Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Strešný nosič - konkretne
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Nov 29, 2007 7:48 pm    Post subject: Strešný nosič - konkretne Reply with quote

Mate niekto stresny nosic na Fusione? Riesite tu vo viacerych temach ci dat ci nedat ale ani na fotkach som nevidel a ani konkretny typ som zatial nevidel. Pls dajte sem linky na modely, ktore mate. Najlepsie by bolo dat aj detail ako je to na streche prichytene. Hladam taky, na ktory dam v zime lyze a v lete bicykle.
Ma niekto kolajnicky (lyziny) na streche?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Nov 29, 2007 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

No aby som nebol, ze zacinam temu len tak tak som aj hladal.
http://nosice.com Tuto maju aj lyziny ale vrtat do strechy.... Evil or Very Mad
Tak dajte odporucania.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Nov 29, 2007 8:06 pm    Post subject: Re: Strešný nosič - konkretne Reply with quote

MajoV wrote:
Mate niekto stresny nosic na Fusione? Riesite tu vo viacerych temach ci dat ci nedat ale ani na fotkach som nevidel a ani konkretny typ som zatial nevidel. Pls dajte sem linky na modely, ktore mate. Najlepsie by bolo dat aj detail ako je to na streche prichytene. Hladam taky, na ktory dam v zime lyze a v lete bicykle.
Ma niekto kolajnicky (lyziny) na streche?

no, naozaj sme o tom pisali ... nevidel si na fotkach? ja som pisal, ze som ho kupil, aj kde a kolko stal.
Ved aj medzi fotkami nasich fusionov ho mam odfoteny s nosicom a celkom nosic vidno, pozri napriklad sem: http://fusion.fordclubs.org/nase/dulius2.html
Takze zhrniem: original stresny nosic Ford. Kupeny vo Ford predajni. Cena 5300 Sk

+ kupil som si v tescu na to nosic na lyze, stal nejako 300 Sk na 4 pary lyzi, zatial nepouzity ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Nov 29, 2007 8:40 pm    Post subject: Reply with quote

No hladal som to kde to je na fore? Asi je to v nejakej casti, z ktorej nazvu to nevyplyva. Pozeram, ze mas tu drahsiu moznost uchytenia. Je to dost pevne? Neposkodi sa tym nic na aute?
Zaujimalo by ma hlavne ci ten druhy system uchytenia (nad dvere)
http://www.vltava2000.cz/shops/6328/images-goods/2031.jpg
neposkodi lak.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Fri Nov 30, 2007 8:09 am    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
No hladal som to kde to je na fore? Asi je to v nejakej casti, z ktorej nazvu to nevyplyva. Pozeram, ze mas tu drahsiu moznost uchytenia. Je to dost pevne? Neposkodi sa tym nic na aute?
Zaujimalo by ma hlavne ci ten druhy system uchytenia (nad dvere)
http://www.vltava2000.cz/shops/6328/images-goods/2031.jpg
neposkodi lak.

myslim, ze je to dost pevne, je tam dost silna sruba, ktorou to pripevnis o strechu. Nemas tam co poskodit, je tam guma.
Ale pravdu povediac, este som ho ani nepouzil. Minuly rok som si ho dal na auto, no lyzovat som nebol Sad

P.S. malo by sa to montovat na auto pri teplote nad 10 °C ! ... ja som to montoval asi okolo nuly az minus ... pozor na to ... lebo tam ide najma o lepenie tej ciernej listy. Povodnu listu das celu dole a nalepis tam novu, ktora je spolu s nosicom v baleni.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Nov 30, 2007 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV :

pozri moj prispevok :

Pi august 17, 2007 10:20 am Predmet: Re: priecny nosic a box

a

So máj 12, 2007 5:34 pm Predmet: Re: priecny nosic a box
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Nov 30, 2007 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

vls Super dik http://www.taznezarizeni.cz/pages/nosice.php
Pre ostatnych co sem zabludia ten odkaz
vls: som po tohorocnom chorvatsku, 2000 km so stresnym nosicom a boxom YAK z elsagroup montovanym prichytkami so skrutkami, klasicky pretazenie auta cca 50 kg nad limit, dialnice vzhladom na box okolo 110, maximalne 120 km/h.
zatazenie nosica :
- do boxu som dal sice lahke veci, ale po naplneni bola zataz strechy urcite cez 50 kg (dovolene z technicaku 25, nemam ESP). nosic sa opiera o strechu polyuretanovymi podlozkami, kovove prichytky maju vrstvu polyuretanovej farby. vcera som to demontoval - nikde nie je naznak poskodenia laku strechy alebo deformacie, trocha sa odrali prichytky v mieste dotyku sami so sebou (su kazda dvojdielna). odchylene gumy tesnenia dveri sa vratili do povodnej polohy za 5 minut. skrutky sa pocas jazdy neuvolnovali, par krat som kontroloval aj pocas cesty, drzi to spolahlivo.

Sorry ze to kopirujem ale ten nazov temy nebol nejak k veci a rad by som pocul aj dalsie nazory. Ale mna si asi uz presvedcil. Aj cena je dost dobra.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
niznan



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 10
Location: Trnava

PostPosted: Thu Dec 13, 2007 9:29 am    Post subject: Reply with quote

No ja mám fusiona len týždeň , ale keď som ho kupoval tak som si hneď zistil , že cena strešného nosiča aj s montážou je cca. 4000,-Sk a ťažné 7000,- Sk aj s montážou. Takže nemám čo riešiť a dám si to spraviť do originál servisu.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59kW X-plus
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Dec 13, 2007 10:23 am    Post subject: Reply with quote

niznan wrote:
No ja mám fusiona len týždeň , ale keď som ho kupoval tak som si hneď zistil , že cena strešného nosiča aj s montážou je cca. 4000,-Sk a ťažné 7000,- Sk aj s montážou. Takže nemám čo riešiť a dám si to spraviť do originál servisu.

tak tie ceny sli pekne dole Surprised
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

Strešný nosič? Už teraz ma skoro sfúklo z dialnice pri Nitre- smer Trnava. Dva kufre od kufra a dovolenka jedna báseň. Dovolenka je od slova dovoliť si a nie voziť za sebou polovicu imania Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 8:58 pm    Post subject: Reply with quote

jader wrote:
Strešný nosič? Už teraz ma skoro sfúklo z dialnice pri Nitre- smer Trnava. Dva kufre od kufra a dovolenka jedna báseň. Dovolenka je od slova dovoliť si a nie voziť za sebou polovicu imania Very Happy

chlape, co veta, to "perla" ...
a kam by som mal dat lyze, ked idem na hory napriklad?
do ruky, ci medzi mna a splujazdca Razz Razz Razz
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 9:11 pm    Post subject: Reply with quote

Myslel som strešný nosič-vaničku (letná dovolenka). Nosič na lyže je trochu iné. Ale 2 páry lyží vozím bežne v aute, šak som si kúpil poriadne auto a nie Fábiu. Posledný model (Fábia) je podľa mňa poriadny nepodarok.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 10:08 pm    Post subject: Reply with quote

jader: nidko tě nenutí střešní nosič používat, ani jezdit s ním rychleji, než je v konkrétní situaci vhodné/bezpečné.

Na druhou stranu občas je to dobré řešní v situaci, kd y1x za rok potřebuejš převézt v autě víc věci, než se vejde dovnitř. Přívěsný vozik je něco velmi pdobného.

BTW, co máme děti, tak až nákup dodávky vyřešil problém s přepravou zavazadel. On normální kočárek, sáňky, dětská cestovní postýlka a k tomu zimní oblečení pro dvě děti na pouhý týden (musíš mít všechno minimálně 2x, co jim oblečeš ráno, je do oběda promočené/špinavé) .... Ale souhlaísm, to je každého věc, když někdo nemá problém cestovat jen s kartáčkem na zuby a kreditní kartou, proč ne, že - mě by se to tak ylíbilo, kartáček už mám, jen ta kreditka mi pořád chybí Confused.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 3:02 pm    Post subject: Reply with quote

Pridavam dalsiu verziu nosicov. www.montblanc.se V M&G by to mohli niekedy mat ale teraz to nemaju.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Jan 10, 2008 5:03 pm    Post subject: Reply with quote

Ak mate niekto fotky mozete pridat ak mate s nosicom? Su tam asi tak 2 aj to nie celkom jasne ako to vyzera. Je zima tak snad niekto chodi na lyzovacku s nosicom.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
Page 1 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group