Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Aký model kúpiť ?

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
marabu



Joined: 12 Oct 2007
Posts: 0

PostPosted: Sat Oct 13, 2007 7:35 pm    Post subject: Aký model kúpiť ? Reply with quote

Mám takú dilemu. Rozhodujem sa medzi Fusionom 1,4 16V ( 400 000 Sk), Fusionom 1,4 TDCi ( 440 000 Sk ) a Focusom ( 440 000 Sk ).
Veľmi ma láka ten turbodiesel, ale neviem, či je pre mna vhodný. Ročne najazdím len cca 12 000 km, hlavne krátke trate po meste ( 2-3 km ) s prestávkami, občas do roboty 15 km, zriedka dlhé trate. Časté štarty, večne studený motor - nebude ten motor príliš dostávať na bendžo ? Vzpočítal som, že zvýšené náklady na diesel by sa mi vrátili na palive za cca 5 rokov = dľžka lízingu, čo by mi vyhovovalo.Tiež sa obávam, že to nebude skoro nikdy kúriť kvôli krátkym tratiam.
Už som sa previezol na Fieste 1,4 TDCi ( Fusion nemali ) a Fusione 1,4 16V. Ten diesel sa mi celkom páčil, zdalo sa mi, že pri 80 - 100 km/h ťahal lepšie ako benzín. Veľmi ma láka tá spotreba.
No a ďalšia varianta je Focus - ten chce manželka. Mne sa do mesta zdá vhodnejší Fusion a 58 kW motor sa mi zdá pre Focus málo. Ale Focus je Focus.
Navyše som počul, že Fusion sa má na jar 2008 prestať vyrábať - má ho nahradiť B-max a neviem, či je rozumné kupovať výbehový model. B-max ale bude asi drahý.
Takže rozhodovanie je to ťažké a preto by som si rád vypočul názory skúsených užívateľov. Ďakujem.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group