Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Oranžová kontrolka převodovky

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
janak



Joined: 26 Jan 2014
Posts: 16777213

PostPosted: Sun Mar 15, 2015 7:00 pm    Post subject: Oranžová kontrolka převodovky Reply with quote

Zdravím všechny.
Minulou sobotu se mi stala nemilá věc. Jel jsem ve svém Fusionu a když jsem špatně odbočil, chtěl jsem se otočit a tak jsem zajel na polní cestu, zastavil a dal zpátečku, ale při přidání plynu se to nerozjelo, jen zvuk jako by tam zůstal neutrál. Jen upřesním, že mám převodovku Durashift EST, což je robotická manuální převodovka, tedy jakoby elektronický automat v kombinaci s manuálním řazením. Zkusil jsem vypnout motor, jako že se to třeba vzpamatuje, ale místo toho se rozblikala jen oranžová kontrolka ozubené kolo s vykřičníkem, dle manuálu kontrolka převodovky, je to tato:
[img]http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=214264412115[/img]
a startér ani ťuk, žádná snaha nastartovat. Musel jsem si zavolat odtah.
Druhý den jsem to zkusil nastartovat, ale zase nic. Odpoledne pak přijel jeden známý, zkusil to a ono to šlo, kontrolka žádná. Kousek jsem to projeli a pak zaparkovali. Večer jsem to zas zkusil a zase ta kontrolka, neblikala, ale svítila a žádné nastartování. Občas když to zkusím, někdy jen svítí, jindy zas bliká, nezhasne, startovat nejde.
Koukal na to jeden místní automechanik, zkontroloval co se dalo a říkal, že mechanické poškození to není, prý něco elektro.
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Vím že více prozradí diagnostika, ale na to teprve chystám. Jen mě zajímá, jestli někdo neměl něco podobného a případně co to nakonec bylo?
Díky všem zkušenějším, J.
Back to top
View user's profile Send private message
zuzula888



Joined: 10 Mar 2017
Posts: 1

PostPosted: Fri Mar 10, 2017 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, čítam fóra na Internete ohľadom autá Ford Fusion, viem že je to už dva roky staré, ale kúpila som toto auto. Normálne som na ňom prešla 70km a večer ako som ho išla naštartovať tak mi presne ukázalo to ozubené koliecko s výkričníkom a ani za svet ho celý deň naštartovať. Prosím ak ste vy prišli na príčinu môžte mi prosím odpísať a poradiť čo to môže byť a koľko vyšla oprava, že či sa mi vlastne oplatí auto prepisovať alebo ho mám vrátiť majiteľovi. Ďakujem za odpoveď.
Back to top
View user's profile Send private message
rajos



Joined: 22 Oct 2014
Posts: 25
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Mar 20, 2017 10:19 am    Post subject: Reply with quote

neskusala si si guglit, co to znamena, ta vystraha?
Back to top
View user's profile Send private message
janak



Joined: 26 Jan 2014
Posts: 16777213

PostPosted: Mon Mar 20, 2017 5:10 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem si říkal, že tady vlastně dlužím upřesnění, v čem byl nakonec můj problém, který je vyřešený.....
Já měl problém v tom, že právě v té "řadící jednotce", v níž je elektromotorek, byly vypálené uhlíky. V servisu Fordu mi samozřejmě řekli, že jedině vyměnit celý díl, což je u nich cena 25.000,- Kč + práce 3.000,- Kč. Já to ale dal jednomu šikovnému automechanikovi, který zjistil ty uhlíky (ve Fordu zjistili jen závadu té jednotky), takže koupil nové, co se normálně používají do startérů, takové s příměsí mědi, upiloval je do správné velikosti a vsadil je tam a auto jezdí od té doby jako nové. Bez závady, vše v pohodě.
Takže oproti nabídce servisu Ford mi to nakonec vyšlo na 500,- Kč (50,- Kč uhlíky + 450,- Kč si vzal za práci). Ta cena za práci byla minimální, byl to člověk přes jednoho mého známého.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group