Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nevypína ventilátor chladenia

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Wed Mar 08, 2017 5:18 pm    Post subject: Nevypína ventilátor chladenia Reply with quote

Ahojte, mali ste niekto problém s tým, že vám nevypol ventilátor chladenia? Mne sa to stalo včera, ventilátor bežal po vypnutí motora na plné otáčky až kým mi úplne nevybil batériu. Motor nebol prehriaty a nemám automatickú klimatizáciu. Neviete kde je problém? "Meniči" vo forde mi poradili vymeniť celú saharu (533,- eur + montáž).
Dočasne som to vyriešil tak, že som ventilátor odpojil nakoľko sú vonkajšie teploty ešte nízke.
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Wed Mar 08, 2017 5:49 pm    Post subject: Reply with quote

Mě se tohle stalo hned první léto co jsem fufíka koupil-přijel jsem do garáže a zapla se sahara normálně jsem chcípnul motor a větrák běžel dále, tak jsem to sledoval a po cca.5minutách stále-po 10minnutách jsem taky uvažoval že odpojím větrák ale pak mě napadlo že nastartuju,tak jsem nastartoval a po asi 10-15 vteřinách sám vypnul,tak od tý doby si pamatuji že když se zapne větrák tak auto nechcípat a počkat až se vypne sám a pak ho teprve chcípnout funguje mi to doposud bez problému.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Mar 08, 2017 10:50 pm    Post subject: Reply with quote

to sú šialene ceny, skus niekde popozerat fora, aj nefordacke v čom može byť problem
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Thu Mar 09, 2017 5:45 pm    Post subject: Reply with quote

Žádný problém,připoj ventilátor pokud se hned rozběhne nastartuj a nech běžet motor a určitě do minuty se větrák vypne sám a na příště si pamatovat že pokud se ti zapne větrák tak nevypínat motor dokud se větrák sám nevypne,myslím že to je tím když auto chcípneš s rozběhnutým větrákem tak se přeruší napájení toho spínacího termočidla ale do větráku ten proud jde stále.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Fri Mar 10, 2017 6:45 pm    Post subject: Reply with quote

To SEKYC:
Díky za docela dobrý návod, ale mne zatím nic takového nepostihlo. Smile
Ale nechápu to popisované zapínání ventilátoru. Shocked
Pokud v parném létě nezapnu klimu, nikdy jsem ani při popojíždění v koloně v rozpáleném městě nezažil, že by se mi ventilátor na FoFíkovi zapnul. Mám ho od 10/2009, jednou jsme to tady někde na fóru probírali. Jako odpověď jsem od dalších a starších majitelů dostal vysvětlení, že Fusion a lépe původní motor Zetek má velmi dobře udělané chlazení, takže ventilátor v podstatě člověk neuslyší. Máme v rodině Fusiony dva, u syna je ta samá zkušenost.
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Fri Mar 10, 2017 8:53 pm    Post subject: Reply with quote

Tak je to divný že v březnu se mu sepnul větrák,já jsem mu jen popsal jak jsem to měl já ale to bylo v srpnu a skoro 40 stupnů tepla po hodině jízdy na dálnici cca140km/h, co se týká toho spínání tak stačí vyjet na D1 nebo D3,D4 v létě chytnout pořádnou kolonu tak hodinku popojížka na parným slunci a neboj větrák několikrát uslyšíš Laughing ,to nechci ale říkat že fofu nějak hůř chladí to nééé.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
ado



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 37
Location: Trnava

PostPosted: Wed Mar 15, 2017 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

Problém vyriešený: na chybe bolo relé ventilátora chladenia (diagnostika vo forde 35,- eur), cena relé vo forde 50,24 eur (ja som kúpil použitý za 5,- eur - www.forddiely.sk) Laughing

Fotka toho nezbedníka:
http://imgWorld.cz/59772XjnXf.jpg
_________________
TT - 1.6 TDCi X-Plus Ocean Blue
Back to top
View user's profile Send private message
rajos



Joined: 22 Oct 2014
Posts: 25
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Mar 20, 2017 10:20 am    Post subject: Reply with quote

rele nove veru je o dost drahsie ako pouzite. Si to super vyspekuloval Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group