Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ESP - důležité u Fusiona?

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pirac_y



Joined: 29 Mar 2014
Posts: 1
Location: Praha

PostPosted: Sat Mar 29, 2014 12:13 am    Post subject: ESP - důležité u Fusiona? Reply with quote

Zdravím Smile Jsem tu nový. Plánuju koupit Fusiona. Jezdím převážně ve městě, okresky a sem tam dálnice (ne často) Jsem rozhodnutý pro motorizaci 1.4 16V i když někteří píší že je líná a netáhne. Tomu nevěřím - automobilka udává třeba zrychlení z 0-100 14sec. Je to blbost, jelikož jsem schválně hledal videa 1.4 16V akceleraci zvládá za 12 sec, a přijde mi to celkem pružné. I ten točivý moment nemá špatný.
No abychom se dostali k tématu. Myslíte, že mám spíše hledat Fusiona s ESP - co si o tom myslíte? Je důležité mít ESP. Já myslím že u Forda mít ESP není nutné kvůli zpracování podvozku a příkladných jízdních vlastností. Ale jak je tomu konkrétně Fusion v zatáčkách. Nechci číst články které se na netu dost rozcházejí proto se chci zeptat vás, expertů majitelů. Děkuji
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Mar 29, 2014 10:43 am    Post subject: Reply with quote

1. najít Fusiona s ESP bude obtížné, zvláště u 1.4ky - přecejenom v době výroby povinné nebylo a příplatek byl za něj docela tučný

2. Fusik je Ford a i přes jeho vyšší stavbu drží v zatáčkách dost dobře, ještě se mi nestalo, že bych měl problém, spíše to nezvládaly gumy Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Sat Mar 29, 2014 3:14 pm    Post subject: Reply with quote

Člověče vše co si chtěl vědět o fufíkovi si si sám i odpověděl. Zatáčky si s ním docela vychutnávám,ford prostě podvozky umí a i u téhle "krabice" je perfektní,mohu srovnat třeba s roomstrem,fabia se nečapou.Motor- napsali 59kW,to se mě zdá podhodnocený,škodovka 1.4 16V píší 63kW a když v zaměstnání přeskočím z ní do fufíka tak to je znát v jeho prospěch,samozdřejmě turbomotory to nejsou,nedávno jsem se svezl s novým focusem a s tím věhlasným litrovým turbomotorem,hoši to se nedá ani napsat to je raketa.Na nějaký ESP se vykašli u fufíka byl k ničemu jenom k vůli nosiči na střeše aby si mohl na něj oficiálně naložit cca.50kg,já tam do rakve naložil čtyři kufry cca. 30-40 kg a nijak než o skoro litr větší spotřebu jsem nic nezpozoroval ani v zatáčkách. Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
H75



Joined: 10 Sep 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Sun Mar 30, 2014 7:23 pm    Post subject: Re: ESP - důležité u Fusiona? Reply with quote

pirac_y wrote:
Zdravím Smile Jsem tu nový. Plánuju koupit Fusiona. Jezdím převážně ve městě, okresky a sem tam dálnice (ne často) Jsem rozhodnutý pro motorizaci 1.4 16V i když někteří píší že je líná a netáhne. Tomu nevěřím - automobilka udává třeba zrychlení z 0-100 14sec. Je to blbost, jelikož jsem schválně hledal videa 1.4 16V akceleraci zvládá za 12 sec, a přijde mi to celkem pružné. I ten točivý moment nemá špatný.
No abychom se dostali k tématu. Myslíte, že mám spíše hledat Fusiona s ESP - co si o tom myslíte? Je důležité mít ESP. Já myslím že u Forda mít ESP není nutné kvůli zpracování podvozku a příkladných jízdních vlastností. Ale jak je tomu konkrétně Fusion v zatáčkách. Nechci číst články které se na netu dost rozcházejí proto se chci zeptat vás, expertů majitelů. Děkuji


Zdarec, co se týče motorizace, záleží, jak moc chceš závodit Smile. 1.25 nebrat, to je na ježdění po městě, 1.4 mám já a nezdá se mně líná (ale nejsem závodník Smile ). Nejlíp, kdybys sehnal 1.6, tu si onehdá v recenzích Světa motorů chválili nejvíc. Ale těch zase moc nejezdí, kor u nás. Na ESP bych se taky vybodnul, žádná elektronika nenahradí soudnost a mozek řidiče.
_________________
Ford Fusion 1.4 r.v.2012
Back to top
View user's profile Send private message
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Fri May 23, 2014 8:32 pm    Post subject: Reply with quote

ja keby som bral este raz fusion tak 1,6ku.
Nie zeby 1,4 ka nestacila ale sem tam chyba ta sila, no oproti iym 1,4kam nedam dopustit.

V zakrutach drzi dobre ale sedadla tak dobre nedrzia. trosku to vynasa ale da sa zvyknut.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri May 23, 2014 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

No s 1.4kou tedka trpím, když je puštěná klimatizace Twisted Evil
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group