Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Strešný nosič - konkretne
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

pre mna je na 5 ciest za zivot auta rozumnejsie mat funkcny nosic a box spolu za 7.5 nez za 16 t. ako od forda - thule.[/quote]

vls:
16 tisic ma to ani zdaleka nestalo. Original nosic aj s montazou cca 4000 CZK, cesky box Neumann Whale 220, cena cca 3000 CZK.
Za ten nosic od elsagroup zaplatis 2600 SKK, ale fezo tu pise, ze mu na auto nepasuje. Ja s montazou ani demontazou problem nemam. Cenovy rozdiel je asi 2000 SKK, co nie je malo, ale este sa to da prezit. Navyse, myslim si, ze montaz toho originalneho nosica je jednoduchsia.
Boxy od Thule su predrazene, ak pride na vec, postaci aj nejaky obycajny z hypermarketu.
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 9:20 pm    Post subject: Reply with quote

Na SK stoji "original" 5300 sk aj s montažou bez 4800 sk uvodzovki preto lebo je to thule , ale ako strašne to ukaže a zdasa mi to biť docela dosť ked to viužijem max 10-krat v roku
_________________
Ford Fusion 1,25 duratec
16V 75PS tango metalic
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 10:16 pm    Post subject: Reply with quote

Je zajimave, ze pokud pujdete primo na stranky www.thule.com a spustite si pruvodce pro nalezeni nosice na Fusiona, najde vam to uplne jiny typ (750+1458 s uchycenim za hranu ramu dveri) nez prodava Ford jako originalni prislusenstvi.
Back to top
View user's profile Send private message
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Sun Feb 10, 2008 12:29 am    Post subject: Reply with quote

sklima wrote:
Je zajimave, ze pokud pujdete primo na stranky www.thule.com a spustite si pruvodce pro nalezeni nosice na Fusiona, najde vam to uplne jiny typ (750+1458 s uchycenim za hranu ramu dveri) nez prodava Ford jako originalni prislusenstvi.

Tieto nosiče vyraba thule na zakazku pre ford . Informacia z fir. i-care vyhradni dovozca nahradnych dielov ford. U i-care stoji nosič 4300 sk a do konca roku 2007 mali v ponuke aj nosič thule pre FF na vlas rovnaki ale z logom thule cena bola 2200sk bez dph Smile . Bohužial už sa nedaju objednať Twisted Evil
_________________
Ford Fusion 1,25 duratec
16V 75PS tango metalic
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Sun Feb 10, 2008 2:35 pm    Post subject: Reply with quote

dan :

toto je z mailu od forda :

Posielame navrh cien podla Vasej poziadavky

- stresny nosic, 5400,-Sk/-5% + montaz 1Nh/700Sk bez DPH/-10%
- stresny box Ocean80 1330 mm-860 mm-370 mm, 11377,-Sk/-5%

S uctou a pozdravom

VIP auto, s.r.o.
Pri Celulózke 3631
010 01 Žilina

- teda chceli po mne 16.5 tisica + montaz

tvoj nosic a box - 7000 czk x 1,34 - aktualny kurz = 9400.-Sk - slusne - je vidiet, ze aj teba donutili fordi rozmyslat samostatne a hladat vhodnejsiu alternativu inde.

ak fezovi predali nieco ine, jasne, ze to nemoze nahodit, ak kupis v krabici od mlieka napriklad ponozky, tiez sa budu zle pit... to ale neznamena, ze vsetko mlieko stoji za prd, ze.

fezo :
moje lezia na strecha ako na firemnom obrazku, ci to nazvat kopirovanie strechy, neviem, ale vyzera to celkom normalne. az pojdem pozriet bratov chorvatov odfotim - bude to ale tak o pol roka..
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Sun Feb 10, 2008 6:50 pm    Post subject: [b]Potreti[/b] Reply with quote

Takže dnes som skusil nahodiť tie nosiče už potreti skusil som všetki varianty nahodenia , poprehadzoval som aj diery na nosniku a zase nič
aj po prihnahuti šrobov sa patki zasunuli za falc dveri iba po 3 mm . Takže som v prdeli lyže som hodil do vnutra a odjechal na Raču tam bolo dnes pekne narvaní.A čo sa tíka nosičov tak zajtra im zavolam a nech mi objednaju inu sadu pripadne aj tu drakšiu . V utorok idem do Kosova a ked sa budem v sobotu vraciať tak si ich vyzdvihnem. Potom sa ozvem ako som dopadol. Cool [/b]
_________________
Ford Fusion 1,25 duratec
16V 75PS tango metalic
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Sun Feb 10, 2008 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

vls:
Mas pravdu, tie ceny na Slovensku su skutocne pritiahnute za vlasy, za tie peniaze by som to nebral. A box Thule za 11 tisic - dakujem.
Ako som uz spominal, mam box od ceskej firmy Neumann, som s nim spokojny - je lahky, v zime odnesie 4 pary lyzi, alebo v lete na dovolenku kopu "dolezitych" veci pre decka, je uzamykaci, montaz na nosice je rychla a jednoducha. Cena viac ako prijemna. Neumann ponuka aj stresne nosice - priecne i pozdlzne: www.neumax.cz (dopredu sa priznavam, ze nie som ich reklamny agent, iba spokojny zakaznik).
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
dan



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 127

PostPosted: Sun Feb 10, 2008 8:58 pm    Post subject: Reply with quote

Este udaje od predajcu Fordu AutoPalace Praha. Ceny v CZK:

střešní nosič 4 120,-
střešní boxy od 6 000,-

Kurz slovenskej koruny a ceskej koruny bol v juli, ked som auto kupoval 1,2:1. Teda spolu ma nosice a stresny box vysli na 7000CZK, co je 8400 SKK.
P.S: podla mna sa oplati investovat do veci, ktore maju svoj prakticky vyznam. Teda, radsej zaplatim za original nosic, ak ho potrebujem, ako za kadejake ozdobne ramy, liatinove kolesa (auto ma odvezie aj na plechacoch), potahy atd...
_________________
FoFu Champion Ebony 1,4 16V, 7/07, Modrá Tonic
Back to top
View user's profile Send private message
floda



Joined: 06 Oct 2007
Posts: 13
Location: okres Litoměřice

PostPosted: Sun Feb 10, 2008 10:28 pm    Post subject: střešní nosič Reply with quote

má někdo na svém Fusionu podélný střešní nosič Question
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 Duratec. Deep Navy Blue(4,10,2007)
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sun Feb 10, 2008 10:40 pm    Post subject: Re: střešní nosič Reply with quote

floda wrote:
má někdo na svém Fusionu podélný střešní nosič Question

pokial myslis hagusy tak pochybujem. To by si asi musel ten dotysny nechat vrtat do strechy a to ja by som si nedal.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
floda



Joined: 06 Oct 2007
Posts: 13
Location: okres Litoměřice

PostPosted: Sun Feb 10, 2008 10:46 pm    Post subject: Re: střešní nosič Reply with quote

MajoV wrote:
floda wrote:
má někdo na svém Fusionu podélný střešní nosič Question

pokial myslis hagusy tak pochybujem. To by si asi musel ten dotysny nechat vrtat do strechy a to ja by som si nedal.

myslím hagusy, zajímalo by mne jak by s nimi Fofu vypadal
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 Duratec. Deep Navy Blue(4,10,2007)
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 6:17 am    Post subject: Reply with quote

Pokud ještě týden vydržíš, možná je budu mít, záleží jestli se dohodnu s prodejcem, na montáž v sobotu.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
floda



Joined: 06 Oct 2007
Posts: 13
Location: okres Litoměřice

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

ladin wrote:
Pokud ještě týden vydržíš, možná je budu mít, záleží jestli se dohodnu s prodejcem, na montáž v sobotu.

Určitě vydržím, chci je také koupit a montáž svéřím sobě podle návodu Smile
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 Duratec. Deep Navy Blue(4,10,2007)
Back to top
View user's profile Send private message
fezo



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 22
Location: Beluša

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 5:54 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes som navštivil thule v Dubnici a kupil som Jetbag strešné nosiče hned mi ich aj namontovali , sedia dobre. Niesu až tak dizajnovo skvele ale uchitenie je na každej strane iba na jedn šrob a montaž trva asi dve minuti a hlavne sedia , cena bola 2750 sk.
Tie od lacnenosiče mi zobraki naspeť.
Čo sa tíka hagusov tie na FF robi iba neumman . na ich internetovej adrese su aj fotki cenna je 3300 čk .Ked som sa pítal vo forde v TN na montaž tak ju odmietli , odmiletla ju aj Žilina . Problem je v tom že treba do strechi vrtať nove otvori /vedla lišt z vnutornej strani/ a zalisovať matice. A tim pada zaruka.Na slovensko ich dovaža firma www.autoboxy.sk ale to nemontuju a cenna bola okolo 6500 sk.
_________________
Ford Fusion 1,25 duratec
16V 75PS tango metalic
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jeff



Joined: 17 Oct 2007
Posts: 80
Location: Praha

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 8:34 pm    Post subject: Reply with quote

Čím méně se do auta vrtá, tím lépe. Mně teda nabízeli montáž pro vsazovací nosič přímo ve Fordu při koupi, ale chtěli za to 10t. i s nosičem. Tak jsem poděkoval a koupil klasiku od f. PiccollaM (český výrobce) za 2900,-Kč. Zamykací, pevný, robustní, klasický nosič s montáží za 5 minut. Velká spokojenost, nedrnčí, úchyty perfektně sedí podle karoserie a vypadá moc dobře.
_________________
Fusion 1,4i 16 V, Ambiente, Deep Navy, 9/2006
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
Page 4 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group