Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

vypínání vyhřívání předního skla/vypnutie po 5.min

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 8:39 pm    Post subject: vypínání vyhřívání předního skla/vypnutie po 5.min Reply with quote

Ať zapnu vyhřívání čelního skla přímo tlačítkem, nebo se zapne při použití tlačítka MAX, samo se po cca 5-ti minutách vypne. Vyhřívání zadního okna zůstává zapnuté pořád. Asi to automaticky vypínat má, ale pro jistotu se ptám, jestli to tak funguje i vám.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 9:08 pm    Post subject: Re: vypínání vyhřívání předního skla Reply with quote

Tomáš wrote:
Ať zapnu vyhřívání čelního skla přímo tlačítkem, nebo se zapne při použití tlačítka MAX, samo se po cca 5-ti minutách vypne. Vyhřívání zadního okna zůstává zapnuté pořád. Asi to automaticky vypínat má, ale pro jistotu se ptám, jestli to tak funguje i vám.

My nemáme síce na Fusione predné vyhrievané, ale zadné sa tiež vypína po cca 5. minutáxh automaticky.
Na Transite sme mali aj predné, tam sa vypínali atomaticky po 5 minutách oboje, aj predné, aj zadné.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

Mně se právě vypíná samo jenom to přední vyhřívání. Zadní zůstává zapnuté pořád. Kdyby to bylo kvůli přehřátí, nebo velké spotřebě el.energie, tak proč nevypínají obě?
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Feb 09, 2009 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

Tomáš wrote:
Mně se právě vypíná samo jenom to přední vyhřívání. Zadní zůstává zapnuté pořád. Kdyby to bylo kvůli přehřátí, nebo velké spotřebě el.energie, tak proč nevypínají obě?


Tak asi protože zadní vyhřívání je "řidší" (je tam méně drátů), takže se tak rychle nezahřeje a bere i méně energie... Rolling Eyes
Pokud to tak není,tak mě opravte Exclamation
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Tue Feb 10, 2009 8:43 am    Post subject: Reply with quote

Tak to jsem nevěděl. Vyzkouším.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Tue Feb 10, 2009 10:35 am    Post subject: Re: vypínání vyhřívání předního skla / vypnutie po Reply with quote

Tomáš wrote:
...vyhřívání čelního skla se samo po cca 5-ti minutách vypne... ...vyhřívání zadního okna zůstává zapnuté pořád...

Predni okno: ANO, po 5minutach se vypne Smile
Zadni okno: NEVIM, nepouzivam, na vyhrati zpetnych zrcatek staci jen chvilicka, takze jsem to nikdy dele nez 1min pustene nemel... Very Happy
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Tue Feb 10, 2009 10:49 am    Post subject: Re: vypínání vyhřívání předního skla / vypnutie po Reply with quote

MyTB wrote:
Tomáš wrote:
...vyhřívání čelního skla se samo po cca 5-ti minutách vypne... ...vyhřívání zadního okna zůstává zapnuté pořád...

Predni okno: ANO, po 5minutach se vypne Smile
Zadni okno: NEVIM, nepouzivam, na vyhrati zpetnych zrcatek staci jen chvilicka, takze jsem to nikdy dele nez 1min pustene nemel... Very Happy

Díky za odzkoušení a odpověď. V návodu k obsluze jsem o tom totiž nic nenašel,tak jsem jenom chtěl vědět, jestli to tak máte i ostatní.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Tue Feb 10, 2009 10:57 am    Post subject: Reply with quote

Neni zac Very Happy Vypada to, ze zima jeste neskoncila, takze az bude prilezitost, zkusim nechat pustene "na furt" i to zadni okno, schvalne jestli se vypne nebo ne Smile
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Szabados



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 80
Location: Praha, Uhříněves

PostPosted: Tue Feb 10, 2009 3:52 pm    Post subject: Re: vypínání vyhřívání předního skla/vypnutie po 5. Reply with quote

Tomáš wrote:
Ať zapnu vyhřívání čelního skla přímo tlačítkem, nebo se zapne při použití tlačítka MAX, samo se po cca 5-ti minutách vypne. Vyhřívání zadního okna zůstává zapnuté pořád. Asi to automaticky vypínat má, ale pro jistotu se ptám, jestli to tak funguje i vám.

Přední se určitě vypíná (nemám zjištěno jestli je to pět minut Smile ) myslím, že kvůli tomu, že to má vysokou spotřebu a i je možná riziko prasknutí skla??? A zadní mám pocit, že se mi jednou samo vypnulo, ale ověřené to nemám
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 - Colorado Red - PP
do provozu 10/2008
7,3 l/100km

na statistiku mám DrivEx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Hanysek



Joined: 26 Feb 2008
Posts: 66
Location: Krmelín

PostPosted: Fri Feb 13, 2009 2:09 pm    Post subject: Reply with quote

Zadni se taky vypina samo,ale po delsi dobe,mam to vyzkousene.Predni hreje asi tech 5 minut,ale zadni asi 10.
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Wed Dec 25, 2013 2:59 pm    Post subject: Reply with quote

Citace z českého fóra Fusion:

Takže aby měl Horst i nadále klidné spaní a nebudila ho ze sna sžírající nejistota jak dlouho trvá vyhřívání zadního skla, dovolil jsem si zapátrat v nepřeberných archivech a zde je výsledek:

Vyhřívání okna - zadní sklo

Předpokladem pro zapnutí vyhřívání zadního skla je, že spínací skřínka je v poloze "II".
GEM sepne relé pro vyhřívání zadního skla na vyžádání spínačem v přístrojové desce.
U vozidel vyrobených od 08/2005 modul GEM sepne pro vyhřívání zadního skla na vyžádání též tlačítkem "Max Defrost" na ovládací jednotce EATC klimatizace vnitřního prostoru.
Pokud se zadní sklo vyhřívá, svítí dioda LED ve spínači.

POZNAMKA: Pokud má vozidlo vyhřívané vnější zpětné zrcátko, je zrcátko vyhříváno současně s vyhříváním zadního skla.

GEM vypne relé, jestliže
od zapnutí uplynulo 14 minut,
je opětovně použit spínač v přístrojové desce,
spínací skřínka se přepne do polohy "I" nebo "0".

Tak to strohá řeč manuálů a my máme konečně jasno......a definitivně.....

PS: vyhřívání předního skla je vypnuto po čtyřech minutách....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group