Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Časté spínanie kompresora klimatizácie

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
red fofu



Joined: 04 Nov 2009
Posts: 6
Location: ...tam pod Tatrami

PostPosted: Wed Sep 01, 2010 5:34 pm    Post subject: Časté spínanie kompresora klimatizácie Reply with quote

Ahoj, v téme "klape klima" sa tu riešil problém, ale konečné riešenie sa nenašlo, prípadne sa fusionisti zmierili s realitou alebo sa už neozvali.
Mám manuálnu klímu, chystám sa po roku na garančku a chcel by som vedieť Váš názor-postreh. Mne / Fusion 1,4/ po zapnutí klímy kompresor zapína a vypína každých cca 8-10 sekúnd, či je leto alebo zima, v júlových horúčavách v Maďarsku alebo normále pod Tatrami, na voľnobehu alebo za jazdy. Nie je to veľmi počuť /napr. pri zapnutom rádii to registrujem iba ako jemný pokles výkonu/. Po cca 1000km servis /Ford PP/, vymenili nápln / podľa štítku malo byť 470g, podľa odobratého množstva bolo 350g, nová napln 480g/, nič sa nezmenilo.
Podľa mna to nie je normálne, preto mám prosbu- pri tichu v aute a zapnutej klíme skúste zistiť ako často Vám to spína, voľnobeh, jazda, či vôbec niečo počujete a napíšte. Vďaka.
_________________
Ford Fusion 1,4 59 kW Colorado Red 8/2009
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 7:23 am    Post subject: Reply with quote

Zdravim,

mam uplne nove auto, kupene v polovici augusta a klape mi to presne, ako opisujete Vy. Nie je velmi pocut a ked mi montovali SPZ namiesto prepravnych, pytal som sa na to technika. Povedal, ze je to normalna funkcia klimy, ze to jednoducho takto funguje, ze sa uz vela ludi na to pytalo, ale ze to nie je ziadna porucha ani nic nehrozi, aby sa tam pokazilo. Kolega v praci ma focus kombi novy a hovoril, ze tiez ta klima pracuje podobne. Auto je v zaruke, takze neriesim, pri jazde to takmer nepocut a ten jemny vykyv vo vykone beriem ako normalny jav (slaby vykon + klima). Za tie peniaze, co auto stalo necakam, ze to bude ako dvojzonova klima v audine.
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 8:39 am    Post subject: Reply with quote

pokial viem, tak manualna klima ide vzdy na plny vykon, takze nema co zapinat/vypinat kompresor.

ked zapnem klimu, zvysia sa mi otacky na volnobehu o cca 100-150. kym ju nevypnem tak to je stale tak, ziadne klapanie.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
mmiippll



Joined: 24 Aug 2010
Posts: 74
Location: Kežmarok

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 10:29 am    Post subject: Reply with quote

Ide o automaticku klimu
_________________
Fiat Bravo, 1.4 t-jet, 88 Kw, 6/2014, o chvilku bude aj LPG
Ex:Ford Fusion, 1.4 Duratec 16 V, Trend X, Sea Grey, 8/2010
Ex: Hyundai Getz, 1.4 16V, 71 Kw, 6/2007, takmer ziadna vybava
Back to top
View user's profile Send private message
red fofu



Joined: 04 Nov 2009
Posts: 6
Location: ...tam pod Tatrami

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

V mojom ff je manuálna klíma. Keď ju zapnem, /ako haplo 602/- zvýšia sa otáčky o cca 150, ale o 10 sek už klapne-vypne, otáčky klesnú, o 10 sek klapne-zapne, otáčky sa zvýšia / alebo naopak?-proste zapína, vypína, otáčky sa menia/a tak dookola. Prosím, reagujte. Vďaka.
_________________
Ford Fusion 1,4 59 kW Colorado Red 8/2009
Back to top
View user's profile Send private message
Palo_M3



Joined: 07 Dec 2008
Posts: 123
Location: Košice

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 10:21 pm    Post subject: Reply with quote

My mame manualnu klimu, ale ked zopne, ide stale pokial ju nevypnem, ziadne vypinanie/zapinanie kompresora, ani klapanie. Nerobi to ani Fiesta, co mame, ani ziaden z 3 Focusov, co som mal (sluzobne).
_________________
Ford Focus ST
Ford Mondeo MK4FL 2.0TDCi Titanium PowerShift
EX - Ford FUSION 1.4 16V FlairX EST Automat
EX - Ford Mondeo MK4FL 1.6 EcoBoost
EX - Ford FIESTA 1.4 TDCi ChampionX - OUT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 10:40 pm    Post subject: spínání klimi Reply with quote

Mám FF 1,4 od r.2007 a klima klape pořád a funguje a chladí. V záruce mi tam taktéž doplnili chladivo a spínání kompresoru při volnoběhu (otáčkách do 1500) přestalo. Při vyšších otáčkách spíná kompresor v intervalech a to podle venkovní teploty a hlavně podle rychlosti ventilátoru. Při těchto letních extra teplotách když jel ventilátor na plno tak kompresor jel pořád. Je možné že jsem spínání neslyšel z důvodu hluku větráku. Systém je podle mě podobný jak v ledničce. Jakmile se nachladí výparník na určitou teplotu tak kompresor vypne a po ohřátí zase zapne. Výparník musí mít vždy teplotu nad nulou asi + 6 st.C. a na výdechu do auta má vzduch cca 10 st.C Nemůže se na něm vytvořit námraza jako v lednici. Kondenzát musí nepřetržitě odtékat ven z auta.
Myslím, že problém je v nevhodně řešené elektromagnetické spojce kompresoru, která je hlučná stejně, jako klasická spojka u FF a to její cvakání, které taktéž nikdo nevyřešil a servis tvrdí že vše OK. Někdo má převodovku hlučnou, někdo ne a stejně to bude s kompresorem klimi. Asi kus od kusu je jinej.
Back to top
View user's profile Send private message
red fofu



Joined: 04 Nov 2009
Posts: 6
Location: ...tam pod Tatrami

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 8:06 pm    Post subject: Reply with quote

Rotteno
Založený: 24 február 2009
Príspevky: 15
Bydlisko: Košice
PríspevokZaslal: St júl 01, 2009 6:44 am Predmet: Odpovedať s citátom
No takže bol som s tou klepajúcov praskajúcov klímov v Szilcare zasa .... tak ma objednali ... dúfam že už konečne príjdu na to čo to robí a vymenia to ... Kua ved som to minule ukazal kamosovi automechanikovi a hned povedal ze to bude nejaky snimac, alebo porucha s kondenzatorom ... proste je jedno co, ale ze to tam nema byt v ziadnom pripade to klepanie ... Lenže to soudruzi v Szilcare asi nevedia ... tak som im to pre istotu povedal, že čo s tým asi bude .... aby sa náhodov nezopakovalo to čo minule, že mi len doplnia klímu .... Kua jak keby to z ich vrecka šlo ....
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ICQ

Rotteno
Založený: 24 február 2009
Príspevky: 15
Bydlisko: Košice
PríspevokZaslal: St júl 08, 2009 9:52 pm Predmet: Odpovedať s citátom
Dnes som tam s tou klímou bol zasa a podla nich je tam vadný nejaký zásobník na médium v klíme .... vraj tam bol pboblém s prietokom .... No ... nevjem prečo ale nejako sa mi to nepozdáva .... No uvidíme .. o týžden mi to idú premontovať ... ak to bude klepat dalej tak im tam auto rovno nechám a najbližšie tam už asi prídem aj s nejakým automechanikom nech im vysvetlí čo je tam za problém ....
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ICQ

Rotteno
Založený: 24 február 2009
Príspevky: 15
Bydlisko: Košice
PríspevokZaslal: Št júl 16, 2009 2:15 pm Predmet: Odpovedať s citátom
No tak dnes mi to premontovali a zistili že to nebude to čo si mysleli ... a objednali zasa niečo iné a zasa ma objednali ..... kua tak toto sú zatiaľ moje super zážitky s mojím novým Fordom Fusion a servisom Ford ..... Chodím tam ako na klavír .... Sku.veny system
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon


Neviete sa niekto skontaktovať s "Rotteno", ako to nakoniec dopadlo? To klapanie, spínanie a vypínanie mi tak nevadí, nie je to hlučné, naviac palo.789 tak funguje už tretí rok, ale najviac ma hnevá to večné cukanie autom.
_________________
Ford Fusion 1,4 59 kW Colorado Red 8/2009
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Wed Sep 08, 2010 8:22 pm    Post subject: Reply with quote

No auto mi při zapnuté klimě necuká, možná trošku ve městě při rychlosti 50 km na IV stupeň.
Back to top
View user's profile Send private message
Kamko13



Joined: 27 May 2011
Posts: 101
Location: Michalovce - okolie

PostPosted: Sun Aug 19, 2012 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mám ten istý problém. To cukanie počuť ale pokiaľ stojím pred autom, ale kolega v práci má FF len o mesiac starší a nerobí mu to. Tak neviem.
Skúsim niečo mrknúť u kolegov poliakov.
_________________
Ford Fusion 1,4 16v Duratec Comfort - Moondust
r.v. 2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
paya



Joined: 09 May 2010
Posts: 26
Location: Brno

PostPosted: Thu Jun 20, 2013 9:11 am    Post subject: Reply with quote

Trochu pozde ale prece Smile Mam stejny problem, Klimu uz jsem nejakou dobu nepouzival a letos na jare, kdyz jsem ji zkousel tak to zacalo cvakat. Jak uz bylo receno cca co 10s a zaznamnal jsem trochu vetsi odpor motoru pri jizde z kopce a zarazenou rychlosti bez plynu. Predtim to nedelalo. Co jsem si tak cetl, tak by to mohlo byt nepouzivanim klimy a nedostatecnym promazanim. Pristi tyden si zajdu doplnit a vycistit klimu vcetne oleje. Tak uvidime, jestli to prestane. Rozhodne dam ale vedet.
_________________
___________________
Ford Fusion 1,4 16v (80k), výbava Ebony, červená Tango, výroba 05/2009
Back to top
View user's profile Send private message
paya



Joined: 09 May 2010
Posts: 26
Location: Brno

PostPosted: Wed Jul 03, 2013 8:42 am    Post subject: Reply with quote

Takze v pondeli jsem byl na udrzbu klimy. Borec rikal, at to hned vypnu, ze to muze byt tim ze se ten kompresor prehriva a proto se tak casto vypina. Vymenil teda olej a plyn, mel jsem tam jen 100g a doplnil na 460g. Jak to skoncilo tak rikal ze mel malo oleje v nadobce tak ze to udela znova, Bez toho vakua nebo co to delalo jen vycecrpat olej a plyn a znova dat. Kdyz vycerpaval plyn, vlasntne 10 minut po tom plneni tak odcerpal uz jen 310g... kontorloval to UV lampou a nic nenasel. Nicmene cvakani prestalo. Sem tam se tam ale neco ozve. Mozna bych to mel jeste dat do Fordu at se na to juknou...
_________________
___________________
Ford Fusion 1,4 16v (80k), výbava Ebony, červená Tango, výroba 05/2009
Back to top
View user's profile Send private message
Zitkaobe



Joined: 18 Jul 2014
Posts: 2

PostPosted: Tue Apr 21, 2015 9:32 am    Post subject: Reply with quote

o klimatizáciu v aute je potrebné sa starať odporúčam si pozrieť http://domabyt.zariadim.sk/klimatizacie-v-automobile
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Tue Apr 21, 2015 4:04 pm    Post subject: Reply with quote

red fofu wrote:
...
Neviete sa niekto skontaktovať s "Rotteno", ako to nakoniec dopadlo? To klapanie, spínanie a vypínanie mi tak nevadí, nie je to hlučné, naviac palo.789 tak funguje už tretí rok, ale najviac ma hnevá to večné cukanie autom.

napisem mu email, ci sem pride ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group