Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Venkovní teploměr

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Fri Sep 12, 2008 8:17 pm    Post subject: Venkovní teploměr Reply with quote

Ahoj dlouho jsem tu nebyl,ale už to budu postupně napravovat.
Zjistil sem že mi asi špatně měří venkovní teploměr.Podměřuje mi asi o 2 stupně dolů.Jel sem ráno po noční domů a venku bylo kolem 7 stupňů a mě to ukazovalo 4 a dokonce se mi ukázala oranžová vločka na palubovce a píplo to a to nemluvým o tom že na čerpacích stanicích jak jsou ty ukazatele ceny pohonných hmot,tak na většině jich je i venkovní teploměr a ten ukazopval 17 a mě to v autě ukazovalo 10 stupňů.Což mi připadá trochu divný ne??
Zkusím ještě dát ven druhý teploměr a nechat to přes noc a pak ho porovnat s tím co je v zabudován v autě.
Co kdyby to ukazovalo rozdílně??Co navrhujete??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Sep 28, 2008 9:41 am    Post subject: Reply with quote

Tak pro začátek by to chtělo to sem nevkládat tolikrát. Teda nevim, kde přesně ma Fusion to čidlo od teploměru, ale většinou u silnice je ta teplota drobátko nižží než ve výšce kde máš ten teploměr doma nebo na benzínce. A co vim, tak je důležitý aby to čidlo v autě bylo právě co nejníž a hlásilo ti to teplotu co nejblíže u vozovky, právě kuli možnému vzniku námrazy. A že to má takový rozdíly. Musíš počítat s tim, že ani ten teploměr na tej benzínce neni moc přesnej. Já sem třeba měl jeden čas za oknem klasickej teploměr plus eště čidlo od elektronickýho a byl tam na nich rozdíl i 3°C. A to byly metr od sebe. Tim, že si tam dáš eště jeden toho moc nezjistíš, protože určitě bude taky ukazovat něco jinýho. Jedině by si to musel porovnát s klaibrovanym teploměrem a ten předpokládám že nemáš. Takže bych to moc neřešil a radši se při jízdě přizpůsobil tomu, co ti hlásí ten teploměr v autě.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Mne dnes ráno ukazovateľ vonkajšej teploty ukazoval -38 stupňov Celzia a ukazoval to celý deň. Neviete niekto kde by mohlo byť umiestnené čidlo? Alebo môže byť chyba aj niekde inde?
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

Za každu radu dakujem.
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Apr 12, 2010 9:34 pm    Post subject: Reply with quote

sakra, chlapi, nepiste tie n s mekcenmi ;(
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Tue Mar 05, 2013 3:38 pm    Post subject: Reply with quote

opravoval už někdo čidlo venkovní teploty??
a kde vůbec je??
(já mám stále o cca 15 stupnů více než je)
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
Ľubo z Ke



Joined: 13 Dec 2009
Posts: 1

PostPosted: Mon Mar 11, 2013 6:11 pm    Post subject: čidlo na meranie vonkajšej teploty Reply with quote

pnboss wrote:
opravoval už někdo čidlo venkovní teploty??
a kde vůbec je??
(já mám stále o cca 15 stupnů více než je)



Mne pred dvoma dnami tiež začal blbnúť vonkajší teplomer,nevedel som to nikde na nete nájsť tak som to riešil po starom ------- priamo na Fofu a našiel som ho. Nieje pod autom ako to milne niektorí popisujú ale je pod predným plastom s SPZ .Priložil by som aj foto no neviem ako nato Embarassed .Klasika odhnil kabel a tak to ukazovalo abnormálne teploty.Vyriešil som to tak,že som to celé očistil až do živého /odhnitý kontakt/ zapajkoval som ho zalial to celé lepidlom aby sa tam nedostala voda a čuduj sa svete baví.Dúfam že to pomôže
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Mon Mar 11, 2013 8:16 pm    Post subject: Re: čidlo na meranie vonkajšej teploty Reply with quote

Ľubo z Ke wrote:
pnboss wrote:
opravoval už někdo čidlo venkovní teploty??
a kde vůbec je??
(já mám stále o cca 15 stupnů více než je)



Mne pred dvoma dnami tiež začal blbnúť vonkajší teplomer,nevedel som to nikde na nete nájsť tak som to riešil po starom ------- priamo na Fofu a našiel som ho. Nieje pod autom ako to milne niektorí popisujú ale je pod predným plastom s SPZ .Priložil by som aj foto no neviem ako nato Embarassed .Klasika odhnil kabel a tak to ukazovalo abnormálne teploty.Vyriešil som to tak,že som to celé očistil až do živého /odhnitý kontakt/ zapajkoval som ho zalial to celé lepidlom aby sa tam nedostala voda a čuduj sa svete baví.Dúfam že to pomôže


díky!!! zkusím se na to vrhnout taky
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
pnboss



Joined: 15 Aug 2009
Posts: 71
Location: Ova

PostPosted: Sun Mar 17, 2013 7:56 pm    Post subject: Re: čidlo na meranie vonkajšej teploty Reply with quote

Ľubo z Ke wrote:
pnboss wrote:
opravoval už někdo čidlo venkovní teploty??
a kde vůbec je??
(já mám stále o cca 15 stupnů více než je)



Mne pred dvoma dnami tiež začal blbnúť vonkajší teplomer,nevedel som to nikde na nete nájsť tak som to riešil po starom ------- priamo na Fofu a našiel som ho. Nieje pod autom ako to milne niektorí popisujú ale je pod predným plastom s SPZ .Priložil by som aj foto no neviem ako nato Embarassed .Klasika odhnil kabel a tak to ukazovalo abnormálne teploty.Vyriešil som to tak,že som to celé očistil až do živého /odhnitý kontakt/ zapajkoval som ho zalial to celé lepidlom aby sa tam nedostala voda a čuduj sa svete baví.Dúfam že to pomôže


jak ses k tomu čidlu dostal? odstrojoval si nějak přední masku nebo ze spodu auta?
_________________
Fusion 1,4 58kw, r.v. 2008., LPG, nejporuchovější vůz v moravskoslezském kraji.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group