Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Prislusenstvo - potrebne - nepotrebne
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Sat Dec 01, 2007 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

1 místo - bezpečnost - tam jakýkoliv příplatek má v případě nehody pravděpodobnost návratu vysokou. Mít polámáno o polovinu víc kostí jenom proto že jsem nechtěl vytlačit 18 000 za další airbagy považuji za dost nerozumné. A taky dobrý gumy, žádný stlačený tmy se sazema. Hands free sada, dost často telefonuji, takže musím. Mám pouze sluchátko na drátu a používám to i v práci v kanclu. Mám pak volné ruce a je to super. Bezdrátové neberu - už toho záření je okolo nás dost tak proč si ještě přidávat další. Ještě uvažuji o couvacím radaru ( s bezpečností to má společné to, že když se někde trefím do auta nějaké dvoumetrové mlátičky, tak to upozornění na náraz ocením ) Idea

2 pohodlí - klima, stačí i manuál, ohřev předního okna - super věc, centrál na DO - paráda, dnes si říkám že jsem měl přitlačit a koupit sadu s deštovým senzorem, teď je pozdě, mohl jsem mít s tím i měnič na 6 CD. Posilovač řízení je paráda, ale v případě odtahu nebo poruchy se ti pomstí tím že ti z auta udělá posilovnu. Shocked

3 vzhled - taky samozřejmě, ono jezdit hnusným autem by mě ani trochu nebavilo. Takže barva, kola, chci si pořídit deflektory na všechny okna a přemýšlím o hagusech. Zatmavení oken se mi líbí, ale je to zase proti bezpečnosti - snižuje to i výhled ven. To povolené zatmavení ( myslím že je to 15% ) bych si asi někdy dal, ale pouze na všechny okna. Nelíbí se mi černá okna vzadu a bílá v předu, to už si můžu rovnou koupit zaplechovanýho pick-upa, ale zase nic proti vkusu ostatních. Cool

4 ostatní - zabezpečení, alarm s imobilizérem a GSM modulem. Rádio s CD, při delších cestách stejně poslouchám CD, nebaví mne přeladovat rádio. Palubní počítač - dobrá věc a trochu kecá se spotřebou. Navigace - pořídím si ji, ale jinak mapa je stejně lepší. Na bloudění se vždycky pak dobře vzpomíná. Very Happy

5 závěr - každý stejně ale koupí to co považuje za důležité a nebo chce. Někomu můžou připadnou strašně důležitý zářící čepičky na kola nebo zářivka pod autem. Je to zase pouze věc názoru a vlastních potřeb. Rozhodně se rád na vyparáděný auto podívám. V případě poruchy je ale pak každý doplněk pouze zdrojem finančního zatížení. Wink
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Dec 01, 2007 3:40 pm    Post subject: Reply with quote

Já ještě vozím kilový hasící přístroj. Měl by být někde po ruce, nejlépe v prostoru pro posádku. V minulých autech jsem měl problém kam s ním, ale u FoFu je vzadu pod sedákem vedle té ohnuté trubky co tam trčí místečko a tam se ten můj akorát vejde a vůbec nezavazí. Takže pokud nevíte co svýmu plechovýmu miláčkovi naložit pod stromeček Wink
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 8:04 pm    Post subject: Reply with quote

Keď už mám nosiť aj hasiaci prístroj tak nech radšej zhorí do tla! Čo je to za auto aby som k nemu okrem výbavy od výrobcu musel viesť ešte hasičák, nahrádnu baterku, kompresor a pod. To som si mohol kupiť 120 za zlomok ceny Fusiona a bolo by to o.k. Nevšimol som si v lepších autách že by im balili k výbave hasičák a pod. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

Ach bože ty jsi..... Hasičák je v některých zemích dokonce povinná výbava. A nemusíš ho mít na hašení svého auta, ale můžeš taky někomu pomoci. Zalez za roh a dej si přes držku, tvoje dnešní příspěvky jsou k blití. Evil or Very Mad
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 9:49 pm    Post subject: Reply with quote

Prečo ho potom do tých áut nedávajú automaticky. Vysolíš 400 tis. za auto v ktorom musíš nájsť miesto pre hasičák, ktorý si samozrejme musíš kúpiť za vlastné. Osobne vozím hasičák stále v aute, len som chcel nadhodiť tému. Čo sa týka mojich príspevkov tak vidím že na tomto fóre ak ma niekto iný názor ako drvivá menšina tak je to hned k blití. Hold "demokrace a svoboda projevu" !!!
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 9:59 pm    Post subject: Reply with quote

jader: ad hasičák - do výbavy auta se nedává spousta dalších užitečných věcí, to je ta demokracie a svoboda (v tomto případě svoboda volby toho příslušenství) v praxi Wink.

ad demokracie a svoboda projevu - na veřejném prostranství nebo u tebe doma to platí, ale tady nejsi ani na veřejném prostranství, ani u sebe doma. Spousta lidí si plete pojmy a "demokracie" pro ně znamená "budu si dělat co chci kde chci".
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 10:22 pm    Post subject: Reply with quote

Takže demokracie je podle Vás " je to k blití" a " zalez za roh a jdi si dát pres držku". Ale keď napíšem že Fusion nie je zrovna "auto roka " tak som hneď "protištátny živel" ... Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Dec 15, 2007 8:03 am    Post subject: Reply with quote

jader: co sem pořár taháš demokracii? Ze sedlaqovy poznámky o tom, že on vozí v autě hasičák, jsi ty hned vykonstruoval, že "Keď už mám nosiť aj hasiaci prístroj tak nech radšej zhorí do tla! Čo je to za auto aby som k nemu okrem výbavy od výrobcu musel viesť ešte hasičák, nahrádnu baterku, kompresor a pod. To som si mohol kupiť 120 za zlomok ceny Fusiona a bolo by to o.k." Připadá ti to jako normální reakce? Takže jak jsi do lesa zavolal, tak se ti z něj ozvalo.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bobeš



Joined: 25 Oct 2007
Posts: 4

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 12:03 am    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Ach bože ty jsi..... Hasičák je v některých zemích dokonce povinná výbava. A nemusíš ho mít na hašení svého auta, ale můžeš taky někomu pomoci. Zalez za roh a dej si přes držku, tvoje dnešní příspěvky jsou k blití. Evil or Very Mad


A co takhle doporučit PB vařič, 4 x gulášovou polévku v sáčku, 2 x vepřové maso ve vlastní šťávě, kanistr vody a nezapomenout na zápalky.
Razz
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 12:35 am    Post subject: Reply with quote

Bobeš: to bych nedoporučoval. Polévka ze sáčku je samá nezdravá chemie, vepřové v konzervě stejně tak. Tím pádem nepotřebuješ PB vařič a tedy ani sirky. Takže nám z toho zbyl jen ten kanystr vody - a ten se opravdu může hotit Cool .
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Sun Dec 16, 2007 1:50 pm    Post subject: Reply with quote

Ano, kanystr vody místo hasičáku. Laughing Super nápad. Je užitečnější a využitelnější. Ochladíš druhého řidiče kterého jsi nasr.l svou dobytčí jízdou když tě zastaví, napiješ se, uhasíš hořící auto, umyješ sebe i milenku případně i auto, doplníš prázdný ostřikovač nebo chladič, dojdeš k pumpě pro naftu když ti dojde..... zkrátka fantazii se meze nekladou, hasičák je vlastně naprd, je jenom k hašení, nic jinýho.

PS, já osobně malý hasičák sebou vozím, stát se může cokoliv a počínající požár tím můžeš uhasit. Větší už ne, ale i snaha se počítá.

Pozn, před rokem nám v práci hořela rozvodna na sušárnách. S kolegama jsme hasili kabeláž hasičákama. Do příjezdu hasičů jsme jich vypatlali asi 20 ks a bylo to k prdu. Smrděli jsme a musel jsem si dát kabát do čistírny. Crying or Very sad
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Jul 14, 2008 7:50 am    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
Já ještě vozím kilový hasící přístroj. Měl by být někde po ruce, nejlépe v prostoru pro posádku. V minulých autech jsem měl problém kam s ním, ale u FoFu je vzadu pod sedákem vedle té ohnuté trubky co tam trčí místečko a tam se ten můj akorát vejde a vůbec nezavazí. Takže pokud nevíte co svýmu plechovýmu miláčkovi naložit pod stromeček Wink

Tiež nad hasiacim pristrojom uvažujem.O tyžden bude v Lidli akcia:
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20080721.p.Hasiaci_pristroj
Len som si neistý, či kilečko niečo zahasí.

Ale toto by bola investícia! Laughing :
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.20080721.p.Zavora
Pri dnesnych problemoch zaparkovať. Laughing
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Jul 18, 2008 7:39 pm    Post subject: Reply with quote

duves: kilo často nemusí stačit http://www.hasici-pristroje.net/hasici-pristroje-do-automobilu/ a přášek má svá omezení, i když se do aut hodně používá http://www.hasici-pristroje.net/praskove/


Závora dobrá, ale kdyby tak byla na dálkové ovládání Smile.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group