Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ABS
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sun Feb 24, 2013 2:53 pm    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
Mě ty brzdy u fofína vyhovujou,dá se podle mě lépe dávkovat ten brzdnej účinek,když to teda srovnám s roomstrem,fabiaII tam se jen tak otřeš o pedál a posádka má hlavy až na předním skle Laughing Laughing

Naprosto souhlasím-u koncernu WV jsou brzdy mnohem citlivější,u služební Octávky mám strach brzdit jak jsem zvyklý z Fusionu - je to o zvyku-mě osobně vyhovují brzdy s delší drahou sešlápnutí -jako je to u Fusionu-
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Feb 24, 2013 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

To není jenom u koncernu VW. I u jiných Ford jsou brzdy mnohem citlivější. Třeba Fiesta, co máme, tak má mnohem citlivější brzdy s rychlejším a razantnějším účinkem než má Fusion. Ale vše je to jenom o zvyku. Spíš je to ale tim, že je tam možná lepší posilovač a ten pedál jde sešlápnout hodně z lehka než ve Fusionu.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Mon Feb 25, 2013 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem si oddychnul, že není chyba na mé straně. Již při lonské garančce jsem měl na soupisu, že auto pocitově hůř brzdí – po kontrole jsem byl ujištěn, že vše je v pořádku.
Ten pocit se mi bohužel pokaždé vrací, když mi manželka půjčí našeho starého Megane ( r.v. 1998) a já při prvním zabrzdění děkuji bohu, že jsem se připoutal. To nejsou brzdy, to je francouzský masakr a ABS rachotí i v létě za naprostého sucha. Twisted Evil
Po každém tomto zážitku, si otestuji na prázdné silnici FoFu, rozjedu na 100 km/h neutrál a plnou silou na brzdy …a nic, stojím vší silou na brzdovém pedálu a …NIC sice to zpomaluje , ale nějaké přetížení, nikde. Před týdnem jsem měl zase depresi z brzd ( ANO jel jsem opět s Mégane), tak jsem si říkal, že bych Tě neprobudil. Question Někde mám ve své RAMce informaci, že občas je nutné brzdové destičky „opálit“, prostě dát tomu trochu více zabrat, tak jsem provedl sérií prudkých zastavení ze 120km/h a najednou se to trošku začalo podobat brzdění. Na druhý den jsem ráno při jízdě do práce zapomněl na to moje „opalování desek“ a první brzdění mne velice překvapilo svou razantností, které zatím funguje do dnešního dne.
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
tojeha2



Joined: 07 May 2013
Posts: 1
Location: Havířov

PostPosted: Tue May 07, 2013 8:47 am    Post subject: Reply with quote

Dobrý den,
vlastním Ford Fusion 2002, 1.6 Duratec 16V, které má ABS. Začala svítit kontrolka poruchy ABS. Zjištěním na diagnostice bylo nefunkční čidlo ABS na předním kole strana u spolujezdce. Zajímalo by mne co vše může být příčinou svítící kontrolky chyby ABS? Diagnostika nebyla schopna určit zda je to v regulátoru, kabeláži, čidlu nebo nečistota v ozubeném kolu v náboji. Jinak když se rozjedu ABS jednou svítí , jednou nesvítí, ale jak začne ABS načítat(snímat), tak tam asi nějaký problém bude, protože když sešlápnu brzdu tak to po začátku jízdy v ABS zachrastí(už se mi stalo že stuhl i brzdový pedál, ale jen při rozjezdu po nastartování). V průběhu jízdy pak jednou kontrolka ABS svítí, jednou nesvítí je to zmatené, spíše svítí a ABS vypadá že je vyřazené. Měl jsem vytáhnuté pojistky , jen co to udělá a pak začala svítit i kontrolka poruchy motoru. Bohužel zatím jsem nezjistil kde začít hledat chybu zda v Hydraulickém regulátoru s el.řídící jednotkou(ECU), v snímači kola, v ozubení co je v náboji, nebo kabeláži . Dále pokud se vám stalo a máte zkušenost zda se vyskytují poruchy v hydraulických elektromagnetických ventilech, elektrickém vratném čerpadle(součást regulátoru ABS)? Děkuji za radu Tomáš
Back to top
View user's profile Send private message
rajos



Joined: 22 Oct 2014
Posts: 25
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Oct 07, 2015 12:47 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
To není jenom u koncernu VW. I u jiných Ford jsou brzdy mnohem citlivější. Třeba Fiesta, co máme, tak má mnohem citlivější brzdy s rychlejším a razantnějším účinkem než má Fusion. Ale vše je to jenom o zvyku. Spíš je to ale tim, že je tam možná lepší posilovač a ten pedál jde sešlápnout hodně z lehka než ve Fusionu.


presne ako vravis, ja mam s tym skusenost u Fiesty
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group