Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

automaticke zamykanie?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Black storm



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 133
Location: Piestany

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 6:51 pm    Post subject: automaticke zamykanie? Reply with quote

Skusal ste niekto toto?

Automatické zamykání (pouze od roku 2002)
Všechny vozy od roku výroby 2002 jsou vybaveny tzv. automatickým zamykáním. Tato funkce uzamyká všechny dveře, pokud nastartujete motor a současně je rychlost automobilu 7 km/h nebo vyšší. Tuto funkci lze aktivovat v servisu přes WDS nebo také následujícím postupem:
• Otočte klíček zapalování do polohy "II"
• Třikrát za sebou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích
• Otočte klíček zapalování do polohy "0" nebo "I"
• Znovu třikrát za sebou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích
• Otočte klíček zapalování do polohy "II" - měl by se ozvat pípnutí (programování připraveno)
• Jednou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích - toto zapne/vypne automatické uzamykání
• Dlouhé pípnutí - automatické zamykání zapnuto, krátké pípnutí - automatické zamykání vypnuto
• Pro ukončení programování nastavte klíček zapalování do polohy "0" nebo "I" - krátké pípnutí
Kontrola připnutosti pásu u řidiče (pouze od roku 2002)
Slouží k upozornění, že řidič za jízdy nemá připnutý bezpečnostní pás. Tato funkce je v autě pouze, pokud svítí po zapnutí zapalování v právé části přístrojové desky 2. kontrolka shora (pod pravou směrovkou). Jestliže ano, lze pak funkci vypnout/zapnout:
• Otočte klíček zapalování do polohy "0" nebo "I" a pás nechte nepřipoutaný
• Otočte klíček zapalování do polohy "II"
• Počkejte, dokud nezhasne kontrolka bezpečnostních pásů (asi 1 minutu)
• Třikrát postupně připněte a odepněte bezpečnostní pás řidiče
• Rozsviťte a zhasněte hlavní světlomety
• Třikrát postupně připněte a odepněte bezpečnostní pás řidiče
• Celý postup od zapnutí zapalování musíte stihnout do 60s
• Nyní by se na 3 vteřiny měla rozsvítit kontrolka bezpečnostních pásů
• Po zhasnutí kontrolky jednou připněte a odepněte bezpečnostní pás řidiče - toto vypne/zapne kontrolu připnutosti bezp. pásu
• Programování se ukončí automaticky po 10 vteřinách
Diagnostický mód centrální elektronické jednotky
Slouží k diagnostice výstupů z jednotky pro řízení elektroniky.
• Otočte klíček zapalování do polohy "0" nebo "I", nastavte páčku stěračů do polohy "1" a nastavte vnitřní osvětlení do polohy AUTO
• Stiskněte a podržte tlačítko pro ohřev zadního skla a současne otočte klíček zapalování do polohy "II"
• Tlačítkem pro ohřev zadního skla se volí jednotlivé výstupní signály
Diagnostický mód poplašného zařízení (alarm)
• Otočte klíček zapalování do polohy "0"
• Šestkrát stiskněte spínač zavřených dveří
• Nyní lze testovat jednotlivé signály pro alarm
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 12/2004,
Mercedes Benz C 200 CDI Avantgarde, T model 5/2006,
Mercedes Benz 300 CE r.v. 1992, momentalne v renovacii
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 9:33 am    Post subject: Reply with quote

Odkial to mas? To naozaj funguje?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 10:08 am    Post subject: Reply with quote

Asi to všechno nevyužijeme my,co nemáme ve Fo-fu alarm. Automatické zamykání ani nebudu pokoušet, protože jsem měl možnost s takovou výbavou jezdit a pěkně mě to rozčilovalo. Při každým zastavení a zase rozjetí na křižovatce to ve všech dveřích cvaká jak potróblý Mad . Po pár letech mají vesměs všechny fordí zámky potíže s opálenými kontakty v mikrospínačích, tak proč je ještě více zatěžovat.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 10:25 am    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Asi to všechno nevyužijeme my,co nemáme ve Fo-fu alarm. Automatické zamykání ani nebudu pokoušet, protože jsem měl možnost s takovou výbavou jezdit a pěkně mě to rozčilovalo. Při každým zastavení a zase rozjetí na křižovatce to ve všech dveřích cvaká jak potróblý Mad . Po pár letech mají vesměs všechny fordí zámky potíže s opálenými kontakty v mikrospínačích, tak proč je ještě více zatěžovat.

No tak to nieee. To zas by som cakal ze sa to nebude potom samo odomykat pri kazom zastaveni. Je to naozaj tak ako pise sedlaq? Skusal to niekto?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 4:17 pm    Post subject: Reply with quote

K automatickému zamknutí dochází pouze po 1. rozjetí po nastartování. Pokud později během chodu motoru odemknete nebo dokonce i otevřete dveře, po rozjezdu k uzamknutí již nedojde. Ověřil jsem si to na dveřích u řidiče.
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 6:09 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to je jiná. Já jel párkrát jako spolujezdec ve Fiatu Stillo combi a tam to cvakalo furt.
Stejně se zeptám: K čemu je takové automatické zamykání dobré?
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 6:59 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Tak to je jiná. Já jel párkrát jako spolujezdec ve Fiatu Stillo combi a tam to cvakalo furt.
Stejně se zeptám: K čemu je takové automatické zamykání dobré?

No to je jednoduche. Aby Ti nenastupil na krizovatke nejaky nezelany zakaznik. Pripadne aby ti na druhej krizovatke niekto nevytiahol notebook ktory mas na zadnom sedadle. A nehovor mi, ze ho mam nosit v kufri pretoze stane sa, ze do kufra nelezies pretoze musis rychlo vystupit alebo si spolujazdec. Dovodov je milion. Je to velmi dobra vec a uricte si to skusim zapnut. V pripade nehody riadiaca jednotka odomkne auto. To je oseterne.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

OK. Proti tomuhle má Fo-fu dobře vymyšlený systém otevírání kufru a dveře kdykoli bych cítil nebezpečí lehce uzamknu drcnutím do kliky. Jelikož už jsem zažil potíže se zámky jak u Sierry i Mondea, budu si ty u Fo-fu šetřit.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam u alarmu moznost autoamtickeho zamykania a odomykania, ale problem je v tom, ze je to zavisle na zapalovani - kluc v polohe II, resp. nastartovanie-zamknutie, spat do polohy I-odomknute - podla informacii, este som to neskusal... Odporucali mi, ze ak ma tuto moznost Ford, aby som radsej pouzival fordacke zamykanie...

Trosku je to blbe s tym, ze sa to nezamyka automaticky viackrat, ako u inych - nad 40km/h vzdy...

sedlaq wrote:
...a dveře kdykoli bych cítil nebezpečí lehce uzamknu drcnutím do kliky.
- Prepac, ale na krizovatke ked sa venujes vozu pred sebou pri brzdeni, resp. dobrzdovani, tak tazko si vsimnes manika "pribehnuvsieho" k autu a "drcnutie" do kluky Ti bude na dve veci, ked on uz zadne dvere otvori... Tolko moj pohlad na situaciu...

PS: Chytil som taky maly "dobrozvyk" - ked si davam pas, automaticky sa zamknem manualne v aute... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 10:25 am    Post subject: Reply with quote

Mne uz to robil instruktor na autoskole. Nosil som Notas a tak radsej zamkol. A ja som myslel, ze to automatika ale on, ze nie, ze to on Smile
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 11:12 am    Post subject: Reply with quote

Ja to mam robene cez alarm na starom aute. naštartujem vyšliapnem brzdu a do 10 sec. ma to zamkne ak chce niekto nastupit DO mu otvorím. a znovu za ním zamknem s DO. Ked motor vypnem automatika ma to odomkne Wink a už sa mi stalo, že mi na križovatke chcel nastúpiť ožran! Šklbal mi klučky na aute chvala bohu bolo zamknute.

Predajca mi povedal, že na FF na to služi pačka na otváranie dverí a že je na to stavaná, takže by sa to nemalo pokaziť. V čo teda dúfam. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Teda vy snad jezdíte někde na divokém západě? V autě jsem se zamykal jenom párkrát v praze, při průjezdu resslovkou, kde řádí party "umývačů" oken. Při popjíždění v koloně skrz centrum velkoměsta si čas od času do té kličky zevnitř preventivně cvrnknu, ale spíš jen výjmečně. BTW, mondeo umí odemknout na první stisknutí DO jen dveře řidiče, zbytek nechá zamčené a odemkne až na druhé stisknutí DO. Fusion to umí taky. Ale nepoužívám to, až tak paranoidní ještě nejsem Wink.

K alarmu a zamykání. Fusion má dvojité zamykání, to dodatečně montovaným alarmem nelze ovládat - tedy lze zamknout, ale ne dvojitě (šlo by to, ale je to složité a nespolehlivé).
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 11:18 am    Post subject: Reply with quote

Tak ako je to s tym navodom od Black storma? Funguje to? Skusal to niekto? Pls. dajte vediet.
Z toho teda vyplyva zasadna otazka. Ma Fusion automaticke zamykanie alebo nema?
Dakujem.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

Myslel jsem, že to pochopíš z předchozích příspěvků - návod na aktivaci automatického zamykání funguje.

DR: Fusion standardně nemá dvojité zamykání, už jsme to tu probírali. Má pouze volbu odemknout DO pouze dveře řidiče nebo všechny dveře najednou.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

sklima wrote:
Myslel jsem, že to pochopíš z předchozích příspěvků - návod na aktivaci automatického zamykání funguje.

DR: Fusion standardně nemá dvojité zamykání, už jsme to tu probírali. Má pouze volbu odemknout DO pouze dveře řidiče nebo všechny dveře najednou.

whops. Som si nevsimol tvoj prispevok. OK ale to ze po otvoreni dveri sa to nezamkne je trochu divne. Ale co uz.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group