Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Digitální měřák dojezdu - problém?

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
H75



Joined: 10 Sep 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Wed Apr 09, 2014 1:06 pm    Post subject: Digitální měřák dojezdu - problém? Reply with quote

Nazdar chlapi, dneska se mně při tankování stala zvláštní věc. Natankoval jsem asi 12 litrů benzinu. Nastartuju, odjíždím od pumpy a koukám - displej ukazuje stále stejný dojezd jako před natankováním a ručička se posunula nahoru o cca milimetr. Zkusil jsem vypnout motor a zas nastartovat, ale beze změny. Rozjel jsem se tedy zpět k pumpě, seřvat je, že jim neteče ze stojanu benzin. Na křižovatce jsem musel prudčeji zabrzdit a ukazatel náhle naskočil +120 km dojezd. Jel jsem domů a hodnota dojezdu se nesnižovala, pořád pomalu přibývala. Stalo se vám to někdy? Já vesměs dotankuju do plné a nikdy se mně nestalo, že by ručička stoupala tak pomalu. Nebo jestli je to tím, že jsem tankoval jen málo a plovák neměl takový vztlak jako při tankovaní plné? Nevím, poraďte.....a bere digitální měřák dojezdu údaje ze stejného zdroje jako ručička?
_________________
Ford Fusion 1.4 r.v.2012
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Thu May 22, 2014 9:59 pm    Post subject: Reply with quote

Je to normalne, pri malom mnozstve sa to takto stava. Stalo sa to aj mne, tiez som najprv bol z toho mimo ale po asi 2-3 km sa to upravilo a bolo to ok. Takže nič si z toho nerob, a lepšie je vraj tankovať vždy viac ako tak malo len par litrov, vraj šetrnejšie je to, ale nezaručujem tento nazor.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Fri May 23, 2014 5:59 am    Post subject: Reply with quote

Než začnete příště ječet na obsluhu, koukejte se na tu vrtulku v průhledítku. Ta tam není jen proto, aby to byla složitější konstrukce.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
Marekskk



Joined: 31 Aug 2010
Posts: 386
Location: SK/CZ

PostPosted: Fri May 23, 2014 7:46 am    Post subject: Reply with quote

Ano určite, bol som si istý, že som tankoval do nádrže nie mimo, takže nebol dôvod na paniku.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort
Ford Mondeo 2.0 TDDi
Back to top
View user's profile Send private message
H75



Joined: 10 Sep 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Mon May 26, 2014 7:17 pm    Post subject: Reply with quote

Fordeda wrote:
Než začnete příště ječet na obsluhu, koukejte se na tu vrtulku v průhledítku. Ta tam není jen proto, aby to byla složitější konstrukce.


No jo, ale právě ta vrtulka u všech stojanů nebývá....jen skleněný průhled a z toho to nepoznáte, jestli to teče, nebo jen čurá.
_________________
Ford Fusion 1.4 r.v.2012
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Tue May 27, 2014 5:55 am    Post subject: Reply with quote

Máš recht, doba pokročila, všechno je digi.. A stojí to za prd velmi často.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Palivo, palivová sústava, spotreba All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group