiac sposobil zranenie svojej zakonitej. Nic vazne len chcem upozornit aj na taketo nemecke dokonalosti montovane vroku 2008, vtedy so kupoval, na forde Fusion. Spravne el. zatvaranie okien ma pracovat tak, ze ked sklo narazi pri zatvarani na prekazku tak sa zastavi. Do Fusionu dodava el. zatvaranie okien asi firma Gilotin & Syn a to el. zatvaranie okien maju ako bokovku. Ano za malo penazi malo muziky suhlasim, v navode na obsluhu somnasiel vystrahu, pozor pri zatvarani okien moze dojst k urazu. Keby v tom okne malo prsty dieta tak mohlo dojst aj k zlomenine a mozno nie, treba skusit. Takze aj ja zvolam, ako kolega, ktory si kupil Fusiona s neviem akou vybavou niekde v teto diskusii. No nekup to!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Jul 04, 2011 3:42 pm    Post subject: Re: Padanie zadnych okien ... Reply with quote

jarob wrote:
Nadavno sa mi stalo, cakal som na parkovisku na manzelku, otvoril som si na jej strane okno tak asi na 25cm. Manzelka sa vratila , vyrazili sme dalej, pri predbiehani dymiacej avie som instiktivne stlacil tlacidlo el. zatvarania okien, to stale otvorene na jej strane. Ozval sa vykrik, ona si totiz to vystrcila ruku a prstami sa drzala strechy takto som nechtiac sposobil zranenie svojej zakonitej. Nic vazne len chcem upozornit aj na taketo nemecke dokonalosti montovane vroku 2008, vtedy so kupoval, na forde Fusion. Spravne el. zatvaranie okien ma pracovat tak, ze ked sklo narazi pri zatvarani na prekazku tak sa zastavi. Do Fusionu dodava el. zatvaranie okien asi firma Gilotin & Syn a to el. zatvaranie okien maju ako bokovku. Ano za malo penazi malo muziky suhlasim, v navode na obsluhu somnasiel vystrahu, pozor pri zatvarani okien moze dojst k urazu. Keby v tom okne malo prsty dieta tak mohlo dojst aj k zlomenine a mozno nie, treba skusit. Takze aj ja zvolam, ako kolega, ktory si kupil Fusiona s neviem akou vybavou niekde v teto diskusii. No nekup to!
Toto co popisuješ je nevýhoda ale má to jednu výhodu když nasadíš deflektory tak to okno zavřeš, kamarád si koupil novýho roomstra a ten má ty dojezdový čidla, měl velký problémy se zavřením mazal to mejdlem a přibrušoval a já jsem se mu smál.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Jul 04, 2011 6:18 pm    Post subject: Reply with quote

Nedávno byl ve Světě motorů takový "test" zavírání oken-právě tvůj případ a byl tam i Fusion. Dávali mezi okna okurku a pak mrkev, FoFu bohužel v tomhle dobře nedopadl Sad
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jul 04, 2011 8:05 pm    Post subject: Re: Stahovanie, padanie zadnych okien Reply with quote

Enriko wrote:
...nieco na tom bude. okienka idu pomaly dole. Ako tu bolo spominane, hlavnymi faktormi su:
1) detska osadka na zadnych sedadlach (moja mala dcerka sa s kluckou, aj ked ju dociahne len malinko, rada hra Smile ),


Proto jsem odmontoval kličky. Od té doby se mi okýnka sami neotevírají Very Happy

P.S. Nemusí na tu kličku dosahnout rukou. Nohou dosáhne v pohodě. Stačí jí tak okopávat a okýnko jde dolů.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Tue Jul 05, 2011 7:04 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Nedávno byl ve Světě motorů takový "test" zavírání oken-právě tvůj případ a byl tam i Fusion. Dávali mezi okna okurku a pak mrkev, FoFu bohužel v tomhle dobře nedopadl Sad
Jo, ja som to videl v nejakom autosalone, asi na prime, no Fofu on na mrkvu nereaguje Very Happy ,
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group