Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Únik oleje - kolem vstřikovačů - 1.6 tdci

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mára



Joined: 29 Sep 2013
Posts: 7
Location: Střední čechy

PostPosted: Sun Sep 29, 2013 7:14 am    Post subject: Únik oleje - kolem vstřikovačů - 1.6 tdci Reply with quote

Zdravím všechny,
nedávno jsem si koupil fusiona, 1.6 Tdci - jezdí v pohodě (i když spotřeba 5,5l/100 km se mi moc nelíbí)...
No, ale už dřív jsem si všimnul toho, že mám kolem vstřikovačů olej - moc jsem to neřešil - v motoru v podstatě neubýval. Teď jsem ten olej ale měnil a když jsem vlezl pod auto, tak mám celej motor poblitej od oleje, zřejmě jak to teče shora.
Měl jsem podezření na těsnění vstřikovačů, ale když motor běží, tak ani když se vstřikovačema zkouším hýbat, tak nic neuchází - takže asi v pohodě.

Další kandidát je teda ventilové víko - Měnil jste tam někdo už těsnění? Abych vyměnil těsnění pod víkem sacích ventilů, budu muset minimálně demontovat trubky od čerpadla k vstřikovačům - někde jsem četl, že ty trubky se pak musí dát nové (a to mu bych se chtěl vyhnout).

Dík za rady.
Back to top
View user's profile Send private message
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Sun Sep 29, 2013 10:31 am    Post subject: Reply with quote

Zdravim,to slyším poprvé ,že by se trubky od vstřiků motorů museli měnit.nic povolit a znovu nasadot a dotahnout.Spíš,aby se tě nezavzdušnilo čerpadlo?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mára



Joined: 29 Sep 2013
Posts: 7
Location: Střední čechy

PostPosted: Mon Sep 30, 2013 9:06 am    Post subject: Reply with quote

Měly by se měnit - je to napsáno minimálně v knize Fusion/fiesta - Jak na to.
Každopádně včera jsem to podrobněji zkoumal a vůbec nevím. Kryt vačky je zřejmě to, na čem je nalévací otvor na olej. Akorát že podle mého dojmu pod tím může být tak maximálně vačka pro výfukové ventily.

Ten druhý plast, přes který vedou ty vstřikovací trubičky - proudí tím vzduch do sání - ale myslím, že pod tím bude i vačka na sací ventily. A ani jsem k tomu nenašel na internetu nový těsnění.

Neexistuje něco, jako katalog dílů, kde by byl rozkreslený motor, do posledního šroubku a byly by u toho katalogový čísla dílů? Já to mám k motorce, říká se tomu "mikrofliše", nebo tak nějak, ale na tohle auto jsem to nikde nenašel...
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Sep 30, 2013 3:35 pm    Post subject: Reply with quote

Existuje. U Forda se to jmenuje Microcat. Dá se to i stahnout a jsou tam všechny díly s katalogovými čísly.

Autokelly: těsnění víka ventilů, stojí 102Kč i s DPH.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Marysa



Joined: 02 Jun 2013
Posts: 53
Location: Plzeſ

PostPosted: Mon Sep 30, 2013 4:06 pm    Post subject: Reply with quote

Znovu říkám,že se měnit trubky ke vstřikům nemusí měnit píšou to tam,že je to lepší,ale když jsem dělal motory a byl nějakej problém tak se povolily a zase utáhly.jinak tady je odkaz na to těsnění pod víko.Já tam nakupuji a mají to levné.
http://www.prodejdilu.cz/cs/osobni/ford-525/fusion-ju-4885/1-6-tdci-18330/tesneni-pod-viko-ventilu-10327
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mára



Joined: 29 Sep 2013
Posts: 7
Location: Střední čechy

PostPosted: Thu Oct 24, 2013 5:25 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem vyměnil těsnění pod krytem vačky, bral jsem to z autokelly za 102 Kč a vypadá v pohodě. Oprava na necelou hodinu.

Bohužel si nejsem jistý, jestli to bylo opravdu tím - dnes jsem byl na technické a před 14 dny jsem umyl motor a teď zase úplně od oleje, takže to utíkalo docela dost.

Motor znovu umeju a budu zase sledovat, odkud to jde.

Nejspíš mě nemine ta anabáze s vstřikovacími trubkami - mimochodem těsnění pod ten druhý kryt (říkejme mu sání) se skládá z 4 + 4 kruhových těsnění, taky to mají v autokelly, jedna sada asi za 50 Kč, takže dohromady asi za 100 Kč.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group