Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Servis po koupi ojetiny s najetými 105 tisíci km.

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shady27



Joined: 02 Oct 2013
Posts: 1
Location: Olomouc

PostPosted: Thu Oct 03, 2013 8:13 am    Post subject: Servis po koupi ojetiny s najetými 105 tisíci km. Reply with quote

Ahoj, zdravím vás všechny na foru. Jsem jen pár dnů čerstvý majitel Fusiona. Je to 1.6 benzín, rok vyroby 2003 původem z itálie. Nyní jsem druhý majitel v ČR. Auto je vzhledově velice zachovalé, vše funkční, přesná převodovka, prostě vše v pořádku. Tak se chci zeptat na standartní servis co by se měl udělat po koupi ojetiny. Počítám že bych měl nechat vyměnit olej, veškeré filtry. A co dál? Mohju nechat preventivně vyměnit svíčky? Původní majitel se dušoval, že byly rozvody dělány před 10tisíci kilometry, což by mohla být pravda, protože měl auto rok a půl a předtím bylo v itálii, tak v tom bych mu věřil a rozvodový řemen zkontroloval alespon vyzualně jestli na něm nejsou prasklinky. Drážkový řemen bych asi vyměnit nechal, ten teda moc nově nevypadá. Přední brzdy tam jsou měněny nedávno. Co mám dále prohlédnout krom provozních kapalin a toho co jsem napsal...?

Moc děkuji za případný odpovědi a nemáte tu nějakou sekci, kde by uživatelé mohli mít svá témata a psát o svých autech? Byl jsem na to zvyklý z Peugeot fora, možná by nebylo špatné to tu udělat sekci (naše káry) nebo tak něco Smile
_________________
Aktuálně: Ford Fusion 1.6 16V Duratec Rv. 2003
Předešlé káry: Peugeot 306 GTi-6 120Kw Rv.1999, Peugeot 306 1.4 55Kw Rv. 1996
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Thu Oct 03, 2013 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

Koupil jsem to z Holandska s necelými 130. tis. Jen nechal dolít kapaliny. Servis ve 130 tis. měnili svíčky a brzdovku. Filtry olej+vzduch měním s olejem jednou za rok, při první výměně jsem nechal vyměnit palivový filtr. řemeny udělám podle Ford Etisu ve 160 tis. Před koupí se "na to podívali" v servisu a vyčetli závady z RJ, samosebou žádné. Kolik to skutečně má najeto nikdo nikdy neví, protože zfalšovat se dá cokoliv včetně servisky a není potřeba se tím drásat. Jen tam leju benzín (dost žere) a jezdím. Zjara při přezouvání nechávám dělat geometrii po zimních dírách.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group