Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vzpery 5.dvere

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Wed Mar 06, 2013 3:36 pm    Post subject: Vzpery 5.dvere Reply with quote

Zdravim,
prosim niekoho ochotneho z fora, ci by mi odmeral vysku od zeme po plastovy kryt jazycka zamku 5.dveri v otvorenej polohe, nezatazene auto. Zda sa mi, ze si casto bucham hlavu a rukou to uz nejde vyssie potlacit. Ci nie je problem so vzperami, uz maju trochu pomalsi chod a mozno uz nejdu na svoj povodny koniec drahy. Ja som nameral 189cm.
Dakujem
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Mar 06, 2013 8:37 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud při otevření na dveře ještě zatlačíš a vzpěry už dál nepustí, tak bych řekl, že je vše v pořádku. Že ti to teď leze pomaleji může být způsobeno současnými nižšími teplotami.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sun Mar 10, 2013 9:11 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem to měřil na rovině v garáži a k tomu plastu toho zámku to mám rovných 190cm a ty vzpěry jsou vytažený až na konec.Já jsem teda mrnous Very Happy takže do hlavy se o to nemám šanci bouchnout ale zase se pravydelně trefím čelem do toho černýho krytu kufru jak se zvedne spolu s pátými dveřmi Rolling Eyes
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Mon Mar 11, 2013 9:59 am    Post subject: Reply with quote

Tak som to nakoniec poriadne odsledoval a porovnal s mierami neorigo vzpier - povodne asi 20cm pred koncom spomalili a nevladali otvorit bez pomoci do hornej polohy. Pre istotu som sa dohodol so znamym, ze mu vratim vzpery, ak by to nesadlo. Opisal som si udaje z existujucich: 6N11-N406A10-AA 2552 XG 0490N 102/08 EG19, z coho som vycital celkovu vysunutu dlzku 552mm, vytlacnu silu 490N. Nahrady mali dlzku 556mm, vytlacnu silu 500N, vyrobca predpisuje montaz vysuvnou castou dolu pri otvorenych dverach, original som mal naopak. Uchyt bol rovnaky, jediny problem boli tie 4mm dlzky navyse, lebo som musel dat dole obidve povodne vzpery - nemohol som totiz vysunut viac tu jednu povodnu namontovanu, aby mi pomohla drzat vahu dveri a dat novu postupne jednu za druhou. Po par minutach fucania som to nahodil a chodi to vyborne, uvidime ako dlho vydrzia. Treba dat pozor na celkovu dlzku, tie panty hore maju doraz na max. otvorenie, aby to nenarazalo natvrdo, u mna je to asi 1mm od kontaktu kovu na kov. Takze tych 556 mm je asi maximum.
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Mon Mar 11, 2013 10:09 am    Post subject: Reply with quote

A este k tomu sa mi zlepsila vyska "prechodu" pod dverami zo 189 na 193cm, cize na rovine bez urazu Smile
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Mar 11, 2013 8:24 pm    Post subject: Reply with quote

Jenom k tomu měření, aby to bylo nějak věrohodné, tak bych to doporučil měřit k nějaké pevné části auta, třeba k nárazníku a to porovnávat. Určitě ne k pevné zemi. Tam už pak je třeba počítat s vlivem zatížení auta, stavu pružin atd. Když už to chcete porovnávat nějak přesně. Když beru v úvahu rozdíl vpěr 4mm.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group