Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

1,4i benzin + LPG. Divny chod na benzin

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Warcz



Joined: 30 Oct 2015
Posts: 4

PostPosted: Fri Oct 30, 2015 9:48 am    Post subject: 1,4i benzin + LPG. Divny chod na benzin Reply with quote

Dobrý den,
Dočetl jsem se tady, že spousta lidi řeší problémy s motorem 1,4i. Motor fungoval dobře, ale najednou začal zlobit na benzin. Na plyn funguje dobře. Vyměnil se jeden střik, ale pomohlo to z části. Svíčky moc nepomohli. Je to opravdu tak častá závada, že na tom autě odejdou všechny vstřiky ? Dáváte tam original, nebo nějaké "polské" nebo druhovýroby ? Když ty original jsou takové šumty tak bych tam dal i "neorigo" Diky za poznatky.
Back to top
View user's profile Send private message
Warcz



Joined: 30 Oct 2015
Posts: 4

PostPosted: Fri Oct 30, 2015 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

Ještě par postřehu:

Diagnostika hlásí: P0303 Code - Cylinder #3 Misfire
- Vyměněny svíčky ale moc to nepomohlo
- Když jsem načítal data z diagnostiky tak jediny udaj který se lišil při jizdě na LPG proti Benzinu je "STFT" nicméně nevím jestli je to normální stav na plynu, nebo teď chybový. Obecně to ma na plynu vetší výkon, takže když dam vlnoběžné otáčky, přepnu na plyn tak otáčky jsou nahoru. Když přepnu na benzin tak otáčky padají.
Back to top
View user's profile Send private message
Warcz



Joined: 30 Oct 2015
Posts: 4

PostPosted: Sat Oct 31, 2015 10:31 am    Post subject: Reply with quote

Ještě data z diagnostiky a srovnání Plyn a Benzin. Podle mě když to jede na benzin tak se motor přepne do nějakeho nouzoveho režimu a omezi výkon:

http://ulozto.cz/xmjnQTBz/auto-xlsx

Projevuje se to tak, že máte plyn na podlaze, zátěž motoru 100%, ale vubec to nezrychluje i když máte 3000 otáček a motor jeden "normálně". Při tom bliká kontrolka motoru
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 01, 2015 10:37 am    Post subject: Reply with quote

Co kvalita paliva (benzínu). Jak dlouho je v autě, když jezdíš na LPG?
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Warcz



Joined: 30 Oct 2015
Posts: 4

PostPosted: Sun Nov 01, 2015 3:50 pm    Post subject: Reply with quote

To mě napadlo taky. Bral jsem jednou v ČR, teď na Slovensku na Shellu. Snažil jsem se teď jezdit více na benzín, ale nepomáhá to. Vypadá to že odešli všechny vstřiky Surprised( Jenom mě zajímalo jestli neřešil někdo něco podobného.
Back to top
View user's profile Send private message
trefegd



Joined: 15 Jul 2016
Posts: 1

PostPosted: Fri Jul 15, 2016 9:01 pm    Post subject: Reply with quote

Mám teď podobný problém. Na LPG super, na benzín se auto "třepe". Zarezlé dva vstřiky. Jeden dává 30%, druhý 10%. Budou mi je měnit. Zkoušeli čistit přívod, ale je to vstřikama. Auto je 5 let staré, na LPG jezdím 3 roky. Výhradně na LPG, benzín téměř nezapínám, nádrž benzínu vyjedu tak za rok.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Jul 16, 2016 7:37 pm    Post subject: Reply with quote

No to bude možná taky tim benzínem. Jestli vezmeš jednou za rok plnou a máš to v autě celej rok, tak to neni moc dobrý. Ten benzín ti pak zvodnatí.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Slobodoslav



Joined: 10 Apr 2010
Posts: 8

PostPosted: Thu May 03, 2018 11:32 pm    Post subject: Reply with quote

Mne sa asi 2 roky dozadu stalo to isté s LPG. Jeden benzínový vstrekovač sa "zasušil" a auto na benzín "cukalo". Stalo sa mi to po dovolenke, kedy som spravil asi 1000 km na LPG a nechal auto pár dní stáť.

Benzín som dovtedy používal iba pri štarte. Odvtedy to robím tak, že po každej dlhšej jazde trocha "prepláchnem" aj benzínové vstrekovače. Jednoducho na konci jazdy manuálne prepnem na benzín. Väčšinou až pred garážou. Len na vyčistenie vstrekovačov benzínom - cieľom je nemíňať benzín zbytočne. Odvtedy mám so vstrekovačmi pokoj.
_________________
Podporujem petíciu za lepšie Slovensko,
www.peticiazalepsieslovensko.sk
(FoFu 1.4 Duratec r.v. 2009, LPG GasTech, Flashlube)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group