Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

zásuvka - tažné zařízení

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jankar



Joined: 16 Feb 2008
Posts: 4

PostPosted: Sun Mar 23, 2008 8:18 pm    Post subject: zásuvka - tažné zařízení Reply with quote

Prosím o radu.Měl jsem na autě zásuvku 13 polů a chtěl jsem ji zapojit na
7 pol.Brzdy,světla fungují,ale směrovky ukazují 9,5 V a při propojení přes žárovku zadní přestane svítit impuls se zrychlí - jakoby zkrat.Vše jsem zapojil dle schéma.Fusioka mám dovoz z Německa. Crying or Very sad Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Mar 23, 2008 8:36 pm    Post subject: Re: zásuvka - tažné zařízení Reply with quote

jankar: tak jsi to zapojil špatně. 13ti pólovou zásuvyku používají karavanisti, ale není nutné ji vyhazovat, dá se koupit redukce, což já osobně považuju za čistší řešení http://www.brink.cz/pages/ep.php - je tam i schema zapojení
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jankar



Joined: 16 Feb 2008
Posts: 4

PostPosted: Sun Mar 23, 2008 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

DR: přesně podle této stránky jsem to zapojil,akorád nesedí barvy tak jsem dráty hledal pomocí voltmetru.P.S.tak teď už je pozdě na redukci
Nemůže tam být nějaký relé
Back to top
View user's profile Send private message
jankar



Joined: 16 Feb 2008
Posts: 4

PostPosted: Sun Mar 23, 2008 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

nemáte někdo el.schema auta. předem díky
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Mar 23, 2008 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

jankar: na co proboha schema auta? pěkně v klidu si najdi (se 100%ní jistotou) v těch 12ti drátech následující:

Směrové světlo levé 1/L
Světlo do mlhy 2/54G
Kostra 3/31
Směrové světlo pravé 4/R
Obrysové světlo pravé 5/58R
Brzdová světla 6/54
Obrysové světlo levé 7/58L

Tyto dráty správně (v tom máš IMHO teď někde chybu) zapoj na příslušné kontakty v 7mi pólové zásuvce. Zbylé dráty pečlivě zaizoluj - každý samostatně. Když to takhle uděláš musí to fungovat. Práce na hodinu, maximálně.

Tady máš graficky rozmístění kontaktů a jejich značení, na některých zásuvkách to nemusí být dobře čitelné. http://aroclub.svarov.cz/phprs/technika/zasuvka.htm
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Mar 24, 2008 6:37 am    Post subject: Reply with quote

Jantar Na tom schematu jsou důležitý ty šipky směru pohledu. Podívej se, jestli jsi to neudělal zrcadlově. Takto jak to popisuješ se to chová, jakoby kostra 31 byla jinde než má být.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jankar



Joined: 16 Feb 2008
Posts: 4

PostPosted: Mon Mar 24, 2008 6:37 pm    Post subject: Reply with quote

Pánové zdravím vás už jsem to zmákl a problém byl v modulu jaegr,po vypinování odchozích kabelů do zásuvky jsem je musel přepájet na výstupní kabely na zadní lampy.Byl to prostě pakec,ale už to šlape.Bohužel jsem měl dříve číst a potom předělávat (redukce 13 na 7)
Takže toto je ponaučení pro ostatní.díky za rady Honza
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group