Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vypadává cast elektroniky vozu

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bennett



Joined: 21 Aug 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Tue Aug 21, 2012 9:28 pm    Post subject: Vypadává cast elektroniky vozu Reply with quote

Zdravim, jsem tu novy a mam Fusion 1.4i r.v. 2007 a dneska se mi po chvili jízdy rozsvitila kontrolka airbagu. Posleze jsem ale zjistil, že jsou uplne mrtve blinkry, radio a klimatizace/ventilace. Vypnul jsem na zastavce motor a nastartoval znovu, problem zmizel, tak jsem pokracoval dal v jizde. Po 100 km se opet rozsvitil airbag a opet soucasne s tim vypadly vsechny blinkry, radio, klima, stredovej panel atd. Tentokrat ani opakovanej start nepomohl. Baterka je sice petileta, takze by mohla mit narok na vymenu, ale auto startovalo bez zavahani a naznaku vadnuti toceni starteru. Po několika kilometrech opet zacalo vsechno samo fungovat.
Jo jeste dodam, ze kdyz vypadla ta cast elektroinstalace, tak ostatní casti normalne fungovaly (sterace, svetla, posilovace, atd.). Na rizení dikybohu nemel ten vypadek zadnej vliv.
Netusite cim to muze byt??? Napadla me pojistkova skrin nebo nejaka kabelaz, protoze to vypada na nejakej studenak nebo co. Navenek ale nic spatnyho neni videt a kuna mi z auta nevybehla Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Wed Aug 22, 2012 5:52 am    Post subject: Reply with quote

Zaprvé příště buďte pečlivější při zakládání tématu. To co jste vyved se na slušném fóru trestá smrtí. Jinak drobná rada, možností je milion. U baterky na plusové svorce je na straně ke kabině šroubek a k němu přivedený modrý kablík s očkem. Zkontrolujte, zda je utažený. Pokud je volný a spoj nejistý, dělá elektrika strašlivé věci, včetně vypnutí motoru v plné rychlosti. Kam vede a k čemu slouží nemám tušení.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
Bennett



Joined: 21 Aug 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Thu Aug 30, 2012 11:41 pm    Post subject: Reply with quote

Omlouvám se, jestli jsem něco špatného provedl, ale předtím než jsem téma založil, tak jsem prolistoval vše, co se týká elektroniky a nenašel obdobný problém. Proto jsem si dovolil založit nové téma.
Co se týká samotného problému, tak všechny kabely k baterce jsou dotažené, žádný viditelně plandající kabel. To jsem kontroloval jako první.
Mezitím jsem zjistil, že se problém týká jen elektroniky palubní desky. Např. ty blinkry ve skutečnosti fungují (zjištěno obdobně jako ve filmu Vrchní prchni Very Happy) , jen nic jejich funkčnost nesignalizuje na palubní desce.
Palubní deska ale není úplně mrtvá, některé kontrolky signalizují stav korektně (např. světla), některé jsou mrtvé (blinkry).
Stav nefunkčnosti se cca jednou za den střídá se 100% funkčností, což mě vede k názoru, že vniká občas někde nějaký studeňák.
Proto rozebrána palubní deska a přepájeny konektory k desce plošných spojů, které byly podezřelé. Bohužel bez úspěchu...
Momentálně je auto v servisu, tak se uvidí, kde je problém...

PS: jestli je tu tohle téma špatně, nechť ho moderátor klidně smaže...
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Fri Aug 31, 2012 6:13 am    Post subject: Reply with quote

Bylo to tu několikrát stejné, ale admin to už upravil. Možná to není vaše vina.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
Bennett



Joined: 21 Aug 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Fri Aug 31, 2012 7:18 am    Post subject: Reply with quote

Aha, tak už to chápu... To byl výsledek polofunkčního fóra. Při odeslání příspěvku, který obsahoval nějakou diakritiku (obvykle celkem normální), mi server pokaždé vrátil chybu insertu do databáze
"Could not insert new word matches
DEBUG MODE
SQL Error : 1271 Illegal mix of collations for operation ' IN '".

Proto jsem mylně předpokládal, že se nic neuložilo a odstranoval znaky s diakritikou, dokud se chyba nepřestala při odeslání zobrazovat. Za duplicitní příspěvky se tedy omlouvám, ale pravá příčina byla jinde...
Back to top
View user's profile Send private message
Bennett



Joined: 21 Aug 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Tue Sep 18, 2012 9:57 am    Post subject: Vyřešení problému Reply with quote

Tak fusion je opět v pořádku. Hlavní podezřelý byl modul GEM, ale ten byl v pořádku. Vadná byla nakonec přístrojová deska, což se bohužel řešilo výměnou. Tipuju, že byl problém někde v desce plošných spojů, protože se to týkalo vícera přístrojů a kabely k desce byly bez problémů. Takže to stálo celkem ranec, za kterej bych měl vyměněný třeba všechna ložiska na svýho bavoráka i s prací Sad .
Teď už bych to asi řešil u nějaké firmy, co se zabývá opravami přístrojových desek, ale že je problém právě v té desce, jsem předtím nevěděl.
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat May 09, 2015 9:46 am    Post subject: Re: Vyřešení problému Reply with quote

Bennett wrote:
Tak fusion je opět v pořádku. Hlavní podezřelý byl modul GEM, ale ten byl v pořádku. Vadná byla nakonec přístrojová deska, což se bohužel řešilo výměnou. Tipuju, že byl problém někde v desce plošných spojů, protože se to týkalo vícera přístrojů a kabely k desce byly bez problémů. Takže to stálo celkem ranec, za kterej bych měl vyměněný třeba všechna ložiska na svýho bavoráka i s prací Sad .
Teď už bych to asi řešil u nějaké firmy, co se zabývá opravami přístrojových desek, ale že je problém právě v té desce, jsem předtím nevěděl.

Mam podozrenie na modul GEM tiež. Lava smerovka blika ako diva, tempom asi 2 až 3x rychlejšie ako normalne (prava smerovka je v poriadku). Mam aj knihu Jak na to, ale neviem, kde sa ten modol GEM nachádza.
Palubna doska mi oznamuje závadu, potom sa hlaška vypne. Nemali s tým niekto podobné problemy?

_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat May 09, 2015 4:14 pm    Post subject: Reply with quote

Tak vyriešene. Bola vypalena žiarovka v smerovke (21W) Very Happy
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Jun 12, 2015 9:11 pm    Post subject: Reply with quote

Ted jak jsi to napsal, tak jsem si uvědomil, že tohle bylo i v autoškole - bliká-li rychleji směrovka, značí to špatnou žárovku Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Jun 12, 2015 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

A hlavně když ti to i napíše palubní počítač Wink
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group