Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vyhrivani celniho skla
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Nov 13, 2011 1:55 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Nemáš někde na čelním skle nejaké díry od kamínků? Nejspíš tam někde budou takhle přerušené ty vyhřívací drátky, co jsou zalepené v tom skle. Pak je jedinou možností výměna skla. Pokud ho máš připojištěné, tak za nové zaplatíš jenom DPH.
Počkej jak tomu mám rozumět že zaplatím DPH.Mám havarijku a pojištění čelního skla za cca700kč ročně za sklo si myslím že nebudu platit nic.Vždyt to sklo stojí 15000kč plus práce,to bych dal na DPH i 4000kč si si dělal jen srandu že jo Wink ,jinak sklo bez výhřevu stojí 3000kč
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 13, 2011 4:42 pm    Post subject: Reply with quote

Z havarijky je to myslím něco jinýho. Tohle je v případě připojištění k povinnému ručení. Ale taky asi bude záleže, co má kdo za pojišťovnu. U havarijka to bude zase jak máš nastavenou spoluúčast. A vyhřívaný stojí necelých 10tis.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Nov 13, 2011 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Z havarijky je to myslím něco jinýho. Tohle je v případě připojištění k povinnému ručení. Ale taky asi bude záleže, co má kdo za pojišťovnu. U havarijka to bude zase jak máš nastavenou spoluúčast. A vyhřívaný stojí necelých 10tis.
Tedˇ je už levnější než před dvouma rokama,koukal jsem na kelly a je za necelých 10 klacků plus práce.Na havarijku mám 10 procent spoluůčast a to se mi moc nelíbilo při podepisování leasingu tak jsem dohodl ještě zvlášt pojištění předního skla za 500kč ročně vše u české pojištovny abych neplatil ani korunu při rozbytí ,tak to slíbily,proto jsem kulil voči když si tu napsal něco o placení DPH a moc to teda nechápu co má společnýho DPH s pojiskou Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 13, 2011 9:00 pm    Post subject: Reply with quote

Neviem ako to myslel autor, ale ak je auto na leasing, tak oprava sa hradí cash a poisťovna potom uhradí čiastku majiteľovi auta = leasingovke. Tá následne odčíta vyplatené poistné plnenie od splátok a tu nastáva problém s DPH, leasingovka musí zaplatiť dan z prijmu, resp. niečo také a odpočíta zo splátok len netto z plnenia, teda DPHčku znáša platiteľ leasingu. Neviem, či som to vysvetlil správne ekonomicky, ak je niekto lepší odborník na účtovníctvo, nech ma doplní/opraví.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Mon Nov 14, 2011 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Neviem ako to myslel autor, ale ak je auto na leasing, tak oprava sa hradí cash a poisťovna potom uhradí čiastku majiteľovi auta = leasingovke. Tá následne odčíta vyplatené poistné plnenie od splátok a tu nastáva problém s DPH, leasingovka musí zaplatiť dan z prijmu, resp. niečo také a odpočíta zo splátok len netto z plnenia, teda DPHčku znáša platiteľ leasingu. Neviem, či som to vysvetlil správne ekonomicky, ak je niekto lepší odborník na účtovníctvo, nech ma doplní/opraví.


no ja neviem ako u vas, ale ja som mal zatial jedinu skodovu udalost (cez havarijku). leasingovka odsuhlasila vyplatenie poistneho plnenia mne, poistovna mi vyplatila peniaze. cez leasingovku nic neslo.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Mon Nov 14, 2011 10:08 am    Post subject: Reply with quote

buldozer3 wrote:
Zdravím. Mám staršího Fusiona, A dnes jsem vyzkoušel rozmrazování čelního okna. Výsledek velice špatný.Pravá strana (spolujezdec) se mi jak tak rozmrazila, ale levá strana u řidiče vůbec né. Můžete mně říct co s tím? Dá se to nějak opravit, nebo nové sklo?? Díky za každou radu.


kazda polka skla ma separatnu poistku, skontroluj tie. mne sa stalo presne to iste ale opacne. strana pred spolujazdcom nehriala. problem bola prepalena poistka. po vymene vsetko uz rok funguje bez problemov.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Nov 14, 2011 10:08 am    Post subject: Reply with quote

Záleží aj od leasingovky, sú také, ktoré nemajú s tým problém, najmä pri menších škodách ale tú čo som mal ja tak s tým problém robila, okrem iných. Takže sme sa zaprisahali, že už nikdy nič cez leasing Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Nov 14, 2011 5:31 pm    Post subject: Reply with quote

Hoši já to blbě napsal ,nemám leasing ale autoůvěr ,takže majitel jsem já a auto slouží jako zástava ve prospěch úvěrové společnosti (credium).Také při podepisování smlouvy jsem si mohl vybrat pojištění od koho chci a jaké chci a jestli ho zahrnout do měsíční splátky,takže pojištění nemám vůbec propojeno s úvěrovkou a mám ho zvlášt za sebe.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
buldozer3



Joined: 24 Jun 2011
Posts: 32

PostPosted: Tue Nov 15, 2011 11:12 am    Post subject: Reply with quote

Tak jsem vyměnil pojistky, nastartoval a zapnul vyhřivání čelního skla.Po chvíli mně bylo jasné že to je na výměnu skla. Pravá strana rozmrazovala na 80 procent ( nechávala asi 5 nerozmražených pásu. A levá strana, katastrofa.Rozmrazovali jenom 2 pásky.S toho jsem usoudil že výměna skla bude nutná. Tuto zimu ještě přečkám, a v létě to nechám vyměnit. Nemímim škrábat přiští zimu tak velké sklo. Pavel
Back to top
View user's profile Send private message
buldozer3



Joined: 24 Jun 2011
Posts: 32

PostPosted: Thu Jun 07, 2012 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem konečně nechal vyměnit to přední sklo. Stálo mně to 6430 Kč + jedna láhev. Za 4 hodiny to bylo hotové.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group