Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

autoškola - skúsenosti
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Zaujímavé odkazy a informacie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Sun Nov 09, 2008 10:40 am    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Započul som, že v Čechách konečne zrušili chodcom absolútnu prednosť na prechodoch, dokonca majú zakázané vstupiť do vozovky ak sa približuje vozidlo,je to pravda?


Dovolím si tohle uvést na správný směr. Chodci nikdy neměli absolutní přednost. To jen udělala media a chodci se toho hned blbě chytli. Mysleli si, že prostě půjdou po chodníku a najednou vběhnou na přechod a vše stojí. Ti co si to mysleli nejvíce, mají u přechodů pomníčky. řidič nesmí ohrozit chodce, který vstoupil na přechod, a musí umožnit chodci přejít, pokud ten naznačí svůj úmysl. Tedy žádná absolutní přednost. To si zase media zahrála s životy a naivitou lidí.

Ani druhá část otázky není v pořádku. hodec by měl dát najevo svůj úmysl, tedy a hlavně by měl koukat. Pokud vidí auto, naznačí přecházení, řidič si tento náznak "přečte" a umožní přejít. Ale musejí oba dávat pozor.

Jinak co se týká autoškol, to že jede autoškola 40 tam kde je 60, to bych rozhodně neodsuzoval. Každý se musí naučit řídit v provozu. Je to něco úplně jiného, než na trenažeru nebo na svičáku. A navíc se na ně kdekdo lepí, troubí a jinak znervoznuje už tak nervozního nováčka. Ale on se to jistě naučí a za rok bude nadávat na slimáka v autoškole, že leze a zdržuje.
Nějak moc zapomínáme. Musíme si uvědomit, že ne každý je rozený Miki Lauda a s každým nejezdil táta na afaltce mezi polema. Někdo v tom sedí prvně po pár hodinách teorie a pár kolečkách na hřišti. Nakonec Vám to přikazuje i vyhláška - Brát ohledy na řidiče autoškoly. A jezdit v dnešním hnusném provozu je ošemetné někdy i pro nás - ostřílené harcovníky.
Tak jsem si zamoralizoval. Smile
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.


Last edited by Gek on Sun Nov 09, 2008 11:00 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 09, 2008 10:51 am    Post subject: Reply with quote

mlhoš wrote:
MajoV: Máš pravdu Mistře,ale já si myslím že i když nejsem tak dobrý řidič jako ty,tak bych snad mohl s platným řidičákem na silnici vyjet. Jsou asi mezi náma závodníci ,kterým vadí pohodová, klidná jízda jiných účastníků silničního provozu.Já Ti řeknu,že mnohdy mám strach na našich silnicích. A říkám si, že někteří mistři by potřebovali mnohem tvrdší postihy za bezohlednost a hazardérství. Poslední dobou jsem bez sebe nad tím,že rebríček prosazuje na některých úsecích dálnic rychlost 160km/h.Jestli to projde ,tak potěš pánbu.TO BUDOU JATKA.

Tu nejde o to, že či je niekto závodník alebo čo....Pohodová jazda je 80-90 mimo obce, 55-60 v obci, pokial nie je určené inak. Ako nás nazývaš"majstrami či závodníkmi", tak nám nevadi vaša pohodová jazda, ja si tiež občas rád idem tak "výletovo", myslím, že skôr tu ide o to, aby ste nerobili s prepáčením ch****iny.Bezpečnosť nie je o tom ako ideš rýchlo ale o tom, či vieš čo si môžeš dovoliť, či vieš predvídať, rátať so všetkým....Nedá mi to a tak tu opäť musím po niekoľkýkrát spomenúť príklad môjho oca.Má 32 rokov vodičák, všetky skupiny okrem autobusu, najazdených viac ako 1,4 miliona kilometrov bez nehody z vlastného zavinenia.A jazdil aj s vysokovýkonnými autami, atakujúcimi 270 km/h. A tie dve nehody čo nezavinil?Pri prvej vodič v protismere mal nadmerne ojazdené gumy a nezvládol zátačku, nás našťastie minul, ale chlapec za nami sa už nemal kde uhnúť....A druhá?Zostali sme stáť v kolóne ako posledný a po asi 30 sekundách BUM....ženská ešte mala drzosť priznať, že si pomýlila brzdu s plynom.Myslíš, že TOTO JE NORMALNE? Si uvedom, kto tu spôsobuje nehody, ľudia,ktorý na to nemajú a myslia si, že keď idú 40-50 tak idú bezpečne.Aby si nepovedal, že sa chválim cudzím perím,tak ja mám vodičák necelé 2 roky, najazdím 40 tisíc km ročne a zatiaľ bez nehody alebo jej náznaku.klopem na drevo....
Záverom už len môj pohľad na vec, keby si ľudia vážili svoj majetok, svoje auto, mali k nemu iný vzťah ako k spotrebnej veci tak autá by boli v oveľa lepšom technickom stave, boli by čistejšie, čím by sa zvýšila viditeľnosť ale hlavne by sa riadili tým, že AUTO NESMÚ POŠKODIŤ(NABÚRAŤ) ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ!!! a bolo by minimálne o 90% nehôd menej

Hauk!
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Mar 10, 2012 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

Tak oživím staré téma..
Nemá někdo zkušenosti s autoškolou na Karvinsku / Ostravsku? Smile
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Mar 11, 2012 10:08 am    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Tak oživím staré téma..
Nemá někdo zkušenosti s autoškolou na Karvinsku / Ostravsku? Smile
To scháníš pro potomka asi co ? Já jen až něco seženeš tak prosím napiš za kolik atˇ máme srovnání cen v republice ,tady u nás je cena cca 8500kč na osobní auto,dcera to měla za 7500kč jelikož to bylo na škole kterou navštěvuje Smile
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Mar 11, 2012 11:51 am    Post subject: Reply with quote

No...nebudu to tady zase vysvětlovat, ti co jezdí na srazy,tak ví Very Happy
Sháním to pro sebe... Embarassed

No uvidíme, co jsem našel, tak to vychází kolem těch 7-8 tis...
Tohle je dobrá stránka: http://www.vsechny-autoskoly.cz/
Najdeš si tam v různém kraji autoškoly, a u nich jsou podrobnosti i hodnocení..fajn stránka Wink
Ale kdyby měl i tady někdo osobí zkušenost, tak to uvítám Smile
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Robbert



Joined: 19 Jun 2009
Posts: 431
Location: Brno venkov

PostPosted: Mon Mar 12, 2012 9:09 am    Post subject: Reply with quote

já byl spokojený zde:
Autoškola Halaštová:
Tel.: 604546723

Ale to už je dlouho, leč za optání nic nedáš...
_________________
FORD Mondeo Kombi Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009, Panter Black
FORD Fusion 1,4 Comfort, r.v. 2009, Panther Black
---------------------
EX:Ford Mondeo 2,0 TDDi Mk. III,2002,
Škoda Superb 1,9 TDi, 2003
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Oct 10, 2012 1:45 pm    Post subject: Reply with quote

SEKYC: Tak autoškola skončena, cena 7 000 Kč (se studentskou slevou), ale když k tomu připočteš cenu za testy, lékařskou prohlídku a žádost o RP, tak to vyjde na těch 8 tis.

Jinak kdyby někdo chtěl, bylo to u Miwala (konkrétně instuktor Robert s dieslovou kombíkovou Octávkou) a byl jsem maximálně spokojený. Příjemné kamarádské jednání, dobrá domluva na jízdy (ráno, večer, přes den a i víkendy) atd. A hlavně: nejezdí jenom po městě, byli jsme i na dálnici a v Ostravě, takže si člověk vyzkouší jiný a větší provoz...navíc naučí i podélné parkování,což nebývá zvykem Wink
Můžu jen a jen doporučit Cool
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#


Last edited by Ivašek a spol. on Wed Oct 10, 2012 2:21 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Oct 10, 2012 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
Dovolím si tohle uvést na správný směr. Chodci nikdy neměli absolutní přednost. To jen udělala media a chodci se toho hned blbě chytli. Mysleli si, že prostě půjdou po chodníku a najednou vběhnou na přechod a vše stojí. Ti co si to mysleli nejvíce, mají u přechodů pomníčky. řidič nesmí ohrozit chodce, který vstoupil na přechod, a musí umožnit chodci přejít, pokud ten naznačí svůj úmysl. Tedy žádná absolutní přednost. To si zase media zahrála s životy a naivitou lidí.


Ještě to upřesním: Ridič nesmí ohrozit a omezit chodce na přechodu pro chodce, ohrozit ho nesmí při odbočování na vedlejší komunikaci, otáčení, couvání atd.
Tak samo chodec nesmí vkročit na silnici, přijíždí-li v bezprostřední blízkosti auto.
Není to přesná citace, ale hrubý výklad Very Happy

A k tomu jak jste řešili ty rychlosti: mě třeba musel občas napomínat,že jedu rychleji...ale když jsem jel s někým, kdo jel pomalu, tak mu normálně řekl,že tam je 90 a proč jede 50. Když jsem se třeba zapomněl, tak mi taky řekl,že můžu jet rychleji. Takže ono asi záleží na učiteli, ale myslím,že to tak je dobré, protože každý by si měl vyzkoušet i vyšší rychlost, protože pak ten strach nepřekoná a bude brzdit provoz pořád...

MajoV: Zajímalo by mě, jak jsi jezdil na parkovisku na 4ku Very Happy Jezdil sem s tím stejným motorem a odpovídalo mi to tak "zony 20 a 30" na dvojku, městská padesátka 3, 70ky na 4ku a více 5ka. Ještě sem neviděl tak velké parkoviště,kde by se dalo jet víc než 50 Laughing
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Wed Oct 10, 2012 4:16 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek tak blahopřeju že to máš už za sebou Laughing ,ta cena je +,- stejná v celé republice, já ho mám 25 a půl roku a tehdy to bylo 1240 Kčs (to bylo více než tehdy moje mzda Laughing )dostal jsem to od rodičů k 18tinám. Jinak když papíry dělala má dcera cca2roky,dostala CD na něm vše testy ,křižovatky animace-já na to koukal jak blázen Shocked -byl jsem zvyklí na knížku Very Happy ,no ale nevím jestli bych ty testy udělal Laughing .
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Oct 10, 2012 4:18 pm    Post subject: Reply with quote

Díky Smile
Taky jsem dostal knížku + CD. To cedečko je super, je tam fakt všechno včetně procvičování... + na stránkách Ministerstva jsou ty ostré testy, takže se to dá nacvičit...víceméně se to opakuje ty otázky Wink
A přijde mi to asi lehčí než kdysi, když bylo správných více odpovědí Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Oct 11, 2012 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
[b]SEKYC:[/b...navíc naučí i podélné parkování,což nebývá zvykem Wink


Ivašek, veď to je štandardná súčasť skúšky, teda overenia odbornej spôsobilosti pre vedenie motorového vozidla, nezaparkuješ pozdĺžne a na prvý krát, prípadne vytŕčaš z vyznačenej plochy, alebo zhodíš(dotkneš sa) kužeľa tak si okamžite vylúčený = vykonal skúšku z odb.spôsobilosti pre ved.mot.voz. s hodnotením nevyhovel Exclamation Takže to musí naučiť každá autoškola Wink

Každopádne aj touto cestou ešte raz gratulujem a želám veľa šťastných kilometrov.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Oct 13, 2012 6:32 pm    Post subject: Reply with quote

No..možná tak na Slovensku Laughing

U nás podélné parkování není součástí zkoušky, tím pádem se to ve většině autoškol ani neučí Wink

No a to,že to musíš udělat na poprvé,je myslím docela blbost Rolling Eyes vždyt u nás nemusíš napoprvé nacouvat ani při příčném...

Jinak dakujem Smile
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Oct 14, 2012 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

Fíha, tak to máte nejaké fakt ,,lightové" Laughing
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Oct 15, 2012 5:34 am    Post subject: Reply with quote

No Ti poviem, presne si na to pamatam, ked sme to robili, samozrejme sme si to pocas trvania autoskoly nacvicovali. Robil som to na S105 a presne viem, ako nam to vysvetlovali, ze cuvas, pokial 1kuzel nie jen zarovno so stredovym stlpikom a potom plny otocis a ides do garaze Laughing

spoluziak na skuske presne pri tomto buchol do zadneho kuzela a musel si tuto prakticku cast zopakovat Smile
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Oct 15, 2012 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

Tak tohle si pamatuju akorát z vojenský autoškoly. Tam se dělala zkouška na tratii mezi kuželama. Slalom, osmička, podélný a příčný parkování a ještě něco dalšího. Náklaďákem.
V civilní nic takovýho nebylo. Jenom tuhle jeď, tady odboč a pak támhle někde zaparkuj. Holt časy se mění.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Zaujímavé odkazy a informacie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group