Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

FoFu 1.4 LPG
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Dec 11, 2011 12:52 pm    Post subject: Reply with quote

zdenale8 stejně jako ty mám averzi k té lep. sadě ale udivuje mě že nikdo nepíše nic o heveru protože v 70procentech když píchneš se ti pneu při tíze auta odchlípne od patky disku a tam pokud heverem auto nezvedneš to ten sprej nenafoukne a ten kompresůrek už vůbec.Ještě ten sprej to je pěkný svinstvo,zničí ventilek a v servisu tu gumu nemohou odtrhnout od disku.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Dec 11, 2011 3:38 pm    Post subject: Reply with quote

Jo o tom sem taky slyšel, že to je fajnová prácička potom v pneuservisu takovou gumu zouvat.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Dec 11, 2011 4:26 pm    Post subject: Reply with quote

Treba vymysliet nejaku minirakvičku na strechu auta. A tam mať rezervu.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Dec 11, 2011 5:28 pm    Post subject: Reply with quote

Nebo přišroubovat na kapotu jako Landrover Laughing
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Mon Dec 12, 2011 1:37 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
zaujalo ma ze plyn je setrnejsi k zivotnemu prostrediu ako benzin a ovela setrnejsi ako nafta - na toto tvrdenie, podla mna, nie je moc dovodov aj ked sa to vselikde pise.


Presne. píše sa o tom všade, nie je ťažké si to vyhľadať. Peknú porovnávaciu tabuľku som našiel napr tu:
http://www.envirodopke.szm.com/paliva.htm

Podľa mojich prepočtov môj FoFu 1.4 LPG je ekonomickejší aj ekologickejší ako toyota prius hybrid. Cenovo bol pre mňa prijateľnejší ten FoFu 1.4: Prestavba stála 1000 EUR a už je splatená. Takže už som v pluse a tankujem liter momentálne za 0,67 EUR.

Namiesto rezervy mám ten sprej. Ešte som ho nepoužil, takže neviem povedať skúsenosti. Nižší výkon motora pociťujem málokedy, možno iba na diaľnici v 140 keď je plné auto, čo nie je v mojom prípade častý jav. Keby to bol problém, tak vždy môžem prepnúť na benzín jedným tlačítkom. Ale ešte som to nepoužil. Vo všeobecnosti mám skôr subjektívne lepší pocit z jazdy na LPG, lebo auto je tichšie, motor má kultivovaný chod aj v nízkych otáčkach okolo 1500, kvôli tomu, že LPG má oktánové číslo okolo 104-6. A samozrejme je to lacnejšie.

Mne to takto vyhovuje a nepredpokladám, že by som niekedy za týchto podmienok chcel iné auto ako na LPG. Ale nikoho na LPG nenahováram... Niekto predsa musí platiť dane tým politikom, aby nezakapali od hladu oni, ich rodiny a sponzori... Wink
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Dec 12, 2011 3:52 pm    Post subject: Reply with quote

nj, ale tohle všechno řeší drobné poškození pouze na běhounu pneumatiky.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Dec 12, 2011 5:15 pm    Post subject: Reply with quote

To je starej dobrej otvírák na olejovky jak tomu s oblibou říkám,mám s tím 2krát skušenost a fakt dost dobrý,po opravě drží a neuchází,musí se to ale trefit tedy abych byl přesný,musí se trefit úhel toho píchnutí v pneu,většinou je to píchlí šikmo,takže to šídlo s tým kanýrem se musí píchnout šikmo tou dírou,hergot tedˇ sem se do toho skoro zamotal Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Dec 13, 2011 10:52 am    Post subject: Reply with quote

ja len k tej ekologickosti, tu je pekna tabulka platnych aj planovanych schvalenych limitov emisii pre osobne aj nakladne vozidla :
http://www.dieselnet.com/standards/eu/ld.php

pre plynove aj benzinove vozidla platia navlas rovnake predpisy.
predpisy sa snazia aj o zjednotenie limitov pre benzin-plyn s naftovymi, zatial je povolene pre naftove cca trojnasobne prekrocenie emisii kyslicnikov dusika oproti benzin-plyn, benzin-plyn ma zasa dvakrat viac emisii kyslicnika uholnateho oproti nafte...
mozeme si vybrat na co zdochneme... Twisted Evil

uz si to moc nepamatam, ale zda sa mi, ze plynovy motor ma tepelne zatazenejsi spalovaci priestor - pri prestavbe by mali byt specialne sviecky, zmeneny kompresny pomer, odolnejsie sedla ventilov, zmenena vacka - casovanie, specialny olej.
to ze pri uprave sa tieto speciality nerobia znamena len, ze nieco nie je tak ako ma byt ale len priblizne ako ma byt. Twisted Evil

a ze to nie je vsetko take jednoduche a jasne - vascie projekty bezia len s podporou SPP a rozsirenie plynovych motorov CNG aj LPG je slabe.
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Tue Dec 13, 2011 10:38 pm    Post subject: Reply with quote

vls: normy sú jedna vec a reálne emisie druhá. Kľudne môže byť jedna norma pre všetky palivá, ale je jasné, že reálne emisie budú závisieť od toho aké palivo sa použije.

LPG je čistý propan butan. Teda sú to tie najjednoduchšie uhľovodíky, 4o znamená, že LPG je čistejšie ako zemný plyn (ale zanedbateľne). Benzín sú už oveľa komplexnejšie uhľovodíky a nafta samozrejme ešte omnoho viac, ale zase menej ako asfalt, alebo uhlie. No a emisie budú samozrejme zodpovedať tomu, čo reálne spáliš... Preto spaľovanie uhlia nikdy nebude čistejšie ako nafty, nafty ako benzínu a benzínu ako LPG a LPG ako vodíka.

vls wrote:

a ze to nie je vsetko take jednoduche a jasne - vascie projekty bezia len s podporou SPP a rozsirenie plynovych motorov CNG aj LPG je slabe.


Podľa toho čomu hovoríš slabé. ALe je fakt, že aj ja sa tomu divím, prečo niekto jazdí na benzín, keď nemusí... Bohužiaľ zďaleka to tu nie je tak ako napr. v Taliansku, kde na LPG jazdí každé tretie auto, ale až také "slabé" to tu nie je. V ČR jazdí na LPG približne 200 000 áut (v SR asi polovica).
http://lpg-cng.ochranamotoru.cz/auta-jizda-slapni-na-plyn-ropny-lpg-propan-butan.htm

A aj v bohatom Nemecku sa už prebudili a počet áut na LPG sa tam za 5 rokov zdesaťnásobil:
http://www.kralupol.cz/pocet-automobilu-na-lpg-neustale-roste/
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)


Last edited by Slobodoslav on Sun Aug 04, 2013 12:19 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Dec 14, 2011 10:29 am    Post subject: Reply with quote

mas pravdu ze plnenie rovnakeho limitu neznamena rovnake emisie.
chcel som tym povedat, ze limity sa enormne sprisnuju aj pre klasicke paliva a dobiehaju emisnu vyhodu plynu.

inak zvykne sa posudzovat emisna stopa vratane tazby a vyroby paliva, to ze je propan-butan relativne ciste palivo znamena len tolko, ze niekde zostalo to svinstvo z rafinacie ropy z ktorej sa P-B vyrobi...
aj elektromobil bezemisny beziaci na elektrinu vyrabanu naftovym generatorom nie je ekologicky v poriadku, ze jo - vid tych koksov, co svietili na slnecne panely v noci prudom z elektrocentral a predavali do siete drahu - "ekologicku" elektrinu.

a plyn je lacny kvoli absencii spotrebnej dane - ako sa pise v tom linku co si poslal - ako dlho myslis ze bude trvat, nez nasi chytri vodcovia pridu po rozsireni sa plynovych vozidiel na to, kde by mohol byt zdroj penazi na nezmyselne rozdrbavanie....

zaver - informacie k ekologickosti plynovych motorov by som nehladal na strankach firiem, ktore sa plynovymi motormi zivia - ani kapor ti neda objektivnu informaciu o potrebe vypustenia rybnika Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Wed Dec 14, 2011 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
mas pravdu ze plnenie rovnakeho limitu neznamena rovnake emisie.
chcel som tym povedat, ze limity sa enormne sprisnuju aj pre klasicke paliva a dobiehaju emisnu vyhodu plynu.

Iste dobiehajú. Ale nikdy nedobehnú, pretože žiaden filter nie je 100%-tný. Napríklad filter pevných častíc síce eliminuje viac ako 95% pevných častíc, ale iba tých najväčších, pričom práve tie najmenšie, ktoré nezachytí spôsobujú rakovinu tým, že narušujú DNA. A mnohé autá ani filter nemajú, buď sú staré, alebo ich majitelia ich v rámci chip tunningu a zvyšovania výkonu úplné demontovali...

vls wrote:
inak zvykne sa posudzovat emisna stopa vratane tazby a vyroby paliva, to ze je propan-butan relativne ciste palivo znamena len tolko, ze niekde zostalo to svinstvo z rafinacie ropy z ktorej sa P-B vyrobi...

Jasné. Ale podľa mňa je lepšie keď svinstvo zostane v refinérke, ktorá ho potom primieša do asfaltu, ako keď zostane v palive a nakoniec bude poletovať v meste a spôsobovať rakovinu náhodným okoloidúcim...

vls wrote:

a plyn je lacny kvoli absencii spotrebnej dane - ako sa pise v tom linku co si poslal - ako dlho myslis ze bude trvat, nez nasi chytri vodcovia pridu po rozsireni sa plynovych vozidiel na to, kde by mohol byt zdroj penazi na nezmyselne rozdrbavanie....

To je pravda, ale iba čiastočne. Okrem toho treba dodať, že 2/3 svetovej produkcie LPG sa vyrába zo zemného plynu. Preto cena LPG na svetových burzách závisí najmä od cien plynu.
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Sat Feb 11, 2012 10:02 am    Post subject: Reply with quote

Děkuji za odbornou diskusi k množství škodlivých částí v plynu a benzinu Wink
ale postupme dále... Nějak mne aktuálně ovládla euforie jít do LPG, ale není tady nic praktického od majitelů s LPG.
Prosím můžete se vyjádřit ke svým zkušenostem s vyřizováním s přechodem na LPG?(co bylo nejvíce problematické? STK? papírování?)
Do kterého konkrétního servisu jste nakonec šli? (pro mne olomouc, šumpersko, nebo bruntálsko, opavsko, ostravsko) Na kolik vás to nakonec vyšlo celkem?
Který typ LPG jste nakonec zvolili a proč?
Na co si dát nejvíce bacha při celém "přechodu" na LPG?
Děkuji za reakce. Myslím, že nás, co toto zajímá, bude přibývat...
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group