Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

FoFu 1.4 LPG
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Apr 13, 2010 7:38 pm    Post subject: Reply with quote

Slobodoslav wrote:
No predsa v spoločnosti jeden od druhého, od rodičov, učiteľov, z médií... Nežijeme vo vákuu izolovane od seba. Ani ľudia rôznych generácií. A ľudia sú z 99% opice. Opičia jeden po druhom. Máme to v génoch. Takto sa odovzdávajú informácie medzi generáciami...

No to si celkom blízko. Ja som za referendum. Na obnovenie trestu smrti. za tie rozkrádačky. A tym prokuratorom, čo poprešťúli tych grazlov v poslednej dobe.
Inak sa nezmení nič. Ludsky vzorec sa neda zmeniť (chamtivosť). No zmeniť sa daju pravidla.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Mon Apr 19, 2010 8:53 am    Post subject: Reply with quote

Nazdar chlapci. Chcem sa s vami podelit o moje informacie ktore som ziskal z autosalonu v BA. Bol som sa tam pozriet v sobotu a nasiel som tam prerobeneho FOFU 1,6 na LPG. Splynovac bol od vyrobcu LOVATO. Bavil som sa s tym chlapikom co to tam "predvadzal" aj ked oni nerobia (FLAGA) prestavbu ale vedia dat bezurocnu pozicku na prestavbu za podmienok ze budete cerpat LPG na ich staniciach. Co si myslim ze moze byt pre niektorych urcite zaujimave. Bolo to celkom fajn pretoze som si mohol podrobne pozriet prerobenie na LPG konkretne na nase auticko. Ten chlapik ale vravel ze LOVATO je fajn ale ze SOLARIS si lepsie rozumie s riadiacou jednotkou a ze je to proste fajnovejsie. Tak neviem rad by som sa o tom dozvedel viac kto ma s tym skusenosti co vy na to? Nadrz tam bola diskova 50l namiesto rezervy. Normalne som aj zacal uvazovat nad myslienkou prestavby. Nikdy som sa tym nezaoberal ale zom pristupny nad tym premyslat...
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Wed Apr 21, 2010 12:08 am    Post subject: Montaz LPG Reply with quote

Zdravim chlopi. Aj ja sa chcem s vami podelit o moje skusenosti s instalaciou LPG na mojho FoFu 1.4:

Takze zrobili mi to minuly tyzden v Hlohovci - agf.sk. Stalo ma to rovnych 1000E aj s Flashlube na domazavanie ventilov. Prva garancka po 2000 km je zadarmo. Zaruka na LPG je 2 roky resp. na 60 000 km.

Samotna instalacia bola za den vybavena, ale kvoli hlupej legislative som musel ist s novym autom na emisie a STK + na policiu kvoli vymene technicaku. Inak je to trochu sikana zo strany statu, ale uz som si v SR na to zvykol. Kto sa chce v SR vyhnut plateniu spotrebnej dane za PHM, tak sa tomu asi nevyhne. Este ze mi aspon tu STK spravili na 4 roky...

Co sa tyka instalacie samotnej tak mam sekvencny system Gas Tech 600 http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fautogas.dtgas.pl%2Findex.php%3Fstrona%3Dcontent%26id%3D2&sl=pl&tl=sk&hl=&ie=UTF-8, nadrz toroidnu, 51L na mieste rezervy. Trci asi 2 cm nad dno kufra, ale to neriesim. Vojde do nej zevraj 40l LPG (este som netankoval z prazdnej, takze neviem presne). Neviem ani aky bude na nu dojazd. Potom dam vediet.

Namiesto rezervy mam sprej na opravu pneu v prirucnej skrinke. Nad nou mam LCD od toho LPG:
http://autogas.dtgas.pl/storage/image/centralka_lcd.JPG
Je to celkom esteticke, kedze to je LCD a nie LED diody, ktore by v tme asi svietili ako sproste... Podsvietenie LCD sa da regulovat v 6-tich krokoch od 0-5. Jednotka ma 2 rezimy - benzin a automatika. Automatika funguje tak, ze auto vzdy startuje na benzin a po par sto metroch sa plynule prepne na plyn - na displeji sa ukaze stav v LPG nadrzi a napis LPG. Stav v nadrzi vsak neukazuje velmi presne. Mam na LPG prejdene 350 km a stav v nadrzi ukazuje v rozsahu 30-70%. Ak je motor teply, tak automatika prepne na plyn hned po nastartovani pri prvom zoslapnuti (resp. povoleni) plynoveho pedala.

Druhy rezim jednotky je jazda iba na benzin. Jednotka si zvoleny rezim pamata aj po vypnuti motora.

Co sa tyka jazdnych vlastnosti tak je poznat, ze LPG ma vyssie oktanove cislo. Motor je tichsi a neklepe ani pri nizkych otackach (~1500). Resp. klepanie nie je pocut, takze neviem - mozno si aj klepe. Inak vykonova charakteristika motora zostala nezmenena az na to, ze pri jazde na LPG je poznat mierne znizenie vykonu, asi o 5-10%, asi tak, ako uvadza vyrobca:
http://autogas.dtgas.pl/storage/image/modulsi100_3.gif

Strucne povedane auto je trochu lenive, este o par % lenivsie ako bolo predtym, ale nie je to take hrozne, lebo stale spravim na 5-tke aj tiahle strme kopce... Pri predbiehani na okreskach vsak uz jednoznacne treba podradit na 4, co som predtym bol obcas lenivy spravit.

Celkovo vdaka odhlucneniu motora a miernemu znizeniu vykonu je jazda kludnejsia a trosku viac mi pripomina plavbu, co vyhovuje mojmu naturelu.

Vsetko teda zatial funguje tak, ako som ocakaval, takze klepem na drevo. LPG ma svoje vyhody aj nevyhody o ktorych je na internete popisaneho vela. Pre mna je hlavne, ze LPG je lacnejsie, ekologickejsie, tichsie a zevraj aj setri motor ak sa dobre namontuje sekvencne, comu ale uverim az ked to uvidim. Na druhej strane LPG zere sviecky, vyfuk, bez flashlube ventily...).

Dalsou teoretickou vyhodou LPG je, ze ak zaratam aj benzinovu nadrz, tak mam odteraz takmer dvojnasobny dojazd. Benzin vsak budem pouzivat iba ako nudzove palivo, takze tato vyhoda je pre mna iba teoreticka. Co sa tyka tej financnej uspory tak to tiez nevidim velmi ruzovo, lebo ako vidim, tak budem jazdit 2 krat tolko ako predtym... Very Happy

Celkovo by som to teda zhodnotil asi tak, ze montaz LPG sa mi zatial vidi ako velmi uzitocny upgrade mojho fufika.
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Apr 08, 2011 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

ako si bol s nimi (agf) spokojny?
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Fri Apr 08, 2011 6:39 pm    Post subject: Reply with quote

GaZ wrote:
ako si bol s nimi (agf) spokojny?


Ani nie... Na to na akých gerojov sa hrajú, tak sa mi zdalo, že to robia prvý krát a aj to tak vyzerá... Nevedia to nastaviť, takže mi občas pri parkovaní skape motor a občas to LPG aj v aute trocha smrdí. Asi tam budem tam musieť zase niekedy skočiť, nech sa mi na to pozrú.. Je to ale otrava, lebo nie som z Hlohovca.

Keby to fungovalo dobre, tak ako to niektorým funguje, tak by to LPG bolo úplne super. Ale keď to zasmrdí, alebo skape motor, tak to človeka nepoteší. Ale zase pri tankovaní to človeka poteší vždy...

Inak počul som, že v Hlohovci je ešte jedna firma, ktorá to robí a je dobrá. Ja som si asi nevybral dobre. Sú ochotní, ale asi veľký odborníci nebudú, pretože tá ich inštalácia má svoje muchy. Pričom kolega, ktorý si to dal robiť do tej druhej firmy z Hlohovca je spokojný na 100%...
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Apr 08, 2011 11:59 pm    Post subject: Reply with quote

jej, dakujem za nazor, asi sa poobzeram po konkurencii

ta druha firma v hlohovci je asi MP GAS, ale ta robi iba 1.6 FYJA motory
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Apr 26, 2011 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

ach jaj, na tomto nasom slovensku je to tazke Confused
z dalsich troch oslovenych firiem sa mi ozvala iba jedna, zvysne dve ani po urgencii...
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Sun May 01, 2011 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravím, od pátku mám konečně fofu předělaný na LPG. Čekal jsem na konec záruky a nakonec jsem auto nechal předělat jěště měsíc před koncem.
Montáž provedl http://www.lpg-bartusek.cz/ . Od něj má bratranec přestavěný tři auta několik let bez žádných komplikací. Namontovaná souprava pro fofu - Tomasetto + stag-4, toroidní nádrž Atrama 630x200/46l a přimazávání ventilů Flashlube. Není to žádná novinka, ale tento systém je vyzkoušený a neměl by trpět závadama. Zatím dojmy dobré. Motor se ztišil a pocitově mi ani nepříde nějaká ztráta výkonu. Naopak se mi zdá, že pružné zrychlení je lepší než předtím. Najel jsem zatím jen kolem 50 km, tak na závěry je ještě určitě brzo.
Fusík má ode dnes vyměněný olej a všechny filtry, takže příští týden dostane pořádně do těla. Přidám ještě fotky.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jun 24, 2011 9:24 pm    Post subject: Reply with quote

ahoj, napis ake mas skusenosti s 2 mesacnou prevadzkou Smile + nahraj slubene fotky
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Sun Jun 26, 2011 9:03 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj, tak si mě dokopal, abych přidal konečně slíbený příspěvek.
Zkušenosti od montáže jsou vesměs pozitivní. Najeto s LPG mám caa. 1100 km.
Spotřeba se pohybuje kolem 8.6 - 8.9 l. Což jsem předpokládal, podle toho, co jsem se dočetl na internetu. Před montáží lpg byla spotřeba 7.8 l benzinu. Jezdím většinu km po městě a nyní ze 40% s klimatizací. Při běžné jízdě se ztráta výkonu ani nepozná, akorát když točí motor nad 3000 ot, tak je fusík trochu línější. Přepínání mezi palivy se nijak nepozná, jek když mám vyplé rádio, tak je slyšet cvaknutí. Přepnutí na lpg je koná, když má motor 35 °C. Nyní po ránu přepne caa. po 250 m. Když je auto odpoledne na slunci jedu prakticky hned na lpg po vytočení motoru nad 1750 ot. Do 46l nádrže se dá natankovat 41l lpg. Hrdlo nádrže jsme chtěl vedle benzínového, ale nevešlo se kvůli málo místu, tak je standartně v zadním nárazníku Jediné co by mohlo být lepší je diodový ukazatel stavu paliva. Ten je opravdu jen orientační. Třeba po ránu ukazuje méně paliva, než když je potom tepleji. Při každém doplnění nádrže vynuluji počítadlo km a jezdím podle něj.
Při dnešních cenách mi vychází 1 km s lpg na 1.9kč i když započítám natankovaný benzín pro rozjezdy. Co jsem si počítal při provozu na benzin by vycházel 1 km na 3.3 kč.
Klidně bych každému předělávku doporučil, záleží jen kolik kdo jezdí a jak chce mít fofíka dlouho.











_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Thu Dec 08, 2011 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

No ak by niekoho zaujímalo, aj ja poviem svoje skúsenosti s LPG.
Mám najeto cez 30 tis. kilometrov. Montovali v AGF v Hlohovci. Po montáži to nebolo dobre naladené, ale na prvej servisnej po 1000 km mi to naladili, že už to prepína plynule. Taktiež bola závada v tom, že LPG nádrž mala nejakú mikrotrhlinku na zvare, preto mi občas smrdelo LPG v aute. ALe vymenili ju v záruke.

Čo sa týka jazdných vlastností, tak tie sa mi zdajú na LPG trošku lepšie ako na benzín do otáčok 3000 (motor neklepe, je tichší a zdá sa mi, že má aj silnejší ťah), nad 3000 otáčok však má mierne nižší výkon. Čim vyššie otáčky tým vyšší rozdiel oproti benzínu. Moja spotreba je okolo 7,5 l LPG/100 km (mám dosť ľahkú nohu).

LPG som si kúpil kvôli zníženiu prevádzkových nákladov a kvôli tomu, že je o šetrnejšie k životnému prostrediu ako benzín a samozrejme oveľa šetrnejšie ako nafta. Moje očakávania z prestavby sa teda zatiaľ naplnili a určite by som do toho išiel znovu. Mám teraz oveľa lepší pocit z jazdenia ako predtým. Na druhej strane to má však aj nevýhodu, že o dosť viac jazdím... Wink
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Dec 09, 2011 8:22 am    Post subject: Reply with quote

jj, fajn...

zaujalo ma ze plyn je setrnejsi k zivotnemu prostrediu ako benzin a ovela setrnejsi ako nafta - na toto tvrdenie, podla mna, nie je moc dovodov aj ked sa to vselikde pise.
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Dec 09, 2011 3:09 pm    Post subject: Reply with quote

Takový dotaz. Vlastně na všechny, kdo se rozhodli pro LPG. Kde máš teď rezervu?
V tomhle bych viděl dost podstatnou nevýhodu přestavby na LPG. Buď rezervu vyměníš za lepící sadu nebo dáš rezervu do kufru. Což zrovna u Fusiona zabere dost velikou část kufru a lepicí sada není zrovna nejlepším řešením. Z vlastní zkušenosti jsem rád, že mam v autě rezervu a ne lepicí sadu.
Dále bych např. viděl nevýhodu ztráty výkonu u přestavby tak malého motoru jako je ve Fusionu, kde máš znát při jízdě i větší zatížení auta, sepnutí klimatizace apod. Proč to ještě snižovat přestavbou. Pokud předěláš na LPG auto, co má motor 2,0 a víc, pak to chápu. Tam nějako strátu výkonu moc nepocítíš.
Osobní zkušenost s plynem nemám (a ani ji mít nechci), jenom čerpám z toho, co vim od kolegy, který jezdí na LPG a co si tak různě přečtu. Kromě těch nákladů na kilometr tam vidím pouze samé nevýhody.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Sat Dec 10, 2011 10:17 am    Post subject: Reply with quote

Hmm, dobry dotaz. Tiez dost uvazujem nad LPG a mam podobne otazky. Co sa tyka straty vykonu, toho by som sa vsak neobaval, podla montaznych firiem a aj podla skusenosti s LPG na firemnom aute (octavia 1,6 mpi) je strata vykonu pri modernych systemoch subjektivne nepostrehnutelna. Voci sade na lepenie pneu som tiez nedovercivy, ale su to skor predsudky, kdesi som cital, ze polovica novych aut v Nemecku nema rezervu ale sadu na lepenie.
A este navratnost. Pri investicii vo vyske cca 1100 - 1200 evri (montaz, emisna, zapis do TP, sada na lepenie) mi pri sucasnych cenach a rocnom najazde cca 15000 km vysla navratnost asi 2 roky. Co sa mi zda vela. To je akurat na dobu zaruky LPG, potom staci jedna porucha a navratnost je ta - tam.
V susednom Polsku vyjde montaz na 2600 zlotych, co je asi 580 €. Takze navratnost rok, co uz je zaujimave. Problem je vsak zapis do TP. Pisal som na obvodny urad, tam mi napisali, ze to nejde. Volal som na nejaku firmu, co pracuje pre ministerstvo dopravy, tam mi povedali, ze to ide, ale je to komplikovane, tak som nakoniec napisal priamo na ministerstvo a uvidim, co odpisu. Keby to bolo mozne, idem do toho.
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Dec 10, 2011 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

Co se týká té sady na lepení. Rezervu ve Fusionu jsem už byl nucen použít. A musim říct, že v tu chvíli by mi byla lepicí sada k ničemu (skrytá díra pod sněhem a pak boule na pneumatice).
Vim že třeba kolega to měl tenkrát ve felicii a chtěl to řesit tim malym dojezdovym kolem. Aby získal něco málo místa v kufru navíc. Tam byl ovšem problém, že to nebylo předepsáno výrobcem jako rezerva.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group