Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Fukanie na nohy!!!!!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 10:34 am    Post subject: Reply with quote

Urcite sa stym da nieco urobit...sa divim ze to kurenie este nikto nepozrel poriadne...ved staci dat dole dva plastove kryty a pozriet aspon na vyduchy ako su vedene...
Inak tepelny vymennik kurenia je horuci aj ked je gombik v modrom poli...vsetko by malo zavisiet od nastaveni klapiek ventilacie...
Od motora nemoze ist teplo na nohu...to by sa prejavilo aj tym ze ked neni motor zohriaty by fukal studeny vzduch...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 10:56 am    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx wrote:
Od motora nemoze ist teplo na nohu...to by sa prejavilo aj tym ze ked neni motor zohriaty by fukal studeny vzduch...


Ved o to ide kym je motor studeny, tak je to OK, ale ako náhle sa zohreje ide odtial teplý vzduch. Aj celý ten predný prieduch je vrelý. A včera som si otestovala, že fučí aj na spolujazdcovej strane vrelý, oco, že prečo kúrim asi tak. Tiež povedal, že na žigulaku mal nejaké klapky, ktoré sa dali otvorit alebo zavrieť, ale tu som nič také nefidela Sad Inak neviem ja tie kryty sama asi dolu nedám Sad
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 11:22 am    Post subject: Reply with quote

Fraga wrote:
xxnobodyxx wrote:
Od motora nemoze ist teplo na nohu...to by sa prejavilo aj tym ze ked neni motor zohriaty by fukal studeny vzduch...


Ved o to ide kym je motor studeny, tak je to OK, ale ako náhle sa zohreje ide odtial teplý vzduch. Aj celý ten predný prieduch je vrelý. A včera som si otestovala, že fučí aj na spolujazdcovej strane vrelý, oco, že prečo kúrim asi tak. Tiež povedal, že na žigulaku mal nejaké klapky, ktoré sa dali otvorit alebo zavrieť, ale tu som nič také nefidela Sad Inak neviem ja tie kryty sama asi dolu nedám Sad


Tak zajeď do servisu předveď jim celý problém a servis to musí řešit.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 12:54 pm    Post subject: Reply with quote

Vela stastia v servise, ale urcite tam zajdi. Na dnesnych autach uz nie su take rucne klapky ako mali ruske auticka. Vsetko sa riadi iba jednym otocnym gombykom, kam ma fukat. A v tomto ovladacom mechanizme je chyba. No u teba bude asi aj nieco ine.

FORD by sa mal zamysliet, ci taketo auticka dalej predavat. Roby si velku hanbu. Inac je FUSION uplne skvele auticko.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 6:43 pm    Post subject: teplý vzduch Reply with quote

Tiež sa mi to stalo keď mi rozobrali prístrojovku (zatekanie). Pri odchode zo servisu som si všimol že mi fúka iba teplý vzduch aj keď prepnem na studený. Otočil som auto späť do servisu. Technik auto prevzal a o 2 minúty sa vrátil a všetko fungovalo ako má. Ospravedlnil sa, vraj tam niečo chybne založili, tak som to akceptoval.
Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 6:44 pm    Post subject: Reply with quote

Kazdopadne to treba pozriet...asi nebude doliehat niektora klapka...nakres je v sekcii udrzba klimatizacie...
Ak je auto v zaruke treba to riesit v servise...je to urcite zavada na reklamaciu a odstranit to musia....treba na tom trvat a nenechat sa odbit nejakymi hlupimi recami...
Ked sa zohreje motor tak sa zohreje aj vymennik kurenia a z toho ide teplo a nie od motora a z toho dedukujem ze je to klapkami...ale mozem sa mylit, tazko radit takto cez pc ked to nemozem vidiet....ja nemam taky problem...keby som ho mal uz je to vyriesene...

a moze byt aj to ze nieco nedolieha tak ako ma a teply sa dostava tam kde nema...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Fri Jun 27, 2008 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

este ma napadla taka vec : skusal niekto zavriet klapku kurenia priamo na tiahle po pravej strane od spolujazdca ???
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Sat Jun 28, 2008 6:06 pm    Post subject: tiahlo ??? Reply with quote

popis kde sa nachadza pozriem sa na to
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Mon Jun 30, 2008 8:31 am    Post subject: Reply with quote

Ok skúsim pobehať po BA a hned ako to začne kúriť to otočím do servisu. Díky.
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Jul 04, 2008 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Tak včera jsem jel s přítelem od sestřenky do Prahy a seděl jsem ve předu...jeli jsme Mondeem r.v. 1998 a spozoroval jsem,že když je zapnutá klima(má manuální),tak tam taky "fuka" na nohy....takže si nedělejte starosti,že to dělá jenom Fuzáč! Very Happy Wink

P.S. To Mondeo 1.8 benzin je pěkně živé,to je něco jiného než ta naše jedna čtyřka Laughing , při 150km/h to má na čtyřku cca 5000otáček Wink a při předjíždění 120 na trojku v poho Wink

P.S.2: Na Dé Jedničce nás chytl pěkný slejvák a kroupy jak prase Very Happy ....ještě,že jsme nejeli naším FoFíkem!!!! Wink

Michal
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Oct 29, 2008 5:06 pm    Post subject: Reply with quote

Prosim, nepohol nikto s tym fukanim? Mne to fuka furt aj z hora aj ked mam vypnute kurenie a ventilator. Pri 5hodinovej ceste je to teda dost otravne a v 100km/h to teda fuka dost. Problem je, ze nemozem vypnut uplne fukanie pretoze sa mi inak rosi celne sklo ked prepnem aj smer fukania.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Wed Oct 29, 2008 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

Momentalne som sa na to, s prepacenim, vys..kaslal... Wink Ako vsetci piseme, to fuka vsade bez ohladu na to, kam je to nastavene, tak je zbytocne to dole otvarat... Teraz v zime mi to neprekaza, lebo fukam na sklo a nohy, krajne priestorove mam nasmerovane na bocne okna, stredove zavrete... Na jar predpokladam garancku, tak vtedy im to necham pozriet, aj tak tam budem musiet nechat auto...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Oct 29, 2008 8:06 pm    Post subject: Reply with quote

No hej. Ked si zapnes kurenie tak sa to da vydrzat. Lenze zapni si kurenie silnejsie ked ides na 4hodinovu cestu v noci... To musis nechat teplot predsalen trochu nizsie. A problem je aj to ze to fuka od dveri studensi vzduch ako zo stredu. Ak si necham len na okno fuka to aj tak zovsadial.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Thu Oct 30, 2008 12:40 pm    Post subject: Reply with quote

Vidim, ze moj podla niekoho zanedbatelny problem nabera na novom rozmere. Podla toho co tu citam, tak novsie auta maju vacsie problemi nez tie starsie. Ja som presvedceny, ze niekde v rozdelovaci (ci ako to nacvat to ovladacie koliesko) maju velku systemovu chybu.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Oct 30, 2008 2:08 pm    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
... Ja som presvedceny, ze niekde v rozdelovaci (ci ako to nacvat to ovladacie koliesko) maju velku systemovu chybu.

Tiez si myslim, ze je to hned za tou jednotkou, preto je zbytocne rozoberat spodok, vyduch na nohy, co niekto navrhoval... Ako som vyssie pisal, povedali, ze mam tam nechat auto na cely den, ale ze nevedia, co v tom je... Myslim si teda, ze by som im tam nechal auto a v rovnakom stave, "nedotknute", by som si bral spat, mozno o par korun lahsi... Crying or Very sad Necham to na garancku... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group