Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Spotreba, vplyv faktorov
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Apr 18, 2012 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

Marekskk wrote:
Prečítaj si tie veľkosit 3 čo som uviedol... Tak ak by platilo čo ty rozprávaš tak je 14" nejaká 180/70 a vyššie nemyslíš?


Souhlasím... tohle co napsal Fordeda platí u nízkoprofilovek - tam se větší disky vyrovnávají "tenčí" gumou. Viz. 15" vs. 16" ,kde rozdíl velikosti celého kola není tak znatelný..u 14tek a 15tek už to vidět jde.
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 5:22 am    Post subject: Reply with quote

Marekskk: Nerozumím, co chceš vyjádřit. Výška pneu: 195 x 0,6 (60%) = 117 mm, 195 x 0,55 = 107,25 mm. 195/60 je vyšší guma než 195/55. Rozdíl u profilu 55 se "dožene" o palec větším ráfkem. Zimní 14ky jsou vyjímka, asi kvůli řetězům. Už jsem to tu psal. Edit 1: opraveny hodnoty šířek na upozornění Marekskk.

Last edited by Fordeda on Thu Apr 19, 2012 4:27 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 3:55 pm    Post subject: Reply with quote

Prečpáč ale si nechápavy alebo čo? Smile Bavíme sa o Fusione, ako som uviedol tie rozmery ktoré uvediem pre teba ešte raz:
185/60 R14
195/60 R15
195/55 R16

Nerozumiem prečo mi tu vypisuješ nejaké 165. A taktiež to čo tvrdíš tak ok nevravím že to nieje pravda ale u FUSIONA to neplatí. Zober si že v lete väčšina Fusionov má 195/60 15" a v zime nahodí 185/60 14" tak kde sa mi tam rozdiel u profilu resp. výške pneu doženie palcom čiže diskom?
Podľa počítania: 195/60 15" - výška 117mm
185/60 14" - výška 111mm

Už rozumieš že u Fusiona sa ten rozdiel nedoladí? Alebo ako ti to ešte mám vysvetliť? Preto mi ide o ten rozdiel či sa neoplatí radšej 15" aj na zimu.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 4:24 pm    Post subject: Reply with quote

A já už tu potřetí píšu, že to je ASI kvůli řetězům, protože fabrika v návodu píše, že řetězy se MUSÍ používat pouze na 14kách. Takže to je schválně menší průměr aby se řetězy vešly. Ale v Kolíně am Rhein jsem to nekozultoval, jistě tam o tom vědí. Jistěže jde v zimě jezdit na 15kách, ale řetězy na ně nesmí. Ty čísla v předchozím postu mám (byly) samozřejmě blbě Je to moje hrubá chyba.
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 4:24 pm    Post subject: Reply with quote

Fordeda wrote:
Marekskk: Nerozumím, co chceš vyjádřit. Výška pneu: 165 x 0,6 (60%) = 99 mm, 165 x 0,55 = 90,75 mm. 165/60 je vyšší guma než 165/55. Rozdíl u profilu 55 se "dožene" o palec větším ráfkem. Zimní 14ky jsou vyjímka, asi kvůli řetězům. Už jsem to tu psal.


rozdiel v svetlej vyske auta u mna medzi letnymi 16" a zimnymi 14" je 2.2cm ... nechaval som kvoli tomu prednu listu naraznikovu na obrubnikoch v zime, uz asi 2 roky jazdim bez nej Smile)
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

Medzi 15" a 14" je nejakých 2cm, na 16" o niečo viac, no dnes keď sú iné možnosti ako snehové reťaze čiže tie ,,ponožky,, neviem či by sa neoplatilo tie 15" preto sa pýtam. A to že farbika povolila len na 14 reťaze o tom viem, o to mi neide.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 5:19 pm    Post subject: Reply with quote

Jestli se to vyplatí si musíš vyzkoumat sám. Ceny pneu jsou všude na webech a testy spotřeby 15 vs. 14 nikdo nedělal.
Back to top
View user's profile Send private message
michal.solar



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 77
Location: Holešov

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 5:50 pm    Post subject: Reply with quote

Fordeda wrote:
A já už tu potřetí píšu, že to je ASI kvůli řetězům, protože fabrika v návodu píše, že řetězy se MUSÍ používat pouze na 14kách. Takže to je schválně menší průměr aby se řetězy vešly. Ale v Kolíně am Rhein jsem to nekozultoval, jistě tam o tom vědí. Jistěže jde v zimě jezdit na 15kách, ale řetězy na ně nesmí. Ty čísla v předchozím postu mám (byly) samozřejmě blbě Je to moje hrubá chyba.



Ahoj
možná soudruzi řetězy na 15ky nedoporučují ,ale bez problému se tam vejdou. Mám to oprubované už 4 sezonu.

jen trochu mimo debatu
_________________
B-max 1,6L Duratorq Midnight Sky
ex fusion 2004 1,4tdci stříbrný
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 7:22 pm    Post subject: Reply with quote

Fordeda wrote:
Jestli se to vyplatí si musíš vyzkoumat sám. Ceny pneu jsou všude na webech a testy spotřeby 15 vs. 14 nikdo nedělal.
Skôr ma zaujímajú skusenosti podobne ako napísal michal. Čiže len tak na záver, dospeli sme k tomu že v skutočnosti prejdem 92km a palubný PC napíše 100 pri 14" tak je?
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Fri Apr 20, 2012 8:05 am    Post subject: Reply with quote

Asi budu za ola, ale budiž. Já pořád nechápu ten výraz "zda se to vyplatí". Jsou snad tři základní kritéria, podle kterých se to dá srovnat. Spotřeba, tu tady na fóru někdo uvádí vyšší, jiný nižší. Nikdo neví jak oni jezdí, takže podle toho to měřit nelze. Druhé kritérium je cena pneu. Zimní 15 Barum se teď seženou za 1456, zimní 14 Barum za 1158 u jednoho www prodejce. Tedy rozdíl trochu je, ale otázka je, jaké jsou ceny jiných značek a jak to bude v sezóně, teď se zima vyprodává. Třetí kritérium jsou jízdní vlastnosti a tam mimo to, že jde o zimní gumu snad je výhodou to, že 14ka je užší a tedy do sněhu vhodnější. otázka je, jak často se jezdí ve sněhu. Já jsem auto koupil se zimníma 15 a řešit to budu, až je ometu.
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Fri Apr 20, 2012 1:19 pm    Post subject: Reply with quote

Fordeda wrote:
Spotřeba, tu tady na fóru někdo uvádí vyšší, jiný nižší.
No veď to je tým rozdielom 14" a 15" keďže na 14" prejdeš v skutočnosti menej ako ukáže PC preto tá spotreba čo je celkom logické.
Síce neviem či si to myslel v porovnaní s letnými no budiš.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
tripmag



Joined: 16 Jan 2012
Posts: 35

PostPosted: Mon Sep 10, 2012 7:21 pm    Post subject: Reply with quote

prispejem aj ja trosku do mlyna Smile

bavite sa tu len o rozmeroch a znackach pneu ale nebolo by na skodu keby kazdy uviedol aj aky ma tlak

mam FoFu len kratko 1,6i jazdim na letnych 195/55 R16 ale co som si vsimol tak pri tomto aute je obrovsky rozdiel v spotrebe podla toho aky je tlak v pneumatikach

195 sirka je uz podla mna celkom dost na auto takeho rozmeru a hmotnosti ale skor to bude asi aj kvoli tomu vyssiemu podvozku

ale spet k teme
ford udava pri 195/55 R16 tlak predok 2,0-2,5 a zadok 1,8-2,8 podlka zataze
jazdim vecsinou sam cize by som podla manualu mal mat 2,0 a 1,8 co je podla mna teda vazne malo...

auto som kupil a tlak bol 2,1 a 2,0 jazdil som skoro 2 tydne a potom som dal 2,4 a 2,3 spotreba v meste mi isla hned dole o 0,3-0,4L
normalne to bolo citit na vykone co sa mi pri nasich starych autach teda este nestalo
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Mon Sep 10, 2012 7:36 pm    Post subject: Reply with quote

Tak samozrejme tlak je tiež jeden z faktorov, vždy pred dlhou trasou kontrolovať tých 2-3 minút vás nezabije,...
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
tripmag



Joined: 16 Jan 2012
Posts: 35

PostPosted: Mon Sep 10, 2012 7:43 pm    Post subject: Reply with quote

este by som vyzdvihol skrtiacu klapku!
hlavne pre ludi co maju uz viac ako 60 000Km a jazdia dost po meste
je pravdepodobne ze bude poradne zasvinena od karbonu!
FoFu ma potom lepsiu reakciu na plyn a prejavi sa to ja na spotrebe (mam odskusane napr. aj na peugeot 307)

je to pomerne jednoducha udrzba a pekny fotonavod je napr. aj tu Smile
http://www.fordfusionclub.ru/forum/knowledge/kb_show.php?id=71



co este spravi dost na spotrebe ale to snad kazdy vie... je cisty vzduchovy filter!
interval je tusim 60 000km co sa mi zda tak isto poriadne prehane
menil som pri 56 000 a bol jak hnoj... podla stavu sa mal menit uz pri 30-40 000

urcite zavazi aj olej a nieco spravia aj zapalovacie sviecky
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Sep 11, 2012 10:37 am    Post subject: Reply with quote

tripmag wrote:
este by som vyzdvihol skrtiacu klapku!
hlavne pre ludi co maju uz viac ako 60 000Km a jazdia dost po meste
je pravdepodobne ze bude poradne zasvinena od karbonu!
FoFu ma potom lepsiu reakciu na plyn a prejavi sa to ja na spotrebe (mam odskusane napr. aj na peugeot 307)

je to pomerne jednoducha udrzba a pekny fotonavod je napr. aj tu Smile
http://www.fordfusionclub.ru/forum/knowledge/kb_show.php?id=71



co este spravi dost na spotrebe ale to snad kazdy vie... je cisty vzduchovy filter!
interval je tusim 60 000km co sa mi zda tak isto poriadne prehane
menil som pri 56 000 a bol jak hnoj... podla stavu sa mal menit uz pri 30-40 000

urcite zavazi aj olej a nieco spravia aj zapalovacie sviecky

vzduchovy filter mením každy rok, je to par EUR, na tom sa neoplatí šetriť.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group