Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Kúrenie

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Tue Feb 14, 2012 1:35 pm    Post subject: Kúrenie Reply with quote

Tak po tieto mrazivé dni môj FF zažil asi prvé poriadné mrazy a musím povedať, že som bol dosť sklamaný Very Happy Kúrenie nestihlo vyhrievať- vonku cca -16 a okná zamrzali. V aute bolo fajn, no okná zamrzali- tak som zapol rýchly ohrev(ofuk Surprised ) predného skla- predné sklo a aj predné bočné sa rozmrazili, no po prepnutí na normálne kúrenie okná- predné a najma bočné- pomaly zamrzali. Asi nie je FF stavaný na také - teploty. Nechcel som jazdiť na plne zapnutý ventilátor.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Fri Mar 22, 2013 3:13 pm    Post subject: Re: Kúrenie Reply with quote

Horal wrote:
... Very Happy Kúrenie nestihlo vyhrievať- vonku cca -16 a okná zamrzali.

Dneska jsem viděl na Fusionu plastové zakrytí větrací mřížky,které se používalo kdysi u starých škodovek -překvapilo mne to ,ale když jsem na tom přemýšel tak to má možno smysl pro někoho,kdo popojíždí jen městem krátké vzdálenosti a nestačilo by se mu nahřát při velkých mrazech ?Možná tam je ale prozaický důvod a ten plast slouží ke zpevnění ulomené ventilační mřížky Smile
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Mar 22, 2013 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

Jestli myslíš masku, tak tam je to celkem k ničemu, když za ní neni chladič. Už sem to teda viděl i na oktávce, ale tam bych řekl, že je to stejnej případ.
Co se týká toho původního dotazu, tak letos nevím, ale loni když tu byly takový mrazy, tak jsem neměl nejmenší problém. Motor se ohřál za stejnou dobu jako normálně a topilo to v pohodě. Nic zevnitř neomrzalo. Jestli někde nebude spíš nějaký problém.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Wed Mar 27, 2013 10:58 pm    Post subject: Reply with quote

No, já jsem z topení na mém kusu nešťastný. Mám automatiku, bohužel nemám s kým porovnat funkci. Prostě se to chová zmateně, topí si jak chce nebo nechce, na automatiku to žene ventilátor do šílených otáček, na úkor větší teploty, pak si to teplotu ještě sníží, ale už nezvedne. V autě je prostě zima, vzadu je dokonce strašná zima na nohy. Někdy to na 19 stupňů topí jak blázen, někdy na 24 mrzneme a na zvýšení nereaguje.
Mám dokonce podezření, že mi snad chybí někde nějaká izolace, přepážka nebo kus podlahy.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 7:41 pm    Post subject: Reply with quote

A co ti ukazuje teplota motoru. Jak rychle se dostane na provozní teplotu? Možná by mohl bÿt problém v termostatu. Že je zaseklý v otevřené pozici.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Thu Mar 28, 2013 9:30 pm    Post subject: Reply with quote

Ne, tohle všechno je OK a motoricky taky, spotřebu mám kolem šesti lt. Na divné chování topení už jsem se ptal při servisní prohlídce, jenže v květnu to topí vždycky. Dnes jsem dostal mailem nějaký voucher na jarní prohlídku ve Fordu zdarma, tak tam asi zajedu.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group