Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

nejde sa rozbehnut 1.4 tdci

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cucostrop



Joined: 15 Jan 2012
Posts: 7

PostPosted: Mon Nov 24, 2014 6:50 am    Post subject: nejde sa rozbehnut 1.4 tdci Reply with quote

nazdar chlapi , vedel by niekto poradiť ? mám fusion 1.4 tdci 2006 , a zrazu mi za jazdy strašne zlenivel. po parkovaní som sa nemohol už ani pohnúť. strašne lenivý , ale za jazdy sa to unormálnilo, vravím si bordel v nafte. na druhý deň chytil akoby na 2 valce a potom už nechcel chytiť. vymenil som palivový filer no nepomohlo. bol na diagnostike a tá písala že katalizátor a ešte nejaké veci. mechanik povedal že to budú plastové hadičky aj s tým cucákom nafty. (mám aj vzduch v nafte). ďalší mechanik ma presviedča že to bude eger. no filter bola tá najlacnejšia možnosť. ale čo teraz ? mám aj dieru vo výfuku pod šoférom, nemohlo tie problémy spôsobiť to ? auto teraz naštartujem ale nechce sa rozbehnúť. pedál na podlau a otáčky len 1500. po dlhom držaní vybehnú , pustím plyn a stlačím a zas to isté. vie mi niekto poradiť ? vďaka.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Nov 24, 2014 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

No řekl bych, že to souvisí s tím výfukem. Kromě díry bude vnitřek (tlumič apod.) asi na hadry a ještě ucpaný.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
cucostrop



Joined: 15 Jan 2012
Posts: 7

PostPosted: Mon Nov 24, 2014 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

dnes som ťahal naftu tým cucátkom a šiel chvílu vzduch a potom už bolo dobre, ale aj tak som neprestal ťahať a za chvílu zas vzduch, a takto dookola . takže niekde naťahuje vzduch do trubičiek. ale kde ? možno už bude aj čerpadlo KO. Sad som už z toho auta zúfalí
Back to top
View user's profile Send private message
cucostrop



Joined: 15 Jan 2012
Posts: 7

PostPosted: Fri Dec 05, 2014 6:26 pm    Post subject: Reply with quote

takže rozsypaný EGEr
Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Sat Dec 16, 2017 11:37 pm    Post subject: jo jo EGR Reply with quote

jak popisuješ, nejde nastartovat a když naskočí, tak zase nedostaneš do otáček. Je to nedovřený EGR. To se mi zrovna stalo. Odpojil jsem konektor na EGR, nastartoval, podařilo se protúrovat, EGR se zavřel a je to dobrý. Sice svítí kontrolka motoru, ale auto jede normálně a v pohodě. Spotřeba stejná, možná dokonce ani nečoudí., Tak na co to tam sakra je. Uklidím garáž, zatopím a snad se mi to povede rozebrat a vyčistit. Je to fakt hodně dobře zastrčený.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group