Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ford Fusion - Gombík na kufor

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Frederik



Joined: 13 Jun 2017
Posts: 0

PostPosted: Tue Jun 13, 2017 7:01 pm    Post subject: Ford Fusion - Gombík na kufor Reply with quote

Dobrý deň, mám problém na Forde Fusion s otváraním kufra z palubnej dosky s gombíkom. Gombík raz funguje a raz nefunguje. Raz za čas mi cvaknú zámky bliknú mi smerovky a v tej chvíli sa dá otvoriť kufor z palubnej dosky. S centrálnym kľúčom otvorím bez problémov kufor. Nevie niekto poradiť v čom je problém? ďakujem.
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Sat Mar 03, 2018 12:22 pm    Post subject: Reply with quote

Je to na výměnu spínače v levých předních dveřích. Cca 3 500 korun. Také mám měněný.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jeff



Joined: 17 Oct 2007
Posts: 80
Location: Praha

PostPosted: Wed Mar 07, 2018 7:55 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud zbytek, tedy dveře zámky fungují dobře, pak stačí udělat nové vedení bokem. Práce na 2 h, cena 50,- za 2 konektory, 2 m kabelu a 12V minispínač.
_________________
Fusion 1,4i 16 V, Ambiente, Deep Navy, 9/2006
Back to top
View user's profile Send private message
hutoo



Joined: 20 Sep 2018
Posts: 2

PostPosted: Fri Sep 21, 2018 7:58 am    Post subject: spinac v soferovych dverach? Reply with quote

zdravim, mam rovnaky problem ako zakladatel prispevku, tiez mi nejde otvorit kufor tlacitkom na palubovke. Klucikom s dialkovym funguje. Nejde len to tlacitko... Aky spinac by to mal byt?

Moze to mat vplyv aj na centralne zamykanie ako take? Dost casto sa mi stava, ze mi signalizuje otvorene soferove dvere, niekedy ich zamknem az po 10x zatvoreni a otvoreni.
Back to top
View user's profile Send private message
jeff



Joined: 17 Oct 2007
Posts: 80
Location: Praha

PostPosted: Sun Sep 23, 2018 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

No to bude vadný mikrospínač ve dveřích, měl jsem tak stejné. Mám ale všude zámky, tak jsem ty konektory ve dveřích odpojil, teď vše zamykám jen klíčem. Proto mi nešel ten kufrový spínač. Jinak spínač asi jakýkoliv na 12V, velký proud v tom snad není, mám to tak už léta. Našel jsem ve svazku nad zadním blatníkem, který drát to je a propojil jsem to s + od zásuvky zapalovače, ta je stále živá. Košér řešení to není, ale funguje to.
_________________
Fusion 1,4i 16 V, Ambiente, Deep Navy, 9/2006
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Fri Oct 05, 2018 7:23 pm    Post subject: Re: Ford Fusion - Gombík na kufor Reply with quote

Frederik wrote:
Dobrý deň, mám problém na Forde Fusion s otváraním kufra z palubnej dosky s gombíkom. Gombík raz funguje a raz nefunguje. Raz za čas mi cvaknú zámky bliknú mi smerovky a v tej chvíli sa dá otvoriť kufor z palubnej dosky. S centrálnym kľúčom otvorím bez problémov kufor. Nevie niekto poradiť v čom je problém? ďakujem.


Takže stejný problém - už jsem psal jinde, tohoto vlákna jsem si prvně nevšiml.
Jóóó elektrika elektrika - všechny známé závady se objevují v postupném sledu:
- odejde motorek 5 dveří
- občasné problikávání směrovek během jízdy
-samovolné činnosti - občasný blik směrovek a obrysových světel a ten zvláštní zvuk zámků, jako při otevření zamčeného auta dálkou
- nezamknutí celého auta, když se zamkne mechanicky klíčem
- občas svítí kontrolka otevřených dveří, i když jsou dveře zavřené (musím důrazněji zavřít (levé zadní dveře)

vše se projevuje nahodile, po čase se závada na čas ztratí...

co bude ta elektrika dělat za 5 let? zatím se toho nechci zbavovat, jiné závady to nemá.
dyť to má 106 000 km... ještě jsem ani brzdové destičky neměnil...
nebo hraje roli věk? 10 let staré auto...hmm
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group