Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nezavisle kurenie +/-

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Stinpy



Joined: 19 Jun 2007
Posts: 70
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Nov 06, 2007 11:16 am    Post subject: Nezavisle kurenie +/- Reply with quote

Pekne zdravim, chcel by som sa spytat, ze ci mate niekto namontovane nezavisle kurenie...resp. aky mate na to nazor. Nemalo by to byt sikovne zariadenie, hlavne ked ide o predhriatie motora? Hlavne ked mam diesel, tak by mu to isto asi neuskodilo...Len tak som si spomenul na takuto moznost, tak teda sem s vasimi nazormi.....co som zatial videl, tak sa to pohybuje asi v cenach od cca 30 tisic aj s montazou....nie je to malo veru:-)
_________________
1.4 TDCi FoFu X-Plus -tango - 2007
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Nov 06, 2007 12:15 pm    Post subject: Reply with quote

kedysi som v mraziacej komore skusal Eberspaecher - vodne nezavisle kurenie na naftovom motore Lombardini. dnes robi kurenia - aj eberspeacher, defa, ... - napriklad Molpir tusim. Cena pre vodne je ako si povedal, vysoka, ale ak ti auto stoji v tajge cez noc pri -40 tak je to neocenitelne. Smile ma to dialkove ovladania, casovace, somariny... za penize v praze dum, ze.
mozno treba skusit elektricke - jednoduchsie zabudovanie ak si blizko zastrcke...
teraz som pozeral na ich stranku a robia pre fiestu 1.4, tak sa treba opytat ci aj iny motor a fusion a za kolko.
Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Stinpy



Joined: 19 Jun 2007
Posts: 70
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Nov 06, 2007 3:14 pm    Post subject: Reply with quote

no ja som sa skor tu pytal zo zvedavosti, pretoze momentalne by to bol pre mna prehnany luxus, su aj potrebnejsie veci...len som bol zvedavy, ze vlastne pri akych teplotach nizkych sa da povedat, ze by sa to oplatilo...napriklad, ked je v BA pocas zimy 0 stupnov....hodi sa to uz, alebo je to skor urcene pre nizsie teploty...specialne ma to zaujima pri dieslovych motoroch...kedze su take komplikovanejsie, ci nachylnejsie....Vykurovanie interieru pred nastupenim by ma ani tak netrapilo, obleciem sa teplo Laughing ...ale skor mi zalezi na motore a nerad by som sa k nemu spraval nesetrne Cool
_________________
1.4 TDCi FoFu X-Plus -tango - 2007
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Nov 06, 2007 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

masina ma povinnost podla akejsi normy startovat bez pomocnych zariadeni do teploty -15 celzia.

robil som take skusky pre traktory v mraziacej komore, musi byt pri tom este akumulator vybity na tusim 75 percent, teda, pokym mas auto v poriadku, je ti v Blave akekolvek pomocne zariadenie na nic.
Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Wed Nov 07, 2007 4:53 pm    Post subject: Reply with quote

V služobnom aute (Landrover defender 2,5 td5 - negarážovaný) mám namontované webasto. Bez webasta sa motor (po nočnej teplote -10°C) zohreje po cca 15 km jazdy + pokiaľ sa vyhreje strohý interiér tak to trvá aj 1/2 hod. S webastom - ráno o 5-tej pri -10°C a viac som rád že to tam je. Nastavím automatické zapnutie cca 1/2 hodinu pred odchodom z domu a nastupujem do príjemne zohriatého auta. Ale motor to nevyhrieva - to by bolo zbytočné plytvanie naftou na vyhrievanie motora. Motor štartuje pri -20°C v pohode. Podľa mna do Fusiona by to nebolo zlé, pokiaľ máš zvyšných cca 30tis, negarážuješ auto a bývaš v chladnejšej časti Slovenska.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group